Nespoutaný Django (2012)

Django se dá relativně jednoduše popsat jako uspokojivý snímek, který stojí za to zhlédnout. Nicméně jeho přehnaná stopáž (165 min.) mu určitě uškodila. Je tam až příliš zbytečného putování, nemastných a neslaných dialogů, což se ale dalo u Tarantina předpokládat. Slovo „negr“ bylo v Djangovi použito snad více než tisíc krát, ačkoli musím uznat, že vtipnost se i při tisícím vyslovení nevytratila. Na druhou stranu herecké výkony Leonarda DiCapria i Samuela L. Jacksona byly fascinující. Holt kdo umí, ten umí.

Arrow (2012) (seriál)

Arrow je pro mě v současné době více než povedenou náhražkou za Smallville, který jsem sledoval v mladším věku. Arrow je mnohem vyzrálejším seriálem s plnohodnotným scénářem a dobrým hercem v hlavní roli. Jako velké plus hodnotím dějové přelívání mezi současností a minulostí na pustém ostrově, což nám postupně odhaluje, co vlastně Olivera Queena změnilo z bohatého fracka na bdělého strážce svého rodného města. První série 4*. Edit: První polovina druhé série nestála za moc, ale postupem času se vše začalo rozjíždět, vyostřovat (flashbacky stojí za to) a finále i epizody jemu předcházející byly úctyhodným vyvrcholením druhé série. I přes ten pomalý rozjezd dávám 4+ hvězdičky a už se pomalu začínám těšit na Flashe.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

TBBT je prostě a jednoduše výborná geekovská zábava. Je v ní obsaženo všechno od vědy, netradičních sociálních interakcí, až po hry a komiksy, takže si v tom určitě každý z nás najde kus svého. Hlavní postavou je bezpochyby Sheldon (Jim Parsons), kterého prostě nemůžete mít neradi. Jeho boj s rozpoznáváním sarkasmů a různých sociálních zvyklostí je během na dlouhou trať plnou netradiční zábavy. Určitě si budete říkat, že ten chlápek musí být blázen, ale nezapomeňte, že ho jeho matka nechala testovat. BAZINGA!

Temný rytíř povstal (2012)

Třetí díl Nolanovské trilogie o netopýřím muži mě věru trošku zklamal. Bylo zde přespříliš rotujících postav, které se na plátně zjevovaly a mizely, jak se jim to zrovna hodilo. Batman (Christian Bale) byl absolutně zastíněn Banem (Tom Hardy), který byl spolu s Blakem (Joseph Gordon-Levitt) jedním z mála pozitiv na třetím pokračování. Musím však konstatovat, že ačkoli mě herecký výkon Anne Hathaway nenadchl, na její hýždě v koženém oblečku kočičí ženy se rád znovu podívám. Nicméně celý film trpí svou předvídatelností a místy i značnou absurditou. Vůči hereckému výkonu Heatha Ledgera z druhého pokračování trilogie by nebylo fér, kdybych T.D.K.R. dal více než 3***.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Misfits jsou pro každého fanouška britského humoru jasnou volbou. Třešničku na dortu, oproti klasickému britskému humoru, tvoří břitkost, sarkasmus a geniálně trefná vulgarita. Pro mě nejvýraznějšími postavami jsou Nathan a Rudy, přičemž Nathan je tahounem prvních dvou sérií a Rudy je tahounem třetí a čtvrté série. Humor a vyjadřování obou těchto postav vás prostě dostane do kolen. Nesmím však opomenout Simona, jehož postava prochází vývojem od introvertního malého psychopatka s širokou škálou psychedelických obličejových grimas až po sebevědomého a cílevědomého hrdinu. Edit: 4. ale především 5. série už stojí za pendrek. Sem tam nějaký šprým od probačního, pár klasických Rudyho hlášek, ale zbytek týmu pokulhává. Scénář už také bohužel vaří z vody a hlavní dějové linky jednotlivých epizod jsou horší než ty vedlejší, u kterých se paradoxně více bavím. Proto odebírám hvězdičku. 5. série fenoménu Misfits už spíše jen škodí. Dodívám se z respektu.