Let (2012)

Kdybych byl školákem a měl jít na školní promítání filmu o drogách, byl by Let rozhodně skvělá volba. Ani mě ta prvoplánovost tak nevadila, Denzel je skvělý a příběh dobře podaný.

Mlha (2007)

Mám trochu problém si z toho odnést nějakou ústřední myšlenku nebo poselství. Klasický a celkem jednoduchý horor s příšerou za dveřmi a větší skupinou osob, kterým v nouzi začnou selhávat morální principy a mozek. Na druhou stranu se tyhle dvě věci vzájemně poněkud tlučou a ve výsledku je z toho slabší horor a povrchní psycho s dokonale silný, ale podivně nepasujícím závěrem. Spousta bezvadných momentů, ale mám s tím problém jako s celkem.

Vetřelec: Covenant (2017)

Kdyby se tak Ridley zase jednou chtěl vykašlat na ty svoje vize budování vetřelčí mytologie. To filozofování v kombinaci s hororovými scénami je prostě vyloženě divné. A v kombinaci s posádkou po lobotomii je to celé i pěkně blbé. Nehledě na to, že ani ty hororové scény nejsou hororové. Ne, tudy cesta nevede a film nefunguje ani jako horor ani jako budování rozsáhlého vetřelčího univerza. A přitom by stačilo tak málo - poctivý a nepředražený horor z odlehlé části vesmíru, kde vás nikdo neuslyší křičet...

Ve jménu Krista (2016)

Reynolds má řemeslo stále v paži, ale zřejmě se příliš ponořil do vlastních tužeb a zapomněl vdechnout svému filmu víc života. Výsledkem je hezky vypadající náboženská nuda.

Hardcore Henry (2015)

Slepá ulička, která přivede do varu asi jen fanoušky akčních her. Za pokus to ale stálo.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Marvel zatím prostě neumí sáhnout vedle a všechno se mu daří minimálně na lepší průměr. Spidey je fajnová teenagerovská komiksárna, která má vtip, lehkost, skvělé herce a správnou geekovskou auru, která mě nutila zasnít se, jak by bylo krásné se vrátit zpět do školy a prožívat mládežnická dobrodružství přechytralých nerdů. Za mě asi nejlepší Spidey vůbec, ačkoliv Tom Holland bez masky mě baví o poznání méně než Adrew Garfield. Plné hodnocení nedávám jen proto, že mě nebavilo digitální finále, což je taková obecná bolest marvelovek.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Rozvláčné tempo v kombinaci s černobílým obrazem na jednu stranu krásně dává vyniknout niternímu chladu a temnotě hlavní antihrdinky (která je sama rovněž skvěle zahraná), na druhou stranu v závěru vyloženě křičí po naturalističtějším nebo dynamičtějším zobrazení, kterým by vyvrcholilo ono tiché a až netečné líčení života Olgy Hepnarové. Jinak ale není co vytýkat, výborně pojatý portrét vražedkyně.

Starsky & Hutch (2004)

Tandem Stiller-Wilson docela funguje, akce je slušná, docela to odsýpá, ale humor mě spíš míjí. Původní seriál mi nic neříká a ujeté retro a lehce přiteplené vtipy nejsou úplně pro mě, ale pro někoho jiného třeba ano. Za mě průměr.

Filadelfský experiment (1984)

Poměrně značně nudný milostný příběh naroubovaný na legendu o filadelfském experimentu. Občas je to vyložené otravné.