Mission: Impossible III (2006)

Ono se to tváří tak moc vážně a ten Cruise je až moc robot chvilkama.

Apartmá v hotelu Plaza (1971)

Už delší dobu si myslim, že Matthau byl jeden z nejlepších hollywoodských herců. Jinak taková typická Simonovina, tedy spíš divadlo nějak přenesený do filmu. V tomto případě dobře přenesený a všechny tři partnerky Matthaua jsou taky vynikající.

Zátaras (1997) (TV film)

50%. Pozor ten film je fakt asi hloupej, s originálem ani nemůžu srovnávat (Vanishing Point 1971). Jsou tu sice docela zajímavý myšlenky, ale hrozně blbě podaný a většina lidí se tam chová jako naprostý ........ Proč tedy docela relativně vysoký hodnocení? Odpusťte mi to, vim, že se za to filmu asi body dávat nemaj, ale dávám je za nádherný scenérie americkýho Západu, Monument valley, Great Salt Lake desert, Idaho, Glenn Canyon a i pěkně nasnímaný.

Detektiv Nick v New Yorku (1934)

Vtipný, velmi vtipný a dialogy mezi Powellem a Loy jsou jedny z nejlepších nejen mezi holywoodskými komediemi let třicátých.

Milý Frankie (2004)

Docela amatérský, aspoň chvillkama, ale taky dost lidský a jsou tam moc sympatický, neznámí herci a herečky.

Taijó no ódži: Horus no daibóken (1968)

Krásnej klenot a jak šikovně čerpá z různých mytologií, tak nepůsobí jenom na naši fantazii, ale i na vyšší oblasti duševní až duchovní.

Neuvěřitelný zmenšující se muž (1957)

Docela dusivá atmosféra, chvilkama až hororová, protože jak se hlavní představitel zmenšuje, tak to tak nějak působí i nás, dost tísnivě. Což ovšem svědčí o kvalitě filmu. Nicméně závěr zcela překvapí, nese se v hluboce filosofickým duchu o existenci člověka nezávisle na jeho hmotným stavu. Až mi to připomělo indickou filosofii (nebo i křesťanskoou mystiku) a její pojetí lidského vědomí, jež může bejt na úrovni atomu a zároveň obsahovat celej vesmír. Nečekaný a výtečný. Jsem zvědav na remake.

Dokonalý trik (2006)

Ono to neni tak komplikovaný, když se na závěr odkrejou karty, tak naopak vynikne jednoduchost zápletky, kterej musí bejt pomoženo s přílis sci-fi vynálezem Nikoly Tesly. Takže bych z toho nedělal zas takový terno, stejně jako ne z Mementa. Ale tohle se mi určitě líbílo víc, postava Balea po závěru přece jen dostane větší hloubku a logiku. Taky Caine je příjemnej.