• Thriller

Čtvrtá mocnost (2012)

Ale no hej, ide to pozerať, ale s otvorenou hubou to nebude. Vždy som vedel, že Rusi sú idioti.

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Nezaslúži si to niesť ten názov. Kľudne poľuvem hrob tohoto filmu. Bol len taký sequel nasilu, baba neurobila nič, čo by nenapadlo aj mňa a napadlo ma teda oveľa viac než ju.

Cizinec v nás (2013) odpad!

Na tomto filme bolo zlé úplne všetko a najviacabsolútne definitely úplne Billy B., o ktorom sa nedalo povedať či zaspí alebo bude plakať. Ak k tomu prirátam jeho sugestívnu ofinku, Estellu Warren, ktorej filmové aj životné IQ 3 z nej len tak srší, vychádza mi z toho prd a odpad. Zapol som si to kvôli menu Kim Bodnia a doteraz sa divím, kde sa len ten bastard celý film skrýval.

The East (2013)

Je systém skazený ak sa dá zjesť nahryznuté jablko z koša? Alebo je skazené to jablko? Nad podobnými čovinami sa zamýšľa tento film. Dokopy 5, film výborný, sledovať presviedčacie praktiky (kto nerozumie tak "brainwashing") súkromných spoločností - peniaze; a praktiky ekosmradľavej skupiny - ideológia, je nadmieru zaujímavé. A to by som nakopal ekoteroristov do prdele. Teda keby som nejakých stretol, nebolo by ich moc a chcelo by sa mi. Pozor ale na propagandu vo filme: veci z koša nejedzte, dostali by ste raka skôr, než by ste povedali "obuvník". A ak nie práve raka, tak nejakú prítulnú baktériu či vírus, ktoré môžete vídať u svojich lokálnych bezdomovcov.

Mine Games (2012)

Lepšie než drotom do oka, Briana je OK (určite lepšia než hromada "hviezd" pokope) a film dáva poriadne na frak "filmármi" tak obľúbenej retrospektíve. Jediné čo vo filme chýba je už len found fútidž a sprievodné slovo Morgana Frímana.

Millerovi na tripu (2013)

Hej hej, ide to. Navyše s plným autom trávy a hromadou pitoreskných (musím si to slovo nájsť v slovníku) vrátane Luisa Guzmána ako skorumpovaného a ešte o dosť teplejšieho než skorumpovaného mexického policajta. Jediné čo sa mi tam nehodilo boli akože sexi strip tancedance Chenifer Anistonovej a to nie som teplý ani skorumpovaný.

Světová válka Z (2013)

Kto je väčšia legenda? Wilo alebo Brat? Alebo Karlajl? Veľký film s mrtvákmi, s hromadami mrtvákov a s celými mestami. Pôsobivé, aspoň na chvíľu. Bratova rodinka je tu nadmieru nepríjemná a otravná až hrúza. Čudoval som sa, prečo práve Brat Piť tam je, no potom som videl scénu ako ladí rádio... Vyzerá pri tom, akoby bol jediný na svete, kto je školený na túto superprecíznu činnosť, ktorá ak sa nepodarí, celý svet v okamihu zanikne. Film začne byť časom nudný, držia ho potom len občasné prekvapenia ako napr izraelská vojačka či Moritz Bleibtrau ako vedec na zasmiatie. Boli už lepšie filmy na túto tému, síce s menším rozpočtom, ale vyrazili mi dych viac. Pobaví šikovnosť Severnej Kórey a sebavedomie Izraela. Je rozhodnuté: ak chcem prežiť WWZ budem musieť do Severnej Kórey. Ľutujem však všetky svoje zbytočné minúty vŕtania u zubára. A koľko to stálo!!! No nič, nejako sa cez to musím prehrýzť.

Území mrazu (2013)

Mohol Cage radšej obživnúť do Kick-ass dvojky než tu klepať zubami Kjúzekovi u prdele na Aljaške.Normálny priemerný krimithriller.

Kick-Ass 2 (2013)

Už to nenakopáva prdele ako jednotka. Tá bola vtipne šokujúca, toto je už len vtipné, vlastne sa to všetko opakuje, len na príbehovom letáku je "2". Ale aj tak to stojí za jedno rýchle pozretie. Prísľub trojky sa už dúfam nenaplní, to by bolo ako vytláčať minuté vlákna zo spídermana.

Prince Avalanche (2013)

Dohromady sa nič nedeje a preto ma ža prekvapilo, ako môžu byť fúzkatý Rudd a vlasatý Hirš zaujímaví, keď sa naháňajú s kladivami po lese. U niektorých scén som mal pocit, že som ich už určite videl, takže je možné, že som videl aj originál... Celkovo na mňa film pôsobil ako paródia na žáner paródie. A navyše ta hudba... dobrá k obrazu, inak na zabitie, Takže nemôžete počas filmu zavrieť oči. Tie svine vedeli čo robia.