DO-RE-MI (1998) (pořad)

Zbraň těžkého kalibru, která dokázala zprznit nespočet písniček. Ono když si lidé zpívají pro sebe v koupelně, tak to nikomu nevadí právě proto, že to nikdo jiný neslyší. Nápad byl dobrý, ale strašně často se tam dostávali lidé, kteří na to absolutně neměli. Sám zpívat neumím a vím to - proto bych se také nikdy nenechal takto mediálně ztrapnit. A dostávám se k tomu, proč dávám "jen" jednu hvězdu. Pořad založený na trapnosti či nevkusu u mě není pořad vhodný pro veřejné vysílání. Samozřejmě se tam objevili i skryté talenty, ale těch moc nebylo. - Komentář shodný s pořadem "Caruso Show", nevidím v nich téměř žádný rozdíl.

Carusošou (1996) (pořad)

Zbraň těžkého kalibru, která dokázala zprznit nespočet písniček. Ono když si lidé zpívají pro sebe v koupelně, tak to nikomu nevadí právě proto, že to nikdo jiný neslyší. Nápad byl dobrý, ale strašně často se tam dostávali lidé, kteří na to absolutně neměli. Sám zpívat neumím a vím to - proto bych se také nikdy nenechal takto mediálně ztrapnit. A dostávám se k tomu, proč dávám "jen" jednu hvězdu. Pořad založený na trapnosti či nevkusu u mě není pořad vhodný pro veřejné vysílání. Samozřejmě se tam objevili i skryté talenty, ale těch moc nebylo. - Komentář shodný s pořadem "DO-RE-MI", nevidím v nich téměř žádný rozdíl.

Hogo Fogo (2000) (pořad)

Ale no tak, lidi... Hogo Fogo přece není žádný odpad. Kdyby tam nebyla Zagorová a ty nalíčené pastičky se neprokládali tím skřekem, co považuje za hudbu, tak by to bylo hodně dobré. Spousta těch videí byli tak dobré, že se člověk smál, nebo alespoň usmíval od začátku až do konce. Největší utrpění bylo, když do pořadu pozvali tu 3,14*u Lucii Bílou. Ale i ta tam byla jen výjimečným hostem - a naopak občas tam byli i hosti, co rozesmáli i ve studiu (Genzerova svatba, Natalia Oreiro, Karel Šíp, Zuzana Slavíková, Marek Vašut, Marián Labuda st. a mnoho dalších). Když odmyslíme "hudební" části, tak to za tři hvězdy stojí. (Bez těch skřeků bych i asi přitvrdil).

Rady ptáka Loskutáka (2001) (pořad) odpad!

Gondíci mi nikdy nepřišli sympatičtí, ba ani něčím zajímaví. A podle toho také jejich pořady vypadají. Nudné, vláčné díly o tom, co většina lidí (a každý kutil) dobře zná mě nikdy ani trochu nezaujali. Už jenom ta atmosféra, co z toho pořadu přímo čišela. Navíc to vypadalo, že Gondíci skutečně opravdu nic neví a neznají (vždy vypadali tak neskutečně překvapeně). Vždy jsem to hned přepínal, ale pamatuji si, že pár dílů jsem viděl celých (při návštěvě u prarodičů, kde to hrálo jako kulisa).

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Soutěž zajímavá svými otázkami, ale nespravedlivá vůči lidem s menším postřehem (zejména vůči starším lidem). A odměny mi přišli pokaždé až překvapivě slabé. Kdo nebyl z Prahy si průměrnou výhrou mohl vynaložit náklady na cestu, jídlo s cestou spojené a podobně.

AZ-kvíz Junior (2004) (pořad)

Až neuvěřitelně lehké otázky za neskutečně směšné výhry (nicméně to asi odpovídalo té obtížnosti). Pro NEpražáka se to ani nemohlo vyplatit. Člověk se kolikrát chytal za hlavu, protože některé otázky by s přehledem zodpověděli i děcka v první třídě základní školy - možná i té zvláštní. Ale jednu hvězdu tomu dám, protože pro ta zúčastněná děcka to musel být nezapomenutelný zážitek.

Riskuj! (1994) (pořad)

Poměrně dobrý pořad, který člověka obohatil o nejednu vědomost. Systém byl více-méně spravedlivý, odměny přiměřené, vědomosti skutečně nutné. Možná je škoda, že už "Riskuj!" nevídáme každý den. Jsou lidé, kteří by se na něj potřebovali soustředěně dívat od rána do večera. Jediná výtka... těch čtyřicet minut je podle mě moc. Zkrátit to na půl hodiny a asi bych dal i pět hvězd. Skutečně ke konci pořadu už toho bylo moc a soustředěnost i zaujatost opadávala.

RedNews (2012) (pořad)

Oproti Počasíčku, Peříčku, Láskanie a mnoha dalším podobným pánským pořadům je RedNews zajímavý - a hned z několika důvodů. Oproti jmenovaným se totiž za těch pět minut dozvím (někdy) něco skutečně zajímavého (nebo alespoň nového). Je faktem, že po obsahové stránce zpráv jde o mnohem zajímavější a hlavně smysluplnější novinky, než které se dozvíme třeba v Televizních novinách na Nově. A to bez nejmenších pochyb! A co se týká žen, tak v drtivé většině to jsou skutečně krásné ženy (někdy méně, někdy více) a to je oproti výše jmenovaným obrovské plus. Samozřejmě ne každá slečna je "kusovka" a ne každá zpráva je opravdu zajímavá, nicméně si stojím za tím, že kvalitou zprávu jsou rozhodně nad Televizními Novinami a kvalitou žen jsou při nejhorším (jednou za čas) na průměru. A protože to tu milí impotenti ze vzteku nad svým osudem zhejtili, tak nějaké ty bodíčky přidám - a preference stoupají.

Natočto! (1999) (pořad)

Nechápu, jak to může mít horší hodnocení, než "Tak neváhej a toč". Tento pořad byl nadějí pro vybrané amatérské kameramany, že dostanou novou kameru - a to určitě nemálo lidí donutilo točit a tím pádem archivovat si leckteré domácí, rodinné i jiné radovánky, které by jinak upadli do zapomnění. Sehrané scénky byli určitě mínusem hlavně pro umělé pobavení přítomnými diváka, protože pochybuji, že by se smálo scénce, kterou viděli třikrát po částech (až divák u televizních obrazovek to samozřejmě viděl plynule, sestříhaně). Ale velké plus za vtipy, které v té době nebyli tak lehce k dohledání na internetu jako teď. Je faktem, že Petr Rychlý měl drive, nadšení a vtipy si vždy důkladně vybíral a připravoval. Asi bych normálně dal tři hvězdy, ale pro tohle těžké podhodnocení tomu trošku pomůžu.

Tak neváhej a toč! (1995) (pořad)

S Žilkovou jsem neviděl žádný díl a ani po tom neprahnu (takže nevím jak to "vylepšila"). Pamatuji si ale ty první díly (nebylo jich zrovna málo), kdy se na to koukalo jako vyplnění času mezi normálnějšími pořady. Nepřišlo mi to nijak extra vtipné a působilo to na mě takovým utahaným dojmem. Z těch 453 dílů jsem jich viděl možná tak 75 a i to mi stačilo. Nemyslím si, že bych o něco přišel.