Prostřeno! (2010) (pořad)

Jedna hvězda za někdy dobrá jídla. Jinak hnus, hnus a topornost. Většina dílů je o tom, jak si všichni hrajou na super znalce a gurmány - proto je podle mě nejlepší díl, kde paní nakoupí polívky z pytlíku, guláš v konzervě a z toho jim uvaří. (A nikdo to samozřejmě nepozná). Nejvíc mi na tom pořadu vadí to prolízání bytu a hrabání se v osobních věcech.

Vyměřený čas (2011)

Mínus jedna hvězdička za logické nesmysly, které mi kazily dojem z filmu. Jinak strhující sci-fi, bez hromady speciálních efektů, ale za to s neskutečným nápadem a atmosférou, ze které mrazí. A Justin Timberlake zase mile překvapil.

Borci z Blue Mountain State (2010) (seriál)

Seriál je převážně o těchto věcech v tomto pořadí: sex, alkohol, drogy, sex, alkohol, fotbal a drogy. Vše se odehrává na univerzitě, vše je trochu přitažené za vlasy, ale ukrutně zábavné. Já sama vyměšovacímu humoru neholduju, ale tomuhle seriálu uděluji čestnou výjimku. V seriálu je na co, tedy spíš koho koukat a pokud se pohybujete v prostředí nějakého týmového sportu, nebo jste na hodně pařící koleji, je tohle ideální odpočinkový seriál pro Vás. Jako devízu považuji i délku (rozuměj krátkost) jednotlivých dílů.

Noční Show Craiga Fergusona (2005) (pořad)

Craig Ferguson je ten nejulítlejší z hostitelů late show. Nepůsobí předtočeně, je pohotový a je schopný si utahovat jak ze svých hostů, tak sám ze sebe i momentálně probíraných záležitostí v médiích. Jeho humor je mému srdci nejblíže a člověk, který se na jeho show podívá nikdy nemůže mít jistotu, kam ji Craig zavede. Na druhou stranu, Craig se nebojí pustit i do vážných témat a tak se často v jeho úvodním monologu můžeme setkat s nějakým zamyšlením nad tím, co Craiga zrovna žere. Někdy dokonce uklidňuje diváky a vysvětluje jim, že to není pravý čas se smát. Craig se svým skotským přízvukem je pro mě král late shows (z čehož si ostatně i sám dělal srandu).

Glee (2009) (seriál)

Tohle téma tady už párkrát bylo, taky tady ještě párkrát bude, proč by si Glee mělo zasloužit naši pozornost? Je totiž perfektně zpracované. Hraje hodně na to, jak aktuálně reaguje na hity a události, které zrovna hýbou světem a na to se zkrátka pěkně kouká. Seriálu nechybí trocha toho sladkobolného dramatu, párkrát se dotýká i vážných témat a je tak nějak pěkně poučný. Proč ne. Jde o odpočinkovou záležitost. A Jane Lynch je zase ulítlá, tak jak ji máme rádi.

Stmívání (2008)

Tak jsme se na to museli podívat, když kolem toho byl takový humbuk (a kolegyně z práce jsou hromadně zamilované do patizóna). Film pro mě byl jednou z nejnudnějších podívaných, jaká se mi kdy naskytla - stihli jsme u něho několik polštářových bitev. Chyběla mi tam pořádná akce, humor, sex nebo herecké výkony. Hvězdičku ode mně dostal vlastně jenom za ten baseball.

Zrození Planety opic (2011)

Je to zrození, nebo znovuzrození? Vzkříšení silné látky se povedlo na jedničku - a ve třech čtvrtinách filmu se už neubráníte dojmu, že jsou digitální lidoopi lepšími herci než jejich reálné lidské protějšky. Moc dobré!

Galaxy Quest (1999)

Vůbec jsem netušila do čeho jdu a byla jsem nesmírně překvapená - hlavně teda jako Trekkie :-) Výborný nápad podpořili svými hereckými výkony i Tim Allen (od kterého bych to moc nečekala) a Alan Rickman. Skvělá zábava i pro lidi, kteří kouzlu sci fi nepropadli.

Štěstí na dosah (2006)

Zdá se, že Willovi reálné role sedí - jak už předvedl v Alim. Jakoby reálná postava umožňovala větší imerzi. Tady hraje i se svým synem a o to je to ještě silnější. / Historka z natáčení, kdy v karavanu poprosil malý Jaden tatínka o džus a ten mu řekl: Christophere, na to nemáme peníze to jen potvrzuje/. Film je opravdu neskutečný všemi zvraty, které jsou většinou k horšímu a horšímu a člověk pořád jen čeká kdy už konečně dosáhne na to štěstí avizované v názvu. Ano, film je jasně dělaný jako "doják" a hraje na city. Ale je to tak úžasný příběh o tom, jak dosáhnout svého štěstí, že si zaslouží plných pět.

Wild Wild West (1999)

Hlubokomyslnou zápletku, nebo dialogy u filmu nehledejte. Pokud jste ale fanoušek steampunku a umíte semtam přimhouřit oko nad trapnými scénami, film je určený pro vás. Právě za zpracování tématu steampunk, za kostýmy a zadeček Salmy Hayek si film zaslouží tři hvězdičky. Ale vážně, člověk se i docela dobře pobaví.