Ďáblův advokát (1997)

Ke konci filmu jsem už už chtěl dát pouhé čtyři za další nezajimavě šťastný konec na poslední chvíli, ale závěrečná scéna tomu všemu dala smysl a tak nějak to vše výstižně podtrhla, že jsem nemohl jinak.

Godzilla (2014)

Tři ... A to hlavně za cool hudební motiv a občasnou vizuální perličku.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Baroko na plátně, nevím jak jinak definovat dokonalou souhru vizuálních barevných kontrastů, vyostřených obrazových kompozic a jiných vizuálních bizardností, které do vás buší tak intenzivně, že dokonale přebijí absenci příběhu a nějakého sdělení. Dvě hodiny jsem seděl fascinován rozprouděnou silou pohybu v dokonalé obrazové souhře.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Zkrátka to pravé letní lehce povrchní pohlazení. Ovšem i na oddychovku se zde objevují obrazově překvapivě sofistikované momenty, které mě doslova nadchly. Scéna v opeře dokonale vypaluje Bondovský rybníček tím, že předvádí vrcholně napínavou situaci s naprostou lehkostí a nadhledem, která je vlastní starým Bondovkám. Paradoxně tato scéna ve mě vyvolala více napětí a obav o neznámé postavy, než konec filmu kdy jsme se asi měli strachovat o Toma. To že film podle mě ke konci trochu ztrácí dech je taky jediné co bych vytknul. Příběh tak nějak ignoruji, protože to je u těchto filmu podružný detail, který zaujal naposledy v jedničce. Ještě také nesmím zapomenou pochválit zajímavou hru s hlavním hudebním motivem, kdy mě od dob jedničky výrazněji zaujala i hudba.

Cela (2000)

The Fall mě okouzli mnohem více, přesto se jedná o vysoce nedoceněný film, který asi od diváka vyžaduje jistou úroveň schizofrenie. Taky asi ochotu přemýšlet nad tím jestli umě balancuje na hranici šílené bizardnosti nebo je už dávno za ní. Za mě tedy balancuje a balancuje náramně.

Pád (2006)

Hodně a hodně subjektivních 5, ale já prostě nemohl jinak.

Hon (2012)

Další film, který dokládá teorii o tom, že jestli něco dokáže vyhnat mezilidské vztahy do naprostých krajností je to maloměsto. Atmosférické a skvělé. Ale musím přiznat, že já být jedním z okolí tak mám taky problém uvěřit, že není vinen geniálně dvojsečně zahrané.

Cashback (2006)

Skvělé, skvělé, skvělé ... teda hlavně zpomalená svlíkací scéna v obchodě. Jinak roztomile naivní. Docela bych se mohl i s hrdinou ztotožnit. Jinak ubírám hvězdu za ne roztomile, ale naivně naivní profesní konec. Tak nějak to už bylo moc ... no jasně našel si lásku tak se o tebe všechny galerie poperou. Jinak velmi příjemné.

Dárce (2014)

Tenhle film mě vlastně překvapil a strašně naštval. Sice jsem pochopil co jsem to snažilo říct, ale strašně až neuvěřitelně mě žralo, že se z toho námětu dalo vytěžit daleko více. Byly tam hezké nápady, ale nedotažené. Kdyby se toho námětu chopil někdo trochu schopnější a s koulema mohlo to být něco. Kdyby se na to vrhl Nolan zbavil se bezpohlavnosti a celé to trochu takříkajíc přistařil tak bych chrochtal blahem.

Edith Piaf (2007)

Slabost pro Edith a Marion z tohoto filmu pro mne udělala fajn večerní záležitost. Ač se musim přiznat, že forma mne příliš nezaujala a musím říct, že vyjímečná osoba jako Edith by si zasloužila vyjímečnější film. Emoce se dostavily, ale to hlavně díky všem známým silným melodiím.