• Thriller

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Doed snoe režisér natočí takúto úbohosť, tomu sa ani veriť nechce. Herci ako z čias prvého prototypu telegrafu, efekty robil snáď samotný Van Helsing popritom ako točil domáce porno s drakulovými nevestami. Humor mal nastarosti určite George W. Bush (je jedno ktorý). Masky vymyslel - George A. Romero. Jedna hviezda za Zoe Bell, ktorú som si tam nakoniec aj tak nevšimol, lebo to našťastie do 90 minút skončilo. Xena sa neobjavila, čo je škoda, možno by Hajsela a Gretchen niečo naučila. Napísal by som, že to je pre deti, ale podľa mňa by sa aj tie na takomto spracovaní smiali.

Kódované vysílání (2013)

Kjúzek chladnokrvne zabíja a jeho horná pera sa pri tom ani nezachveje (až na jeden prípad). To je teda námet ako sa patrí a okolo toho vystavaný zahmlený príbeh, ktorý nerozšifruje ani len scenáristov vnuk za 40 rokov. Nuda, ktorá nikoho nevtiahne, ani keby bol v bunkri podtlak.

Vrah zůstal po škole (2011)

Tento film naozaj poskytuje gigantické množstvo informácií, ale úplne zbytočných. Chcete sa zasmiať na nejakom z mála vtipov? Nie je čas. Než naškľabíte držku na úsmev, už je tam scéna, pri ktorej sa chytáte za hlavu, že do akého žánru, krosoveru či transdrámy to asi patrí. Je to ako Dalího patlanina, ktorú vám musí 80 odborníkov vysvetliť, aby ste ju naplno pochopili (dalího mám rád). Takisto aj tu by bolo treba každú scénu vysvetliť, najlepšie režisérom, aby ste z toho mali aspoň niečo na dve hviezdy. No a to už potom nie je film, ale dokument z natáčania.

Tísňová linka (2013)

Ejha! - No a to je ešte nadpriemerný komentár, ako aj tie 2 hviezdy odo mňa. Halle Breberrky a úchyl v jednom filme, človek nevie komu držať palce.

Nelítostný Parker (2013)

Jáson je späť, tak ako každý rok. Či vlastne každého pol roka? Človek si myslí, že akcia sa takému hercovi časom minie ako Willisovi krvavé tielka, ale kupodivu si Jáson drží štandart. Jeho dvojzmyslená mimika (a tri tváre, ktoré vie zahrať) sa v spolupráci s Džajnteskou vyvinula až do neočakávaných rozmerov. Možno sa niekomu tie jeho filmy a scény časom omrzia, ale povedzte: neotvoríte si fľašu, aj keď viete, že minule vám po nej nebolo dobre?

Země naděje (2012)

Slzu nad ťažkým farmárskym životom a mŕtvymi kravami som nevyronil, ale príbeh ma zaujal, bol dobre podaný a hercom nie je vôbec čo vyčítať. Jediné čo tomu chýbalo, bola záverečná prestrelka medzi Mattejom a Francestiškou.

Pawn (2013)

Nuž ja som sa zabavil mierne nadpriemerne. Zlé to nie je, nominované to nebude, a na film+ sa to tiež nehodí. Za rok si na tento film nikto ani nespomenie, lebo bude natočený úplnený nový, "originál", ktorý však bude vyzerať ako rimejk tohoto, avšak s inými hercami, napr. s takým Nickom Stahlom alebo Vinnie Jonesom. Ale treba tieto srečky točiť rok čo rok, lebo zo 100 týchto vecí aspoň jedna si zaslúži 90%.

Straight A's (2013)

Komédia sa nekonala, dráma sa snažila konať, ale sa tiež nekonala. S Lukom W. alebo Ryanom Ph. v takýchto úlohách to asi nejde. Je to ospalé, jeden z najospalejších filmov vôbec (som si istý, že pôvodne sa toto malo volať "Ospalá diera"). Scény sú dlhokáááánske a keby ich pustili zrýchlene, mysleli by ste si, že ich dávajú spomalene. Naviac tá hudba to celé ešte viac zabrzdila. Plné využitie slow motion technológie.

Temné nebe (2013)

Až na otravného Dakotu Goya je všetko ako má byť. Film postupne naberá rýchlosť, na začiatku sa slimák preteká s korytnačkou, no a ku koncu už je to také prijateľné tempo chromého zajaca. Pôvodne som myslel, že to bude asi gigantická blbosť, ale čujtečočočo, čujte čočujte sa v svete stalo... Viem, že sa to mnohým nepáčilo, lebo Keri Russell nemá čím zaplniť podprsenku ani tielko, lenže bol to určite príbehový zámer. Keby zapĺňala, tak si šedáci vezmú ju.

Skyfall (2012)

Hruhruhruza. Nie som žiadny zanietený fanda Jakuba Bonda, ale pravda je, že som videl snáď 2-3 dobré filmy s touto hlavnou postavou, nuž ale čo prišlo teraz naposledy, je úplná existenciálna zbytočnosť. Vyzeralo to presne tak, že to bolo natočené, lebo Bond sa skrátka musí natočiť a nezáleží na tom, čo z toho bude. Hlavne, že na filme budú "pracovať" hviezdy. No ale výsledkom je hviezda dávno vyhasnutá.