Rozhovor (1974)

Tak tohle bylo něco. Originální a velice depresivní krimi Rozhovor, je jasný důkaz, že Coppola prostě umí a pod jeho taktovkou podává Gene Hackman v na něj trochu nezvyklé roli opravdu nezapomenutelný výkon. Přál bych si spojení Coppola/Hackman vidět víckrát.

Důkaz (2005) odpad!

Tak tady jsem něco nepochopil............

Zabiji Nixona (2004)

Dost nudný a utahaný film. Nebýt Penna, neváhal bych dát odpad.

Don Juan DeMarco (1994)

Hodně podprůměrné, nudné, příšerně utahané, romantické drama. Bože to nikdo z tak skvělých herců předem nečetli scénář, že se pustili do takový blbosti ?

Kdo s koho (2001)

No teda, od takto megahereckého obsazení(Brando+De Niro) bych čekal o dost víc. Kdo s koho opravdu není nic víc, než jen rutinně natočenou kriminálku ze staré školy. Jedinné co stojí za zmínku je výkon Edwarda Nortona, který jak De Nira, tak Branda s přehledem strčil do kapsy.

Třetí muž (1949)

Mistrovský noir, který se může s klidným svědomím postavit po pok klasickým noirům tipu Hluboký spánek, nebo M. Třetí muž je naprosto geniální film s excelentnímy hereckými výkony(zejména Orsona Wellese), skvělým scénářem a perfektně padnoucí hudbou. Zkrátka téměř dokonalá záležitost, která má v žánru velice skromný počet rovnocenných soupeřů.

The Haunting (1963)

Skvělý příklad béčkového hororu ze staré školy. Scénář asi někdo vyndal zmuchlaný z koše, přidal laciné efekty a myslel si, že to stačí. Opravdu hrůza, jediné co se na tomto rádoby hororu dá připsat k dobru je mladý Nichoslon a hlavně legenda Boris Karloff, nebýt jich, prach na DVD by se pravděpodobně usadil navždy.

Velocity (1960)

Bída na kterou sem se chtěl podívat jen kvůli Nichoslonovi, který mě nakonec sice nezklamal, ale rozhodně nenadchl.