Raubíř Ralf (2012)

Velice příjemné překvapení a ponoření se do retro světa her. Wreck-it Ralph si zasloužil mnohem více pozornosti, než se mu dostalo.

Panství Downton (2010) (seriál)

Seriál nabízí pestrou paletu postav, které jsou přitom všechny lidské - se svými strachy, motivacemi i chybami. Čeho se nemůžu nabažit je pohled na urozené a neurozené postavy v jedné místnosti - jako by je ovládal neviditelný choreograf. Běžná večeře připomíná velice složitý tanec, jehož pravidla ale očividně všichni znají.

5 pravidel (2013)

Malý krok pro film, velký skok pro larp. Larp se jako fenomén posledních let stal pro mnohé lidi (hlavně mladší generace) způsobem využití volného času. V tomto případě se dokument zaměřuje na hru odehrávající se ve smyšleném totalitním státě. ... Aby ale byl tento film plnohodnotným dokumentem, něco tomu chybělo. Větší vhled do toho, jak to hráči prožívají. Názor odborníka, Dopad na účastníky po hře. Něco. Po premiéře jsem mluvila s několika lidmi, kteří o larpu slyšeli poprvé právě v kině, přesto si nejsem úplně jistá, jakou zprávu předal tento film někomu "zvenku". ... *P.S.: Jsem jedním z účastníků.*

50/50 (2011)

Film není komedie - to je zapotřebí ujasnit hned na začátku. Je to spíš sympatický snímek o jednom člověku s rakovinou a jak se s tím popral. A o tom, jaké má přátele a rodinu. Může se zdát, že je to trochu málo, ale hercům role padly jako prdel na hrnec a byla radost na ně koukat a s nimi brečet.

Pacho, hybský zbojník (1975)

Nedá se jinak než za pět. Češi tenhle film nepochopí - mám to osobně odzkoušeno. Zatím mi každý řekl, že je na sledování málo zhulený. :-) Uznávám, že je ve filmu pár slabých okamžiků, ale vydatnost hlášek hluchá místa bohatě vynahrazuje. Za mě 4 * + 1 z nostalgie.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Krásný rodinný film, který tak nějak, chytne za srdíčko. Ne vážně - je to taková ta příjemná oddechová podívaná, která ale není ani hloupá, ani plná vyměšovacího humoru. Skvělá volba pro pohodově strávený večer. ve filmu se kromě ústředního příběhu objeví několik "okrajových" postav a jejich příběhů. Film je ve výsledku takovou krásnou mozaikou, kde není jediná postava, které byste nedrželi palce. Nejlepší z nich - inspektor Sachy Barona Cohena.

Austrálie (2008)

Austrálie trvá plných 159 minut. To je o 59 minut víc, než by měla. Už během prvních desítek minut mi přišly rušivé některé záběry. Po chvilce přemýšlení mi došlo, co mi tam tak vadí. Velkolepé záběry na přírodu byly digitální a bylo to dost poznat. A "menší" záběry v kulisách vypadaly...jako v kulisách. Do očí bilo podivné studiové světlo a to, co v Moulin Rouge působilo skvěle, tady přímo skřípalo. Nejhorší na tom je, že když onen vytoužený zaláskovaný konec přijde, film pokračuje dál. Austrálie totiž na rozdíl od ostatních filmů má konce dokonce tři. Nebo možná i víc. Kdyby to Luhrmann ukončil v okamžiku, kdy se dostanou zdárně s dobytkem až do Darwinu a tam jej úspěšně jako první nalodí, ani neceknu. Ano, kdyby film režisér utnul v půlce, byla by to dobrodružná honácká romantika, ale aspoň průměrná. Tím, že to natáhl na neskutečnou stopáž a přidal k filmu další zbytečná ukončení, zkazil alespoň trochu kladný dojem z filmu. Obě hlavní postavy děsně přehrávají, záporák je děsně záporný. Skoro jako by se v Austrálii pokusili natočit svého Limonádového Joe. Celým dějem provází malý Aboriginský míšenec, což je podle mně asi nejkladnější věc na celém filmu. Závěrem: není to tak hrozné, jak jsem to popsala. Ale rozhodně bych na to nechtěla do kina a rozhodně bych tomu nedala víc jak 50%.

Čert ví proč (2003)

Z porevolučních pohádek je toto jedna z těch, které podle mě vyčnívají. Lépe řečeno - je dobrá, nadprůměrná. Většina ostatních jsou prostě špatné. Líbí se mi herecké výkony Csongora Kassaie, kterého znám z Radotínského naivného divadla a obecně čertů, kteří jsou v téhle pohádce tak nějak lepší. Film, jako takový má na 4 *, ale pátou dostane za Zuzku Navarovou a ústřední píseň.

Sůva z nudlí (2006) (TV film) odpad!

Naprosto úchylná a nepochopitelná pohádka, kde hlavní záporák - čaroděj Zlosos - jednoznačně vyhrává první cenu za nejperverznější postavu z pohádek. Pokaždé, když olízně panenskou slzu princezny Žalmily, vypadá, jako by se udělal. Je to opravdu děsivá záležitost a hlášky z téhle pohádky mi dělají osypky. Nejvíc na mě zapůsobil opravdu perverzní Zlosos (kterému jeho sestry říkají Zlososáček, protože se mění v komára) a scéna kdy uvězněné princezny blijou smích do punčoch.

Králové ro(c)ku (2006)

Střed filmu je trochu táhlejší, než by člověk chtěl a funguje vpodstatě jenom jako pojidlo pro nářezový začátek a konec. Geniální Tim Robbins a Ben Stiller a samozřejmě skvělá hudba kapely Tenacious D, ale dělají z tohohle počinu něco, co tady ještě nebylo. Tento film je jinak typickou ukázkou hrozného názvu pro český trh. Za mě pět *, ale bez mučení se přiznám, že je to pro mě srdcová záležitost.