Péčko pro začátečníky (2003)

Typická komedie typu "Prci, prci, prcičky". Nemá čím urazit a až na jednu nechutnější scénku s opičí ejakuací jde o pohodovou komedii pro dospívající. Nechápu takovéhle podhodnocení, na 50% by to mělo upřímně dosáhnout. Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale za těchto okolností dám čtyři. Klidně bych se na to za pár let podíval znovu, protože pár dobrých scén to určitě má. Amy Smart krásná jako vždycky a všude, už jen za její přítomnost jedna hvězdička musí vyskočit.

Atlas mraků (2012)

Jeden z nejlepších filmů všech dob. Když jsem ho viděl poprvé, uniklo mi opravdu hodně věcí. Člověk si musí zvyknout na styly, které se ve filmu střídají s každou změnou scény - a scény se zde mění velice často. Podruhé jsem viděl Atlas mraků v angličtině a mnoho věcí mi do sebe začalo lépe zapadat. A do třetice jsem jej viděl opět v češtině a konečně jsem snad pochopil i ty nejmenší souvislosti. Na tento film nelze koukat jen tak po očku, musíte mu věnovat svou plnou pozornost a zároveň musíte mít schopnost spojovat si ne zrovna jasně viditelné věci k sobě. Je to jeden z velice mála filmů, kde člověk musí skutečně přemýšlet a proto není pro všechny. V tuto chvíli má Atlas mraků 79% a to mi přijde zbytečně podhodnocené. Dnes, po dvou létech jsem viděl Atlas mraků nejméně desetkrát a klidně bych se na něj někdy podíval znovu. Vždycky když se někde promítá, tak se rád přidám a tento až gurmánský filmový zážitek si klidně zopakuji. --- Tom Hanks ale zejména v tomto snímku legendární Halle Berry podali neuvěřitelně dobré herecké výkony a zasluhují všechnu čest a slávu - a to je pravda pravdoucí.

Gladiátoři (2010)

Naprosto zcestné pojmenování filmu, protože zde nejde ani v nejmenším o gladiátory. A dále zcela chybné označení filmu jako historický. Ale jinak to není zas tak špatné. Neskutečně prsatá "gladiátorka", která se dobrovolně nechá proměnit v démonku aby zachránila království, lidstvo a zejména svého milého... Jak je cítit z tohoto krátkého úryvku, jedná se o středověkou fantasy mlátičku, kde krev stříká proudem jak z volů a kde nejde o boj dvou království jak píše distributor, ale spíš o boj "gladiátorů" ve středověkém podhradí a výprava hrdinů do podsvětí, aby zabili démona než se úplně probudí. Přijde mi, že je to velmi nízkonákladové, jednoduché a přímočaré, nicméně dá se na to koukat a když nečekáte co se dočtete na obalu sběratelské edice (kterou mám také tu "čest" vlastnit), tak se na to dá na pohodu podívat. Poprvé jsem to ani moc nevnímal, protože to velmi zklamalo mé přehnané očekávání, ale teď po třech létech jsem to viděl od začátku až do konce a nebylo to zas tak zlé. Tři poctivé hvězdy (možná trochu na truc těm primitivům, kteří se musí vyjadřovat jako ta největší špína, která sama žije ve smradlavých stokách mezi odpadem společnosti).

Van Helsing (2004)

Z celého filmu se mi nejvíc líbila Kate Beckinsale a to pouze po fyzické stránce. Když bych měl hodnotit film jako takový, tak nejlepší scéna byla ta první, černobílá a nejlepší herecký výkon tu podal Richard Roxburgh coby hrabě Dracula. Kdyby se celý film držel napětí kterým navnadil v černobílé části na začátku filmu a prokládal to humorem a lehkostí, kterou jsme mohli vidět při souboji Van Helsinga s velkým zlem pomateným týpkem v chrámu (opět na začátku filmu), tak by film útočil na nejvyšší hodnocení. Takhle ale dávám tři hvězdy. Za upíry a vlkodlaky, kteří nejsou tak dětští a homosexuální jak je teď v módě (Stmívání), za tu trochu humoru co se vešla a celkově za myšlenku - i když nedotáhnutou až do konce.

Průměrňákovi (2009) (seriál)

Naprosto průměrná a nejméně tisíckrát ohraná, typicky Americká sitcom komedie. Těch několik málo byť jen minimálně originálních hlášek a alespoň trochu vtipných momentů za sledování tohoto seriálu skutečně nestojí. Není zde nic nového ani nepředvídatelného, ale ani to není vyloženě odpad - 15% je ale víc, než dost.

Chůva k pohledání (1993) (seriál) odpad!

Naprosto jednoduchý humor, který útočí na ty nejméně náročné diváky. V pozadí se nám neustále někdo řeže smíchy nad hláškami, které normálnímu člověku přijdou tuctové až bez nápadu trapné. Koukal jsem na to s očima vyvalenýma a pusou dokořán. Stále jsem čekal co se bude dít. Mé nechápající pohledy vždy, když se ozval z poza kamery bouřlivý smích byli nevyslyšeny. Údajně bych to musel sledovat celé od začátku, abych to chápal. Ale já to chápu! Ty souvislosti a vztahy jsou tam tak neskutečně průhledné, předvídatelné a triviální, že skutečně nemusím vidět každý díl, abych chápal souvislosti. Jediný náznak humoru tam má sarkastický sluha Nilles, za kterého bych hvězdu rád přidal, ale nemůžu. Stupidita Fran Fineové a jejího okolí je tak výrazná, že umrtví i těch pár světlejších chvil. Z chlapů zde dělají blbečky, kteří když nesouhlasí z ženskou elitou seriálu, tak se s nimi vytře jak s hadrem na podlahu. Možná jen nedokáži ocenit fekální humor ze dna odpadních žump a proto za mě, subjektivně - možná i přehnaně - 10%.

Postřižiny (1980)

Jedna z perel české filmové kinematografie. Žádný jiný film tak krásně neoslavuje krásu českých žen (Magda Vášáryová si zde zahrála svou životní roli), nepropaguje tak přirozeným způsobem dobré české pivo a nepoukazuje na mastné obžerství národa našeho. Několik nesmrtelných hlášek (Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!) a další spousta českého humoru. Nicméně mi tam pořád něco málo chybělo. Těžko se to popisuje, ale za plný počet to dneska nebude. I tak si myslím, že čtyři plné hvězdy nikoho neurazí.

Dumbo (1941)

"...Růžoví sloni jdou..." Nezapomenutelná pohádka, která překonala generace filmu a i dnes je stále koukatelná. Jako malý jsem měl příběhy létajícího slona Dumba moc rád a ani v dnešní době mě to nezklamalo. Mimochodem, ve scéně kde se staví cirkus lze vypozorovat lehce rasistický podtext a za další; principál je celou dobu běloch, dokud ovšem šéfuje situaci. Jakmile totiž dostane výprask od paní Jumbové, na tuto scénu se promění v černého principála. Těžko říct, jak to bylo tenkrát zamýšleno. Každopádně film z roku 1941, který baví děti po celém světě i v roce 2014... tomu říkám úspěch. Za mě možná trochu nadhodnocených pět hvězd, ale nostalgie tu dělá opravdu hodně.

Team America: Světovej policajt (2004)

Nejsem fanoušek South Parku, ale tohle se mi jednoduše líbilo. Asi jde hlavně o ten nápad. Loutky, které bojují na život a na smrt. Jsou velmi vulgární, masochistické a neberou si s nikým a s ničím servítky! Ačkoli na první pohled si tento snímek dělá srandu ze všeho a ze všech, vidím v tom žel Bohu i snahu očistit Ameriku od pravdy, že to oni jsou jedinými skutečnými světovými teroristy. Ospravedlňují jejich pro ziskové invaze a snaží se opakovat myšlenku, že Amerika je vlastně dobrá země. Ale ani stokrát omletá lež se pravdou nestane. Krom tohoto je ve filmu i pár hluchých míst, ale pro celkově dobrý dojem se to dá odpustit. Legendární scéna "jsme čuráci" je alespoň trochu známa každému teen divákovi. A samozřejmě nejen těm. Tři až čtyři hvězdy, ale za tu odvahu a originalitu se přikloním ke čtyřem rudým hvězdičkám. 71%.

Evoluce (2001)

Nejdražší reklama na šampón v historii filmu! Nenáročná rodinná komedie s dobrým nápadem a příjemným obsazením hlavních rolí. Už jsem to viděl víckrát a klidně se na to za nějaký ten měsíc podívám znovu. Tenhle snímek nemá čím urazit a poskytuje divákovi skutečně uvolňující zábavu. Film v sobě skrývá nemalé množství nezapomenutelných scén od komářího útoku, přes "koko" až po rozmanitost nových mimozemských druhů. Evoluce si zaslouží vysoké hodnocení, rozhodně patří do červené kategorie a já mu uděluji odpovídající čtyry hvězdy - rozhodně to není žádná ŠPATENKA !!!