Logan: Wolverine (2017)

Čekal jsem výborný film, ale je to ve skutečností ještě o třídu lepší. Naprosto nekompromisní drsňárna, která ale není samoúčelná a má inteligentní a smysluplný děj, skvěle uzavírající Wolverinům příběh. Boj mutantů proti lidem je konečně zbaven všech popcornových pozlátek, je krutý, krvavý a především bolestně prohraný. Naprosto skvostný herecký výkon od ústřední trojice hrdinů, především profesor Patrick Stewart vezme dokonale za srdce ve své proměně v utrápeného starce. Nemohu stále pobrat, že tenhle skvost je třetí pokračování po dvou otravných komiksových tahanicích (a vlastně i několika otravných dílech pravých xmenů) a navíc právě od režiséra druhého dílu. V mnoha ohledech pro mě rozhodně nejlepší komiksový snímek ever. Kéž to není jen rána do prázdna a najdou se časem v komiksových vodách i následovníci.

Wonder Woman (2017)

Gal Gadot i Wonder Woman mi jsou totálně šumák, nevidím v jich zajímavou postavu ani dobrou herečku. Ale film je v zásadě koukatelná záležitost s řadou fajn scén a příjemnou retro atmosférou. Chris Pine konečně zas trefil dokonalou roli a někdy toho dost zachraňuje. Finále je normálně ohavné. WW není žádná pecka, ale v zásadě se na to nedívá vůbec špatně. Za pár týdnů si z toho ale asi budu pamatovat jen ostrov Amazonek a scénu na bitevním poli.

Ztracené město Z (2016)

Snímek jak ze starých velkofilmových časů. Velký životopisný příběh o snech a hledání v dobách, kdy svět ještě neměl pevné hranice a mazání bílých míst na mapách se vykupovalo krví a potem dobrodruhů a objevitelů. Až bych skoro nevěřil, že dnes ještě někdo něco takového natočí. Za poslední roky to bylo snad jen Kon-Tiky a Revenant. Silný příběh s charismatickým hrdinou v krásném exteriérovém provedení bez zbytečných počítačových efektů a diváckých pozlátek. Krásný zážitek.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Po třetím shlédnutí snížím na tři hvězdy. On to opravdu není špatný film a ponurá až hororová atmosféra á la skandinávské krimi s mysteriózními prvky je dost fajn. Nicméně scénář servíruje na jednu stranu ponurou detektivku a na druhou stranu psychologické drama, ale ani v jednom případě nejde nějak výrazně do hloubky a výsledek je tak poněkud rozpačitý. Nicméně i tak si myslím, že je to solidní příběh na ponurý večer a nemá cenu ho přehnaně hejtovat. Rád si ho časem vpálím zas.

Želvy Ninja 2 (2016)

Kupodivu to bylo lepší než jednička. Sice pořád ukrutná chujovina, ale splácaná celkem zábavně a vtipně. Znovu ale už netřeba.

Hvozd (2015)

Dobrý námět a neuvěřitelně mizerné provedení. Proč z takového námětu upatlat béčko, které nemá ani hlavu, ani patu a už vůbec ne hloubku. Staří a levní Psí vojáci jsou stokrát lepší alternativou.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Nechápu asi moc, jak to s tím univerzem Cloverfield vlastně má fungovat, protože příbuznost tady není žádná, ale víc tomu sluší neoficiální název Cellar (sklep). To ale nic nemění na tom, že je to film dobrý, originální a chytrý. Vykašlete se na celou reklamní kampaň s Monstrem, ale krkněte na to i tak.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Konečně Ritchie, který mě fakt bavil. Dobře zahrané, vtipné a samozřejmě super retro. Leccos by ses dalo vylepšit či někdo přeobsadit, ale prostě dobrý.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Ritchie udělal z Artuše gangsterku. To u něj není asi žádné překvapení. Neotřelé pojetí zajeté fantasy na jednu stranu potěší a snímek je plný svěžích (a velmi povedených) momentů, na druhou stranu co je moc to je moc a některé okamžiky jsou prostě čiré wtf. Je to příjemná změna ve fantasy žánru, ale současně doufám, že i slepá ulička. Každopádně to ale není žádná pitomost a za vidění Artuš rozhodně stojí.

Fantom opery (2004)

Po shlédnutí filmu jsem si něco přečetl o předloze a zasnil jsem se pak, jaký by se podle toho dal natočit nádherný film...