Mlha (2007)

Abych se přiznal,tak nevím co mám napsat.Přiznám se tedy k tomu,že jsem film viděl před měsícem a v půlce jsem ho vypnul,protože hypermarkety moc nenavštěvuji a půl filmu bylo pro mne o ničem a nestvůrku,hned tu první jsem považoval za nepodařený vtip.Po přečtení vašich recenzí jsem film dokoukal,snad jen abych si tu nevymýšlel a pod.Nedá se říct,že by mě to mrzelo,ale trošičku ztráta času to byla.Pravda,konec špatný není.

Earth (2007) (TV film)

Přesto,že se celý život o planetě něco dovídám,tak až tento dokument mě celkem uceleně uvedl do obrazu.Je to poučné a díky skvělé kameře i pěkné pokoukání.Tento dokument vám nic nevezme,možná spíše otevře oči.Hudba je 75%.

Horší už to nebude (2006)

Ačkoliv jsem více méně mizerný příznivec romantických komedií,tak tady jsem přece jen rád uznal,že to ještě není tak zlé.Přece jen scénář,tedy až na samotný závěr je docela podařený.Dokonce i vizuálně to ušlo,takže mi vychází taková lepší komedie,ve které jsou asi všichni ok.

Kočár do Vídně (1966)

Film je zajímavý tím,že hned jede,čili hodně dlouho jsem přemýšlel,kde jsem proflákl začátek,no a pak byl konec a u něj jsem zase nepochopil kdo je oddělal.Pokud ,to ale tvůrci nechali na mne,tak jim za to díky,protože jsem si to domyslel.Janžurka byla ale fantastická.Nevadí,že měla tolik komedií,ale takových filmů mohla mít víc.

Requiem pro panenku (1991)

Přátelé,vy jste napsali vše,já jen dodám že Marika zavraždila spoustu chovanců,protože podpálila onen brloh...a otázka tedy zní,kdo je vlastně vinen víc? já to nepochopil.2* pro B.Hrzánovou.

Bílá nemoc (1937)

Tento film opravdu velice pěkně přepisuje Čapkovu hru.Bílá nemoc,je podle mne trochu nedoceněným filmem.Profláknutější Vyšší princip,podle mne na tento film nemá.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Hodnotit filmy z těchto let ,je pro mne trochu ořech.Ano,tehdy Jáchym byl parádní film,protože těch tisíc daleko lepších jsme prostě neviděli,jinak si totiž neumím vysvětlit ,že tato celkem normální komedie,která toho zase tolik neřeší a hlavně to pro mne není bolest břicha ze smíchu, šlape na paty světovým filmům,škoda,že se o něm na západě neví,mohl to být film ,který je v top ten komedií na světě.

Agent bez minulosti (2002)

Nakonec to není tak špatné.Je to sice čitelné,ale Damonovi jsem to uvěřil.Filmem provází celkem slušná hudba a především slušná kamera.Špionážně akční podívaná ne tak profláknutě.85%

Nejistá sezóna (1987)

Nejistá sezóna by nebyla až tak velkým filmem,kdyby vznikla v roce 90.Ale je to natočeno za komárů a to jak ukazuje boj s úřednickým šimlem je pěkné,bohužel mám silný pocit,že dnes to není o moc lepší.I když tady jde o divadlo ( a dnes jsou granty ,tedy pro ty šikovné,takže se už tolik neřeší co se může,ale spíše za co) o jeho vnitřní život a především snad o objektivní pohled na sebe sama,to hodnotím kladně.Bohužel (leží to ve mne jako v koze )mám pocit,že někteří představitelé Cimrmanů ,přes veškerý boj s komunisty,dnes o moc jinak levicověji nepřemýšlejí.Naštěstí to dnes můžou oni ( i my ) říci i nahlas.