Captain America: Občanská válka (2016)

Mělo to dobrou zápletku, dobrý vizuál, slušnou atmosféru a pak přišla ta ( když budu mírný) odporně trapná akční sekvence na letišti. Pardon ale zahodit si celou atmosféru do té doby uvěřitelného boje, jen pro pár laciných vtípků je zatracená škoda. Nemluvě o tom že akce byla vizuálně nekonzistentní a tak nějak bez koulí. Čest výjimce v Berlínském tunelu kde se akce přibližuje TDK.

Modré stíny (2016) (seriál)

Provést tuhle vizuální dekonstrukci HBO ... Tak tady z toho všichni uchcávají, takhle je to hluboce podhodnocený, bohužel asi nejlepší ( minimálně vizuálně ) počin ČT za hodně dlouhou dobu! Někdo tady totiž konečně začal vyprávět a vést diváka obrazem namísto přehršle prázdných vysvětlovacích dialogů. Samozřejmě ta české nedotaženost a nepozornost tam pořád je, ale to nic nemění na tom, že je to pecka.

Noční recepční (2016) (seriál)

Zatím za 3, ale místy mi to přišlo tak naivní a na efekt, že v záplavě geniálních seriálu zvážím další sledování.

Bohové Egypta (2016)

Promarněný potenciál ... bohužel ... kdyby se to válelo ještě tak půl roku v postprodukci a někdo bez lobotomie zasáhl do scénáře mohla to být totální pecka ... protože co do imaginace to rozhodně nakročeno mělo. Takhle dávám hvězdu za bohyni Hátor hvězdu za představivost a hvězdu za ten souhrný zbytek maličkostí co mě nějak oslovil.

Volver (2006)

Skvělé, skvěle vystavěný a odvyprávěný příběh ( v podstatě na přenesených principech řeckého dramatu ) s vizuální stránkou, která jen podtrhuje vyhrocenost a naléhavost celého filmu. Mám pocit, že to je do jisté míry také ukázka toho co pověrami protknutý španělský venkov může udělat s lidskou psychikou.

Marťan (2015)

Nějak moc náhod najednou ne? Kdyby to nebyl NÁHODOU geniální botanik tak chcípne? A ty nelogičnosti? Ta bouře ... tak silná, ale přesto se v ní dá chodit :D. Ale jako zábavný ( sice nijak objevný ) film to je. Tedy hlavně díky ultra sympatickému Mattovi.

Pozůstalí (2014) (seriál)

Ono to asi zas taková pecka nebude, ale tady jdu čistě po emocích a pocitech, které jsou tu zprostředkovány a ve mě vyvolány naprosto geniálně a ve velké míře. Takže, zajímavý námět i když trochu nedotažený+tísnivá atmosféra+emoce+ a to myslím velké plus skvělý soundtrack = nadprůměrný zajímavý seriál. Který, jak název napovídá není o zmizení nebo zmizelých ( jak by si mnozí přáli všechno objasňovat a vysvětlovat) ale o POZŮSTALÝCH a zrujnovaném morálním kodexu a pokřivených mezilidských vztazích a osudech. Proto na mě lépe působila první tajemná a komplexní série než všeobjasňující a šokující serie druhá.

Sedmero krkavců (2015)

Vlastně to byla hodně příjemná lidová fantasy. Která měla vše, a byla dost škoda, že to jediné co neměla byla delší stopáž. Některé věci se mohly trochu více rozvinout pro větší emocionální dopad. Jinak nejlepší pohádka za hodně dlouhou dobu.

Soumrak bohů (1969)

Co napsat k takřka dokonalému snímku, snad jen to, že po vzoru opery jejíž názvem se film tituluje, jsou všechny situace parádně dramaticky vypjaté, naléhavé a vzhledem k tématu mají ten správně velikášský, osudově tragický dopad.

Mimoni (2015)

Až mě to uráželo svou stupiditou. Typicky prvoplánový, na tupého Američana (nebo jiného ičana) cílící nesmysl. Bez emocí, myšlenky a chytrého pokukování na diváka, které je u dobrých animáků tak sympatické.