Hannibal (2013) (seriál)

1. Série: Bravúrní Mads Mikkelsen v roli manipulátorského, elegantního Dr Lectera ve zvrácené hře na kočku a myš se všemi kolem a hlavně se svým pacientem Billem Grahamem, který dostává spolu se svými (mnohny nepříliš zajímavými vedlejšími) případy více prostoru než Hannibal. Tempo je někdy až příliš pomalé a působí až psychadelicky, empatické vykreslení vražd Grahamem je velmi působivé. Hodnocení: 70% 2.Série: Dr Lecter dostává více prostoru, nezajímavých vedlejších případů je málo až žádné. Kdo je kočka a kdo je myš? Velice důmyslná dramatická hra, kterou spolu ústřední dvojce hraje prostřednictvím mistrných hereckých výkonů, míří hlavně na jemnou psychologii a emoce a s finále, které je nečekané, šokující, wow. Tempo je rychlejší. Postmoderní představy rovněž nechybí. Hannibalovy vraždy jsou nápadité stejně jako jeho kulinářské výtvory. Účelný návrat "mrtvých" postav z minulé řady a jejich znovuusmrcení. Mason Verger a jeho prasečí farma a jeho pochutnání si na vlatním obličeji. Tohle a ještě více dělá z této řady mistrovské dílo. Hodnocení: 100%

Temný rytíř povstal (2012)

Nolan se bohužel nesnaží překonat laťku nastavenou předešlým dílem. Mohl zkusit opět nový pohled na téma, místo toho se hladina komiksovosti mírně místy přehoupla nad únosnou mez, film trpí mírnou překombinovaností a předvídavostí zvratů a to především v závěru. Terorista Bane je solidním pokračovatelem utiskovatele města, a co do žánru charekteru postavy, vykazuje inspiraci lordem Vaderem, která neurazí. Scarecrow si zasloužil mít ve filmu větší roli a ženské hrdinky opět bez šťávy. Celkově důstojné uzavření batmanovské trilogie.

Temný rytíř (2008)

Nolan vsadil na odlišný přístup k tématu právě tím, že se vcelku nejedná o komiksový film, ale kriminální drama s komiksovými prvky, kde Batman je zastíněn městem plným mafiánů a strážců zákona, které si jako nutnou kompenzaci přizve do hry agenta chaosu, který jasně ukazuje, jak má vypadat ideální antihrdina, se kterým se leckerý z nás ztotožní.

Rowan Atkinson živě (1992) (TV film)

Rowan ukáže za hodinu všem divákům, že je TOP Génius v dějinách komiky. Což platí i pro scénaristu Curtise.

Zběsilý útěk (2006)

Gangster Paul Walker schová bouchačku do skříně. Sebere mu ji kámoš jeho syna. Kámoš s bouchačkou to napálí do svýho nevlastního fotra Karla Rodena a začíná zběsilá akce se zběsilými dialogy se zběsilou kamerou a reřijí zběsilým vizuálem a nejsilnější scénou se sympatickým manželským párem, který natáčí také zběsilá videa, ale jenom s dětmi. 8/10

Underworld (2003)

Slušné akční béčko o rivalitě upírů a vlkodlaků, nicméně nepříliš originální scénář, průměrné výkony i efekty, nenápaditá akce... Nejlepší na filmu je Cate Beckinsale v latexovém oblečku. 6/10

Stmívání (2008)

Upírská romance o dívce a upírovi kteří se do sebe zamilují. Upírskou tématiku mám rád, ale tohle je škvár. Mdlá režie, nudná akce, absence krve..4/10 ..Místo toho doporučujuTrue Blood

Disaster Movie (2008) odpad!

Nejlepší ukázka inverzního humoru.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Vynikající Simon Pegg v romantické komedii se spoustou zábavných scén, jako např. gratulace kolegovi v práci kvůli povýšení, peggův suchý anglický humor, který leckterý Američan nepochopí, vtipné dialogy a životní situace, cameo herců z IT crowd, krásné americké herečky, ale když se film dostane do romantické koleje, je to strohá rutina. 7/10

Sejmi je všechny (2007)

Je to blbé, tupé, ale zábavné. Sympatičtí herci střílí všude kulky jako hlášky, akční scény srší vtipem, rocková hudba... „Mám rád tvrďáky se zbraní v ruce, ne kundy se zbraní v ruce. Doufám že nejsi kunda se zbraní v ruce?! Ne, já jsem tvrďák s kundou v ruce!“ 6/10