Rivalové (2013)

Pre fanúšika F1 dve hodiny, kedy zo zatajeným dychom som sledoval fantastickė veldielo Rona Howarda a jednej z naúžasnejších sezón formuly jeden a možno aj najväčšieho príbehu v športe. *****

Gravitace (2013)

90 minút plnohodnotnej akcie a napätia. Ani krátke, ani dlhè, proste akurát. ****

Velký Gatsby (2013)

Rozporuplné, zmiešané, zvláštne.. pocity. Neviem definovať, čo sa mi na filme páčilo a čo nie ale koniec koncov to bolo výborné. Neviem či *****, neviem či ***. Skúsme **** a možno ho ešte raz zhliadnem..

Gang Story (2011)

Priznám sa, že toto bola moja prvá gangsterka z francúzskeho prostredia a musím povedať, že veľmi podarená a zanechala hlboký dojem. Prestrihy s minulosťou a súšastnousťou, naleštené autá, nabité zbrane, starí gantlemani a v neposlednom rade na prvom mieste dodržovanie mafiánskych tradícií. Možno by to iba chcelo napínavejší záver, ale koniec koncov mafiánka ako má byť!

Austrálie (2008)

Film po ktorom som si aj čo to naštudoval na internete o Austrálii, príjemne strávené necelé 3 hodiny s "nečakaním" happyendom.

Mistr (2012)

Nestáva sa mi aby som lutoval čas strávený sledovaním filmu.. Výborný Joaquin Phoenix a tam to končí.

Dr. House (2004) (seriál)

Dlho som vedel, že existuje nejaký House a seriál z nemocničného prostredia, ale cestu si ku mne našiel iba nedávno a slabším úvodom si ma postupne získal, až som sa nevedel dočkať kedy bude ďalši a ďalší diel. Greg House je jedna z najvýraznejších postáv aké som kedy videl či už v seriáloch alebo filmoch a postupne si uvedomujem, že seriál som pozerával hlavne kvôli osudu Housa a jeho kolegov. Seriál ktorý v človeku dokáže zanechať stopu a v momente kedy bol dej vlažnejší a mal som pocit, že už to asi moc naťahujú vždy prišiel moment kedy vás príbeh a House samotný dokázal vtiahnúť do seba. Bez výčitiek si každá jedna séria zaslúži *****.

Divoši (2012)

Pri tomto filme sa mi potvrilo, že sa neoplatí dávať na názor druhých a treba si v prvom rade pozrieť ten film. Savages som mal na hardisku asi pol roka a vždy som uprednostil iný film, až nakoniec prišlo aj na "divochov". Už od začiatku ma vtiahol dej do seba, v priebehu pár minút nás Blake Lively v skratke zoznámi so životom hlavných hrdinov a najlepších priateľov, mimochodom veľmi dobre vybraných dvoch odlišných osobností a po vlažnejšej úvodnej polhodinke sa to naozaj rozbehne až po moment kedy si myslíte, že je koniec, všetci "šťastne" zomreli a film zanechal po sebe vo mne pozitívnu stopu. Samozrejme, že nemohlo to byť také jednoduché a bol na svete happy end, kedy všetci si odídu po svojom a máme záverečnú scénu ako všetko šťastne dopadlo a traja najlepší priatelia môžu žiť šťastne až do smrti.. A na záver mi nedá nespomenúť Travoltu, ktorý tam je úplne zbytočný a nevýrazný, aj napriek tomu skvelá jazda a *****.

Země bez zákona (2012)

Pri tomto filme sa snaď ani nedá neoblúbiť si bratov Bondurantov, do deju vtrhnete dá sa povedať priamo po hlave a mafiánka z doby prohibície zobrazenej z iného ako z velkomestského pohladu a mafiánskych rodín je na svete. Priznám sa, že patrím k fanúšikom klasiky ako je Krsný otec, v poslednej dobe serálu Boardwalk Empire, ale tento film sak ukazuje ako iný a je to dobre. Výborná dráma s naozaj nečakanými humornými scénami a fantastickým koncom nemohla dostať iné hodnotenie ako *****.

Forrest Gump (1994)

Druhá polovica dvadsiateho storočia USA z pohladu jednoduchého Forresta, ktorý zažije viac vecí vo svojom živote ako ktokoľvek iný. Film ktorému žánrovo nechýba snaď nič a je predurčeným byť jedným z najlepších v dejinách, neuveritelný príbeh a film ktorý keď budete vidieť aj 100 krát, stále vám dokáže vyčariť úsmev na tvári. Jednoznačne *****.