• Válečný

Normandie (2011)

Jeden z nejhorších válečných filmů, co jsem kdy viděl. Připadá mi to, jako kdyby se skupina borců z reenactmentových skupin v hospodě domluvila, že na příští akci si jen tak pro zpestření natočí film, jehož scénář právě teď, pravděpodobně již notně posilnění alkoholem, vymysleli. Jediné co ještě potřebovali byla krásná holčina, která by filmík svou přítomností trošku osvěžila a v tu dobu jim asi padla do oka servírka z knajpy, kde právě popíjeli. S castingem si tedy nedělali příliš starostí, s režií také ne a na dalších akcích to během pár víkendů natočili a pak ještě pro efekt přidali pár digi vychytávek. Pokud se mělo jednat o amatérský snímek natočený jen tak pro radost, tak to beru a chválím za snahu, ale pokud to mělo nějaké vyšší ambice, což asi mělo, tak je to velká, ale opravdu velká bída. Od odpadu to zachránila alespoň snaha o autentičnost zbraní, uniforem, vozidel a vybavení, i když ta je taky relativní, protože např. útočná puška Stg. 44 se při vylodění v Normandii příliš nepoužívala, byla posílána přednostně na východní frontu, ale to je jen hnidopišská poznámka, která tady asi nikoho moc nezajímá a na konečné hodnocení nemá pražádný vliv.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

K tomuto seriálu již bylo vše podstatné napsáno a není víc co dodat. Snad jen, že za mě plných pět hvězd (kdyby šlo dát víc, tak je bez váhání dám).

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Komediální seriál, který ani neurazí a ani nenadchne. Seriál má styl humoru, který mi příliš nesedl, protože až příliš tlačí na pilu ve snaze být vtipný. Ideální na večer, když není co dělat a spát se ještě nechce - perfektně se u něj usíná. Za mě tři hvězdy.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Dle mého názoru donedávna (než ze seriálu vyhodili Sheena) nejlepší sitcom co se vysílal, a u kterého jsem se skutečně zasmál a ne jen pousmál. Doporučuju sledovat v originálním znění, lépe tak vyniknou hlášky a vtípky (i když český dabing není vůbec špatný). Celý seriál je postaven na Sheenovu komediálním umění, ostatní postavy mu spíše jen přicmrndávají (ale velmi zdatně). Někdy stačil jen pohled Charlieho a válel jsem se smíchy. Postavy jsou krásně vykresleny do extrému - mačo Charlie, přizdisráč Alan, dement Jake. Čas od času to vyšperkovali super hosté (Kevin Sorbo byl boží). I když je celý seriál pořád o tom samém, nikdy mě nenudil (což se nedá říct o HIMYM a Přátelích). Verdikt: 4,5 hvězdy, 0,5 hvězdy dolů za to, že Jake se postupně z roztomilého blbečka stává jen blbečkem a v seriálu je spíš otravný. P. S. Hodnoceny jen řady s Charliem, co se tam dostal Ashton Kutcher jde to rapidně do TT.

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Tak upřímně jsem nevěřil, že po odvysílání slabého Zpátky na zemi je ještě možné přiblížit se ke kvalitě původního seriálu, proto jsem k této nové minisérii přistupoval s velkými obavami, aby to nebyl další pokles ve kvalitě. Ale už po několika minutách prvního dílu jsem byl uchvácen, svíjel jsem se smíchy na sedačce a po tváři mi stékala slzička štěstí. Naprosto dokonalý comeback legendárního seriálu. Osobně si myslím, že je ještě lepší, než poslední série původní řady. Borci sice poněkud zestárli, ale pořád umí, hláškují jako za mlada, každý díl je suprově vypointovaný. Osvědčená kvalita je zpět. Těším se na případné pokračování. Jen si říkám, co se muselo stát, že 9. série byla tak dementní. Bez váhání jasných pět.