Akta X - Úvod (1993) (epizoda)

Keď sa to u nás objavilo, tak som si myslel, že lepší seriál ani neexistuje. Mulder a Scullyová boli dvojka, ako sa patrí. Do konca piatej série to bola paráda, vrátane filmu. Šiesta a siedma séria už šla dole vodou. Výborné oživenie v ôsmej a deviatej sérii. Robert Patrick bol oproti Mulderovi ťažký drsňák. A ostatné postavy ako Muž s cigaretou, Skinner, Krycek, Deepthroat boli vždy vítanou vzpruhou.

Akta X - Pravda (2002) (epizoda)

Tieto posledné 2 časti som hltal ako blázon. Kvôli tomu, ako tvorcovia seriálu zviažu všetky konce dohromady. Ale inak sa mi zdá, že Chris Carter to šil trochu horúcou ihlou. Podľa mňa to mohol urobiť aj lepšie. Ale nemôžem si pomôcť, musím dať 5 hviezdičiek.

Akta X – Akta 1: Neotevřená akta (1995) (video kompilace)

Televízia Nova odvysielala prvú sériu Aktov X a potom sme dlho čakali na druhú sériu. Medzitým vyšiel tento film (koniec 2. série a začiatok 3. série) na VHS a ja som na to pozeral s otvorenými ústami. Kamoš mi tú pásku doniesol do školy, ja som pod lavicou čítal komentár na VHS-ke ako nejakú napínavú detektívku. Skoro som mu tú pásku zodral. Chris Carter použil tradičný recept. Niečo sa objasnilo a niektoré nové informácie nám iba vyvolali nové otázky, aby mohol seriál pokračovať. Ale čo, to som mal na tom seriáli najradšej. V tých dobách jasný kult. Muž s cigaretou sa tu ukázal ako naozajstný hráč. Neustále zvraty, napätie až do konca. Nemôžem nič vytknúť.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Pre fanúšikov paranormálnych javov celkom slušná zbierka rôznych príbehov. Z niektorých mi behal mráz po chrbte. Malo to nielen zaujať, ale aj strašiť. Jonathan Frakes bol u mňa vždy hlavne Number One zo seriálu Star Trek: The Next Generation, ale tu sa predviedol ako skvelý komentátor. Taká správna ľahká zábava. A tá tajuplná hudba na pozadí Frakesových/Brolinových komentárov. Niektoré príbehy slabšie alebo tuctové, ale niektoré boli fakt strašidelné a jedinečné.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Trey Parker a Matt Stone niekedy proste len tak žartovali, inokedy niečo v častiach rozoberali, ale v prvom rade ide o poriadne šialenú a trhlú zábavu. Niektoré série boli slabšie, ale takýto čierny humor v rámci kreslených seriálov nerobí nikto.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Bol som na tom s kamošmi v kine. South Park vtedy iba začínal, ale tak bavili sme sa poriadne. Akurát tých pesničiek bolo trochu veľa, ale boli zábavné. Trey Parker a Matt Stone opäť kombinujú drsnú zábavu s vážnou témou (vojna - riešenie akýchkoľvek problémov). "Ale pane ministře, Terrence a Philip nejsou jediný problematický import z Kanady. Spomeňme na Bryana Adamse." "Kanadská vláda se za Bryana Adamse několikrát omlouvala." Čo na toto povedať? Bomba!

R.E.M. Parallel (1995) (video kompilace)

Paráda. Zišlo by sa urobiť nejakú reedíciu týchto vecí, kde by som dal ako bonusy live verzie jednotlivých pesničiek a k dokonalosti by už nič nechýbalo.

R.E.M.: Perfect Square (2004) (koncert)

Skvelý koncert, aj keď ja mám radšej Road Movie, ale toto je proste paráda. Iba Bill Berry tam trochu chýba, ale čo už.

R.E.M.: Pop Screen (1990) (video kompilace)

Kamoš mi to zohnal v Nemecku na VHS. V dobe, keď internet ešte len začínal a bol neskutočný nedostatok informácií, ku všetkému sa človek dostával naozaj ťažko a nejaké sťahovanie mp3 nám vtedy pripadalo ako sci-fi. Parádny výber klipov z osemdesiatych rokov. Keď som to pozeral, tak som slintal ako hladný bernardín.

R.E.M.: This Film Is On (1991) (video kompilace)

Škoda, že niečo také neurobili ku každému albumu. Skákal by som od radosti.