Superman (1978)

Krásně naivní komiksová vyprávěnka o super muži a záchraně světa-konkrétně Spojených států amerických. Velice mě zaujala vizuální stránka a speciální efekty, které se na svou dobu mimořádně povedly. Méně se mi však líbili někteří herci, v čele s novinářkou Lois,která mi tam prostě neseděla. Ani celkově mě to něják nepřivrtalo do sedačky a občas jsem to dokonce i přepínala na jiné programy. Závěr byl jen přehlídkou Supermanových záchranných akcí. Absolutně bez napětí. Ovšem Clark Kent je sympaťák a že v tom má prsty i Mario Puzo, tak je to za tři!

Vlasy (1979)

Tleskám. Dostalo mě to.

Taxi (1998)

Wow! To byla jízda!

Hannibal (2001)

Těžko říct,který z filmů o Hannibalu Lecterovi je lepší. Každý má něco do sebe a je něčím vyjímečný-ovšem tenhle,zatím jako jediný film o doktoru Lecterovi,který jsem měla možnost vidět, se nebál ukázat všechny ty zrůdnosti,kterých byl Hannibal schopen. V Mlčení a Červeném drakovi se o tom vždy jen mluvilo nebo nám bylo ukázáno jen málo z toho všeho,čeho byl náš milý doktor schopen. Je pravda,že tak ztratil část své uhlazené elegance a nadnesenosti,když ho vidíme, jak mu potemní úsměv při zjištění,že bude předhozen prasatům. Tak něják ho to u mě ale polidštilo a myslím,že byl konečně ukázán v pravé ,,kráse". Ridley Scott se holt tak úplně nedržel tempa a atmosféry Mlčení a snažil se to udělat jinak. Já ho chválím a souhlasím s tvrzením, že je pořád třeba ,,zkoušet nové věci".

Kytice (2000)

Je to jako počasí. Někomu to možná přišlo jako mlhavá snaha o přenesení perly české literatury do filmového světa, někomu se to mohlo zdát nevlídné a po čertech protivné jako vítr,který vám fouká déšť za krk a někomu to celé připomínalo zvláštní přeháňku-tu slunečno,tu zataženo...mě nad tím vším ale nakonec vysvytla pořádně velká duha!

Francouzská spojka II (1975)

BUM PRÁSK! Mám to za sebou a můžu s klidným svědomím říct,že to není o nic horší než jednička. Chybí tu sice výraznější scény jako třeba Santaclausská honička v jedničce a taky pořádný parťák, ale rejža se snažil něják nenarušit tempo a atmosféru předchozího filmu,což se cení. Rovněž musím vyzdvyhnout Doylovu drogovou závislost a její drastické léčení. Gene opět nezklamal a předvedl excelentní výkon. Jeho kecy neměly chybu. Jo dostal mě,asi ho miluju.Ale BUM PRÁSK-v nejlepším přestat:o)

Před svatbou ne! (2001)

Říkejte si co chcete,ale já se smála,až jsem brečela!:o)

Valmont (1989)

Ačkoli jsem zatím neměla tu možnost vidět Frearsovu verzi Nebezpečných známostí, tu Formanovu hodnotím jako velmi zdařilou. Kamera pana Ondříčka byla skvělá a u kostýmů jsem doslova slintala! K hudbě taky není co vytknout. Pravda-tohle je jeden z těch filmů, které mě dokáží zaujmout díky samotnému příběhu ( zápletce a následnému vyvrcholení) a už u nich méně záleží na obsazení. Protože si nemůžu pomoct,ale když si tam místo nevýrazného Colina Firtha představím Johna Malkoviche a místo trapné Annete Benning Glenn Close...možná by se děly zázraky!...možná...každopádně se mi líbil ten trpký konec a nikde jsem nezývla,takže za čtyři!