• Thriller

Střelec (2013)

Veľmi dobrý film, Kim Bodnia je frajer. Občas trochu pomalé tempo, ale dáni to ako vždy niečim zachránia. Jeden mŕtvy pes a dvaja ochrankári je ale na ekoteror málo. To deti v Indii a Bangladéši nezachráni. Pes dúfam dostal oscara in memoriam a poslali ho deťom do nejakej zatopenej oblasti v juhovýchodnej ázii :(

The Demented (2013) odpad!

Otrasné, chýbalo skoro všetko. Okrem názvu. Do československej distribúcie odporúčam "Dementi".

Detention of the Dead (2012)

Hrozní herci aj štáb a málo bláznivé. Sú tam asi 3 zábavné scény, jedna so školským pc, druhá odtrhávanie odtrhnutej zombie ruky z rozkroku a na tú tretiu si nespomeniem.

Kolonie (2013)

Kuchárske šou už sa sťahujú z TV aj do kina a ešte viac lezú na nervy. Laurence Fishburne opäť vedie kolóniu, tentokrát však jeho zverenci nemajú potrebné latexové oblečenie a zbraňovú výbavu, aby bol film aspoň priemerne zaujímavý. Neo si radšej odskočil na tai chi jednohubku.

Podvod (2013) odpad!

Úplná desivá hruza. Ako školský projekt by to dostalo 4/5 mínus.

Očista (2013)

V takomto príbehu to bol miestami až prekvapivo nudný dej. Určite sa dal scenár urobiť lepšie, do hercov v tomto žánri určite netreba investovať. To už skôr do zbraňového vybavenia. Zbytočné niektoré postavy...

Home Sweet Home (2013)

Moc mäsa nejem, ale toto sa mi páčilo. Doporučujem všetkým survivalistom. Pôvodne som myslel, že to len horkoťažko dopozerám, ale už prvé zábery dávajú niečo tušiť. Ešte tak mínus 5 minút zo stopáže a dal by som aj 5 hviezd.

Nevědomí (2013)

Myslel som, že ma to pobaví viac, lenže to bolo priehľadné ako moje sieťované spodky (ale napriek tomu zaujímavé). Jediné čomu som sa naozaj potešil, bol jeden zo záverečných záberov, v ktorom ukázali Zoe Bell, nedocenenú herečku/kaskadérku plnú talentu a čojaviemeštečoho. Ešte tak 40-60 rokov hrania po boku lepších hercov a zaslúži si nielen komparz ale snáď už konečne aj svojich 15 minút v celovečernom filme (teda okrem Death Proof samozrejme). Vyzeralo to pôsobivo, dokonca ani Tomovi nedali opätky, no ale tie jeho rozprávačské tuctové monológy, to sa nedalo. Hlavne ten o futbale. Ola Kurvylenko predviedla zase nič, ja by som ju vystrelil naspäť do vesmíru ako výstrahu ďalším generáciam, prípadne scavengerom. Nuž a Morgan Fríman nakoniec. To je kapitola sama o sebe: Ak práve nehrá prezidenta USA, tak hrá prezidenta zemegule. Nesmiem zabudnúť ani otravnú dramatickoromantickú hudbu M83.

Jen Bůh odpouští (2013)

Dve som dal len za to, že ma to držalo celý film v napätí, že "teraz už konečne niečo musí prísť". Fakt ma to držalo až do záverečného karaoke. Hudba v celom filme pripomína Cambodian Space Project, akurát polonemŕtvu karaoke verziu. 5 minút ma bavili aj červené lampióny, celofilmová a celosvetová tma. Možno preháňam: asi to nebolo 5 minút a asi ma to ani nebavilo, ale snažím sa nájsť nejaké pozitíva. Všetci ultrapomaly chodia, rozprávajú a dokonca sa ešte aj pomaly tvária. Žijem síce v Ostrave, ale teraz v tomto vôbec nepreháňam. Herci tam nemajú žiadne úlohy, keby tam hral Eric Roberts, Štefan Baldwin či Brenda Ualšová, dopadlo by to úplne rovnako, možno ešte o niečo lepšie.

Sezóna zabíjení (2013)

De Niro: First Shit. Ale keď sa Don Šošovičiak zjaví na plátne či obrazovke a potom ešte aj prehovorí, film získa okamžite zvláštnu atmosféru a musíte pridať jednu až jedenapol hviezdy naviac. Travolta si to tu tiež užíva, no najprv som myslel, že ten jeho prízvuk neznesiem. Behanie po lese časom unudí aj diváka, nielen jelene a koniec príbehu tiež nestojí za zmienku.