Stážisti (2013)

Klasická tříhvězdičková komedie. Nicméně za tématiku Googlu (Google je má oblíbená společnost), Party Hard alá Hangover a pár docela kvalitních šprýmů, musím dát o hvězdičku více. Povedená komedie, která neurazí a mile překvapí.

Muž z oceli (2013)

Muž z oceli není v podstatě nic jiného než směsice Star Wars, Avatara, Stargate a TDKR. Herecké obsazení bylo překvapivě vhodně zvoleno až na Lois (v podání Amy Adams), která mě za srdce bohužel nechytla. Tragicky málo Russella i Kevina, a přespříliš zničených mrakodrapů a jiných krás měst, filmu rozhodně na atraktivitě nepřidalo. První polovina filmu byla hodně povedená, především pak vykreslení světa Kryptonu. Nicméně druhá půlka byla jen a pouze o předigitalizovaných hrátkách s čertem, což se dá sice v moderní filmografii pochopit, ale každopádně odsud posud. 9. řada Smallvillu, která se mimo jiné točí hlavně kolem Zoda, by se s lehkou nadsázkou dala postavit do roviny s tímto filmem, ba dokonce i nad tuto rovinu. Zamyslíme-li se nad tím, pak je to opravdu smutné, není-liž pravda?!?!

Krajní meze (1995) (seriál)

Opravdu nadčasový sci-fi seriál. Některé díly jsou slabší, ale některé jsou přímo geniální a dají se snadno přenést a porovnat s dnešní dobou.

Kdo přežije - Gabon (2008) (série)

Bob byl velkým hráčem a jsem rád, že nakonec vyhrál. Zachoval si jako jediný lidskost a jeho manuální zručnost byla až neuvěřitelná.

Klub rváčů (1999)

Je-li to bráno jako parodie na psychopatii, sociopatii a "schízu", pak je to velmi vydařené. Není-li to tak bráno, poté shledávám jako kompromis lehce nadprůměrné 4*!

Sinister (2012)

Konečně po dlouhé době zase horor, který se relativně blíží Áčkové úrovni. Obohatí vás o plno lekaček a hustou atmosféru, která by se dala i nožem krájet. Nicméně po zhlédnutí musím přehodnotit zařazení zahradní sekačky namísto "pomocníka při zkracování travního porostu" mezi "obstojné vražedné nástroje".

500 dní se Summer (2009)

500 DoS patří mezi moderní "slaďáky", chcete-li moderní romance. Na rozdíl od klasických béčkových snímků tohoto druhu, kde hlavní roli hraje absurdita spojená s emocionálním útokem na slabší povahy lidí především ve stádiu puberty, kteří si přetváří svůj svět a preference na základě těchto přihlouplých filmů a následně jdoucí vstříc překvapivě odlišné realitě, má něco navíc. A tím je relativní uvěřitelnost a dávka empatie. Proto je tento snímek adekvátně ohodnocen a akceptován. Co se týče herců, tak Josífkovi i Žofce byly hlavní role ušity na míru a zhostily se jich obstojně. Btw, nemohu opomenout ani Chloë - co věta, to perlička. :-)

Úlovek (2009) (seriál)

Heh, co se dá k této britské minisérii dodat?! Snad jen to, že je to (svým možná trošku zvráceným pojetím) geniální. Během sledování se u vás vystřídá mnoho emocí. Budete brečet, budete zhnuseni, budete zděšeni, budete frustrováni, budete zvědavi, budete rozhněváni, budete překvapeni, budete rozpolceni, na konci budete cítit míru satisfakce a zadostiučinění, avšak jedno je jisté. Smát se rozhodně nebudete! Prostor pro radost či smích (pokud to je to, co hledáte) zde opravdu není. Tom Hardy jako Freddie zahrál psychouše a schizofrenika jako z příručky pro začínající psychiatry Bohnické léčebny, nicméně postupný vývoj Shauna Evanse alias Jimmyho z pikolíka a přehlížené loutky na vyzrálého kápa, který nakonec nedopustí, aby s ním někdo vyjebával, mi utkvěl v hlavě trošku více. The Take rozhodně nepatří mezi seriál, který bych zhlédl pouze jednou. Highly recommend!

Black Books (2000) (seriál)

Black Books rozhodně patří mezi klenoty ryzího britského humoru. Flegmaticko-cholerický mrzout Bernard a jeho trefné, sarkastické a mnohdy až krutě upřímné hlášky s jeho pošetilým a vždy nápomocným kolegou Mannym navozují tu správnou kontrastní atmosféru v malém neúhledném knihkupectví, do které zasahuje o trochu méně výrazná Fran. Co mě velice mile potěšilo bylo herecké účinkování Simona Pegga a Craiga Parkinsona (utkvěl mi v paměti především jako probační Shaun z Misfits), kteří svoje jednoepizodní role zahráli na výbornou. Nicméně nebudeme si nic nalhávat. Přestože jsem velkým fanouškem britského humoru, bohužel nemůžu Black Books ocenit plným počtem. Bylo tam až moc předvídatelných situací, scén a dějových linek a také humor byl často slepě vnucován ve chvílích, kdy to bylo vzhledem k nevtipnosti situace trošku zcestné. I přesto zde převažuje to kladné a mohu tento seriál jen doporučit!

Kick-Ass (2010)

Kick-Ass je snímek, který se dá charakterizovat jedním slovem. Jednoduše - nášup. Balada o "superhrdinech" tak trochu jinak, než jsme zvyklí. Daleko od klasického hrdinského a komiksového stereotypu. Tentokráte více realističtěji. Musím vyzdvihnout výkon zatracovaného herce Nicolase Cage, který (díky Bohu) nenavázal na své chabé herecké inscenace posledních dob a zahrál na své poměry výtečně. Potvrdil tím pořekadlo, že když se chce, tak to vážně jde. Zajisté nesmím opomenout vynikající dětské herecké výkony. Především pak výkon Chloë Grace Moretz. Pro mě snad jedna z nejlepších dětských hereckých inscenací, kterou jsem kdy viděl. Ta holka v tom rozhodně umí plavat a doufám, že o ní ještě hodně uslyšíme. Výborný výběr podkresové hudby ještě více umocnil celkový filmový zážitek. Nicméně jako každý film i Kick-Ass má své mouchy. Protože jich však není mnoho, nerad bych je stavěl na odiv. Tento snímek si prostě zaslouží plnou palbu hvězd!