127 hodin (2010)

Nelze tomu upřít fakt, že to celkem v pohodě udrží pozornost po celou dobu. Jinak je to ale přesně takové jak to zní - maník si na začátku skřípne ruku pod kámen a pak celý film řeší co s tím, přičemž moc se toho dělat nedá, MacGyver to není. K zážitku vlastně stačí vidět začátek a konec.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Nechal jsem si schválně trochu času od shlédnutí, abych si utříbil dojmy. Dnes tedy již převládá spíše nelibost. Vol. 2 je především plný otravných dialogů, při kterých jsem měl nutkání si protáhnout uši nosem. Všichni navzájem si vylévají srdíčka a nacházejí k sobě cestu jak v laciné slzoždímačce. Najednou jsou všichni hrdinové a být členem Strážců galaxie je obrovská pocta a poslání. Kde je memento z prvního dílu "Strážci galaxie? Taková banda kreténů!!!"? Kde je naprostá lehkost a rozpustilost? Kde je ta záplava vtipu? Proč mají najednou všichni potřebu hledat svoje ztracené sestry, otce, syny a kamarády? Řešit svoje mládí, dětství, vztahy? Vtipů ubylo, mizerného patosu přibylo. Srážím hodnocení ještě za újmu na psychice, protože tohle mě osobně ranilo.

Kruhy (2017)

Rozkrývání pointy sice není nezajímavé, ale jinak je to více méně bezkrevné a ploché, emoce zůstávají v klidu.

Sinister (2012)

Dívat se na to v noci doma, tak bych si asi cvrknul. Výborně padnoucí a dobře hrající Ethan Hawke je jen třešničkou dobře vystavěného příběhu s hutnou a děsivou atmosférou.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Mě už to prostě nebaví. První tři díly měly vždy něco jako příběh a něco jako vedlejší postavy a něco jako překvapení a něco jako inovaci a bavily mě. Tohle už je prostě otrava. Zaplať pánbůh, že už je od toho pokoj. Anderson je za zenitem, anebo na to prostě dlabe.

Sviňák (2013)

James McAvoy si roli musel jistojistě užívat, je to dobrá chlívařina a v zásadě i zábavná. Svět se z toho nezboří, ale je to celkem fajn.

Maniak (2012)

Originálně pojatá sonda do duše psychopata. Je otázka, jestli něco takového chcete vidět a navíc v tak explicitním zpracování, nicméně tomu nelze upřít originální nápad a kvalitní provedení. Pro slabé povahy to ale rozhodně není.

Mumie (2017)

Ačkoliv je tam řada hodně fajn okamžiků a vzbudilo to ve mě zvědavost i na budoucí budování vesmíru, tak je pro mě výsledek poněkud matný, jako by to celé bylo natočené na půl plynu. Chybí mi tam něco opravdu dechberoucího, novátorského nebo aspoň snaha vyždímat žánr na maximum, jako to udělal naprosto dokonale Stephen Sommers před dvěma dekádami. Výsledek tak sice stojí za vidění, ale je současně poněkud zapomenutelný.

Rozpolcený (2016)

Skvělý James McAvoy, ale jinak to mnoho vzruchu nepřineslo.