Batman začíná (2005)

Staré díly Batmana mě opravdu nebavili, a konečně jsem se dočkal Batmana, který mě zaujal na tolik, že se z mé strany stal jeden z nejlepších akčních i komiksových filmů. Naprostý filmový zážitek který mě vmáčknul do křesla a já sledoval tohle veledílo. Neskutečná režie, zvuk, kamera a parádní herecké výkony. Pokud vás nebaví starší díly, tak prosím hlavně neodhazujte i todle.

Sedm (1995)

Jednoznačně nejlepší snímek ve svém žánru stavějící na bezchybném scénáři a vynikající režii Davida Finchera. Depresivní, násilný a špinavý příběh zobrazující rozpadající společnost na absolutním vrcholu je přece jenom k zamyšlení. Neuvěřitelné jak si vás už od první sekundy film vtáhne a jen tak vás nepustí, v mnoha scénách jste absolutně zaskočeni a šokováni, v jiných zase těžce dýcháte a vstřebáváte všechny pocity. Neuvěřitelné, jak obyčejné číslo 7 může v tomto filmu způsobovat tak velké utrpení a zrůdnosti, přičemž v mnoha místech jste naprosto uchváceni běsněním vraha, jehož myšlení je za hranice chápání. Psychologický thriller, který se ve svém žánru stal absolutním vítězem a bez problému se nebojím říct, že překonal snímek The Silence of the Lambs. Film nabízí spoustu úžasných dialogů, ve kterých se hodnotí společnost a jejich chování a zároveň jste v mnoha místech ponořeny do tohoto myšlenkového pochodu a ztrácíte se v něm přesně jako hlavní postavy. Morgan Freeman se po tomto filmu jednoznačně stal nejlepší filmovou postavou v žánru thriller. Závěrečnou scénu považuji za jednu z nejděsivějších scén v kinematografii, přičemž vás naprosto ohromí a tvrdě položí na kolena a bude vás dusit až do závěrečných titulků a poté ještě několik dalších dnů. Se7en je jednoznačně nejlepším výtvorem ve svém oboru dotažený na absolutní vrchol, přitom vás vtáhne do sebe a zde vás bude dvě hodiny trápit a dusit zlem, vyvede vás z míry a nenechá nikoho klidným, protože tohle je přesné vyobrazení špinavé a zdrcující doby ve které žijeme. Mimochodem Library scene považuji za jednu z nejlepších scén a to díky kontrastu mezi hudbou Johanna Sebastiana Bacha a zlem, které je vyobrazeno pomocí knih o smrtelných hříších doplněný fotografiemi běsnění vraha. Davida Finchera. Závěrečný dodatek je kouzelným shrnutím celého šílenství: Hemingway once wrote, "The world's a fine place and worth fighting for." I agree with the second part.