• Válečný

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Slovy mistra Karla Gotta (RIP), to jsem opravdu, ale opravdu, nečekal. Z nulového očekávání a chystání komentářů na téma, jaká to byla trapná sračka, jak jsem se u toho brutálně nudil a přetáčel, se nakonec stal úplný opak. Vím, že budu trochu močiti proti větru, ale po blockbusterových zklamáních typu Tenet a Duna, konečně můžu s naprosto čistým srdcem i u takového blockbusterového seriálu napsat, že se mi to líbilo, a to kurevsky moc. Prostě tento seriál je radost sledovat, i přes delší díly mě nijak nenudil. Příběh je pohádka, ale co jiného čekat od Tolkiena, že. Když byla hluchá místa obstojně to zachraňovalo prostředí či hudba. Možná bylo výhodou, že nejsem Tolkienův fanoušek, protože jsem to neměl s čím porovnávat, takže jsem jenom seděl na prdeli a sledoval bednu. Ono asi v tomto případě platí, že čím méně při sledování přemýšlíte nad černým trpaslíkem a nebo odpovídajícím brněním, tím více si to užíváte. A stále platí že elfové jsou gay ;-).

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Jako narovinu stálo to celkem za hovno, ale to jsem tak nějak očekával, tudíž to mé city nijak vážněji neranilo. Velký podíl trapnosti, někdy i nuda, nicméně občas tam přece jen zavanul ten pravý mírácký humor, a to většinou v okamžiku, kdy už mě to přestávalo bavit, takže se to v konečném důsledku dalo i obstojně dokoukat. Emil Křižka je tu takový Zdeněk Troška pro generaci Z. Prachsprostý průměr.

Denní směna (2022)

Plný souhlas s EvilPhoEniX. Za poslední roky jsem neviděl tak dobrou upíří komedii. Žádná vysoká filmařina, je to jednoduché, svižné a úderné. Originalita se téměř limitně blíží 0 %, ale zato zábavnost, což je podle mě mnohem důležitější filmová veličina, se blíží 100 %. Přesně tak si představuju oddechový letní akčňák.

Odstřelovač: Bílý havran (2022)

Někdy mě ta kýčovitost donutila skoro až k pláči, ale světe div se, ono to jako celek vážně funguje a vůbec ne špatně. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

Predátor: Kořist (2022)

Velké překvapení a konečně v dobrém slova smyslu (RIP Gray man). Po těch trapárnách, co se v posledních desetiletích s predátorama točily, má i v podstatě jen "lepší televizní film" šanci na silné 4 hvězdy. Nu což buďme rádi i za to a doufejme v další solidní pokračování. V rámci celé série po jedničce a dvojce je pro mě tento třetí v pořadí.

Volavka (2022) (seriál)

To celkové až mrazivé napětí rozhovorů Jimmyho s Larrym bohužel strašně naředily vedlejší dějové linky. Slabší 4 hvězdy.

Starej chlap (2022) (seriál)

Kulervoucí první dva díly, pak mdlý prostředek a ke konci opět nabrání dechu a solidní konec. 4 hvězdy s odřenýma ušima.

Nejdelší noc (2022) (seriál)

Zas taková tragédie to není. Trošku zvláštně natočené, děj takový nijaký, postavy taky nic moc, konec na dvě věci, ale dívat se na to dá, když máte dovolenou, venku je hnusně a nemáte do koho/čeho píchnout. Pokud nebude další série, tak se nic nedozvíme o tom co, kdo, jak a proč, což trošku zamrzí. Také srovnání s Casa de papel je naprosto ale skutečně naprosto mimo. Není to sice tak přestřelené jako uvedený seriál, ale zas to nemá takové to jeho kouzlo a drajv, který Vás přiková k obrazovce/monitoru.

Ray Donovan: The Movie (2022)

Důstojné zakončení seriálu. Sice nedosahuje úplně kvalit původního seriálu, ale hlavní je, že do sebe vše zapadlo a příběh se uzavřel. I když mě konec Raye Donovana mrzí, je pro jednou dobré vidět seriál skončit na vrcholu a ne ve sračkách.

Sedm samurajů (1954)

Nesmírně dlouhé, nikoli nudné a japonsky bláznivé.