• Thriller

It's a Disaster (2012)

Tento film vôbec nie je katastrofa. Práve naopak. Čakal som nudný film s jedným či dvoma vtipmi a B mínus hercami, no a prišlo prekvapenie.

Yuma (2012)

"..nikdy nic neukradnuť. To všestko nemcum zajumane." Taký poľský "Bony a klid", nie až tak prepracované a profesionálne ale so záujmom som sledoval až do konca. Aj keď - mohlo to byť o dobrú polhodinku kratšie. Keby strihač nezaspal, mohol ešte stihnúť 3:10 to Yuma.

Extinction - The G.M.O. Chronicles (2011)

Apokalypsa po nemecky stojí za to: autá úhľadne odparkované na krajnici a polia na jar zombíci pekne poorali a upravili, nech nemajú hanbu. Všetko ostatné však stálo za zaplakanie. Takto nezáživne a nudne dokáže príbeh v prostredí čerstvej zombieapokalypsy prerozprávať naozaj málokto.

Phantom (2013)

Dobrý podvodný film. V ponorke sú lepší herci nutnosť, pretože napr. Lorenzo Lamas by tam nemal miesto na česanie a Dolph Lundgren by trčal miesto periskopu. Ak chcete mať efektívny ponorkový film, musíte obsadiť do hlavných úkoh Joea Pesciho alebo DeVita po kryolipolýze. No ale ani Harris, Fichtner a Duchovny nie sú zlí. Ako plus beriem, že nehovorili s ruským prízvukom, ako mínus, že tým hollywoodskym ksichtom ťažko niekto uverí, že sú to Rusi. Ale ak máte predstavivosť...

Commando - A One Man Army (2013) odpad!

26 minút 44 sekúnd. Toľko mi trvalo, než som s istotou vyhodnotil, že to je poriadna pičovina.

The Power of Few (2013)

Tieto filmy sa mi páčia. Výborné zaujímavé postavy, sympatické aj nesympatické, herci poriadne snaživí, dokonca aj Kristián Skejter si išiel vo svojej úlohe obe kozy zodrať. Prentice a Walken sú parádna dvojka. Jediné čo ma trochu vytáčalo bola Fueiša so svojim hryzkaním, ale nakoniec sa z nej tiež dačo vykotilo. Samozrejme, niektoré veci by bolo treba dotiahnuť, budete namietať, ale aj v tom je čaro týchto lacnejších semibusterov. A na konci si môžete vybrať, či to bol happyend. Záver: Ježiša netreba klonovať. Treba žrať veľa čokolády, vy tučné rite.

Pravidla mlčení (2012)

Nový žáner - gerontomovie. Keď si predstavím, ako často museli natáčanie prerušovať kvôli odskakovaniu zúčastnených hviezd... Sú to tvrdo odpozerané 2 hodiny kondora, za ktorým v tesnom prdelnom závese lieta Všivák LaBlb s nalepenými fúzkami a briadkou z podpazušia Brendana Gleeeesona. Fúzky sú možno z chrbátu Zuzany Srarandonovovej, ale ktovie. Mimochodom, keby na začiatku chcípla, film získa + 200 000 divákov. Keby Nick Nolte mlčal, je to + ďalších 50 000 divákov. No a Terrenca Howarda je potrebné dabovať, alebo mu nasadiť lieky na chrípku. Stanley Tuči dopočtu, ako vždy.

V/H/S/2 (2013)

Rovnaké ako originál, také kvalitné pokračovanie,udržali latku... Kvalitné - tým myslím samozrejme vzhľadom na všetko to okolokolom takého "žánru", nie ako naozaj "kvalitné" so stounovaným Oliverom na hlavnej sedačke a Tomášom Cruzeirom na pľaci. Oveľa lepšie než jednotka to však naozaj nie je, dal som si aj staré gate, myslel som, že si ich zaserem, no nemusel som nakoniec ani len vetrať. Niektoré scény vyznievajú nie strašidelne ale skôr smiešne. Asi to chcelo ešte viac ubrať svetla.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Hrozivá akčná nuda. Len posledných asi 20 minút sa dá nejako prečkať, inak stále treba rozmýšľať, či budú mĺkve pohľady dlhšie alebo len dlhé, či dialógy naberú šťavu alebo či vôbec budú. Kolin tu sústavne vyzerá, akoby rozmýšľal, či je Númi naozaj príšera alebo či sa mu na ňu oplatí v karavane skočiť ako na Anželinu. (Tu je namieste poznamenať, že patrí medzi mojich obľúbenejších ochotníkov) Tento film však nevyšiel nikomu a najmenej hercom, dramaturgom a scenáristom. Hudbu vraj robil Jákob Groth, bohužiaľ nič také ako hudobnotanečnofolklórnu podporu príbehu som si nevšimol, úplne nevýrazná, dokonca ani len titul "slabý podmaz" alebo "sprievodná" si nezaslúži. Len tie pohľady. Tie pohľady! Malo sa to volať "Ako László a Beatrice kukali až sa úplne vykukali". Terrence Howard a jeho hlas, to je jediné, čo zdvihne divákovi adrenalín. No a "strašne nadmieru" asi štyrmi jazvičkami zohavená Noomi a jej následné psychické problémy, to je naozaj komediálna záležitosť. A ešte: obsah od JAMBA berte s rezervou.

Našrot (2013)

Teen komédia to nie je. Však už majú 21. O to je to horšie a debilnejšie. Musíte vydržať celý film s vypúlenými okami, aby ste nezmeškali tých niekoľko (málo) vtipných momentov. Ale teraz si zaboha nespomeniem, ktoré to boli. Čo sa sledovania týka: neefektívne. Pozrite si radšej 2 trajlery a máte pofunuse.