Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

HP je zkrátka fenomén. Já jakožto skalní fanynka asi nedokážu být zcela objektivní, ale Relikvie Smrti 2 si zcela určitě zaslouží vysoký počet hvězd. Jediná věc, která tam pro mě byla zklamáním, byl finální boj, aneb "poletování v jedné rozmazané čmouze" Harryho s Voldemortem. Zbytek jsem si skvěle užila a ani na vteřinu jsem se nenudila. Scény z Bradavic a z Gringottovic banky byly dle mého názoru víc než skvěle udělané. Postavy mě taky moc potěšily - profesorka McGonagalová mi byla sympatičtější než kdy dřív a stejně tak pí. Weaslyová, která ukázala, že není jen domácí puťka, Neville zaválel, Snape odčernil své jméno a Harry zůstal čestný - co víc si přát. Filmová podoba tedy nebyla knize tak nevěrná, jako se často stává (a dalo by se to tím pádem očekávat), takže ode mě plný počet hvězd.

Srdce je zrádná děvka (2004)

Když jsem si film pouštěla, nevěděla jsem do čeho jdu, někdo tu psal, že šokován nebyl, já ano a hodně. Bylo to pro mě nečekaně drsné. Je to zkrátka trochu jiný film, než jsme zvyklí. Postavy na mě působí tak,jak podle mě autor zamýšlel - hlavní aktérka je nesnesitelná a nepochopitelná, chlapec vzbuzuje lítost a smutek. Svět nejsou jen fangle a cukrová vata, mě film oslovil.

Ken Park (2002)

Já jsem se k tomuto filmu dostala náhodou a až CSFD.cz mi potvrdilo, že to není porno, jak jsem si původně myslela :-D.Ano,sex je tu zobrazen v surovém a hnusném slova smyslu - a v tom spatřuji největší rozdíl mezi pornem a KenParkem. Pár scén už asi nikdy nevymažu z paměti - takže zamýšlené vyšokování na mě zabralo :-D. Tento film bych svým známým nedoporučila, ale na druhou stranu je to film, který asi nikdy nezapomenu.A to na filmech zkrátka oceňuji.

Fontána (2006)

Nemůžu říct, že bych byla fanynka Aronofskyho - musím mít na jeho filmy správnou náladu, ale faktem je, že všechny se mi opravdu zaryly do paměti. Fontána není prvoplánově líbivý film a psychedelické výjevy by tam pro mě asi ani být nemusely, ale příběh mě opravdu vtáhnul a cítila jsem se jako bych byla v Tommyho kůži - měla jsem strach, beznaděj se střídala s nadějí.... V neposlední řadě oceňuji skvělou hudbu a práci s ní. Moje pocity z Aronofskyho filmů jsou vždy smíšené a hraničí s depresí - a tady to není jinak - ale nelituju, litovat by měl ten, koho filmy tohoto režiséra minuly :-).