Let Fénixe (2004)

Neškodná blbinka, která prostě pobaví a tím to hasne. Větší ambice to snad ani nemělo. Za mě ok.

Big Lebowski (1998)

Coenové nejsou zrovna moje krevní skupina, ale tohle prostě nejde dát pod plné hodnocení. Dokonalá záležitost po všech směrech, nadprůměrně vtipná a s naprosto geniální dvojicí Bridges - Goodman.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Pořád je to blbinka a pořádné dospělé pirátské dobrodružství se nekoná, ale rozhodně je to obrat v upadající kvalitě série. Po prvním díle asi nejlepší část. Sparrow je napůl otravný, napůl vtipný, ale není ho tolik jako minule, Bardem skvělý, ostatní zapomenutelní. Příběh ale fajn a k tomu parádní velkoformátová podívaná. Celkově je to prostě fajn letní zábava, klidně bych si to vpálil ještě jednou.

Loď duchů (2002)

Tenhle film je vyloženě fajn přesně do 0:17:40 a pak to jde postupně totálně do kopru. Neděsivé, nepěkné, nenápadité, vyloženě zabitý potenciál. Za pozornost stojí opravdu jen povedená scéna s objevením lodi.

Labyrint - Série 2 (2017) (série)

Druhá série je značně složitější než první, což je na jednu stranu klad, protože se pořád něco děje. Nicméně v tomto případě už je to vyloženě překombinované. Deset podezřelých, deset mrtvých, pět vrahů, pět vyšetřovatelů, čert aby se v tom vyznal. Nejvíc mě mrzí, že tento případ nemá divák možnost vymyslet dřív než dojde k rozuzlení, indicií je pomálu. Nicméně ústřední motiv byl nakonec velmi zajímavý a docela mě zamrzelo, že to mystické pozadí příběhu bylo všemi těmi vraždami a sexem tak upozaděno a divák se s ním hlouběji střetl až v posledním díle. Každopádně byla ale druhá série o něco lepší než ta první.

Air America (1990)

Jako lehká válečná či dobrodružná komedie to bez problémů funguje a obsazení je fajn. Proč ne.

Kocour Bob (2016)

Těžko se u takového filmu nedojmout, když je to příběh kluka z ulice, kterého před sebezničením zachránil vztah ke krásnému zrzavému kocourovi. To snad ani nejde nesledovat s nadšením. Pokud si toho ňuňu kocourka odmyslím, tak je to pouze průměrně hezký snímek s hrdinou, který je popravdě tak moc sympatický, že mám problém věřit tomu, že feťák z ulice ve skutečnosti takový opravdu byl. Nicméně i přes některé výtky je to ohromně feel good film s fajn písničkovým soundtrackem a dvěma sympaťáky v hlavní roli.

Očista: Anarchie (2014)

Celý ten nápad je značně bizarní a zpracování zcela průměrné. První díl byl zajímavější a s lepším obsazením. Tady stojí za zmínku snad jen celkem charismatický Frank Grillo.

Očista (2013)

Zajímavý námět v solidním provedení, ale ve výsledku jen takový malý násilnický film bez pamětihodností.

V objetí ďábla (2015)

Spojení Ethan Hawke a ponurá atmosféra se mi začíná velmi zamlouvat. Samotná mysteriózní krimi, zpracovávající strach ze satanismu, je rozhodně fajn, nechybí silné a děsivé scény, zamotaný případ a fajn herci ve vedlejších rolích. Rozhodně povedená záležitost.