Vetřelec: Covenant (2017)

Zle, zle, zle... celé zle... v porovnaní so všetkými štyrmi Votrelcami jednoznačne slabučký odvar... POZOR!!! MOŽNÝ SPOJLER!!! Nič proti gayom, lesbičkám... ja rešpektujem ľudí podľa povahy a chovania, ale kto má chuť sa pozerať na dva mužské bozkávajúce sa roboty... tej scéne tam bolo venovaných až mnoho detailov. Skôr sa mohli viac zamerať na bojové scény s Votrelcami... Ani neviem prečo som dal 2 hviezdičky. Z čírej nostalgie, že film má v názve slovo Votrelec...

Total Recall (1990)

Nie je o čom. Arnold je TOP, príbeh vynikajúci, napätie, akcia... všetko je tak ako má byť. U mňa 5 hviezdičiek.

Dereš (1999) (pořad)

Náhodou... mne sa to páčilo... Nehovorím, že to bola nejaká prevratná humoristická relácia, ale spĺňalo to svoj účel, čo sa týkalo zábavy, humoru a oddychu. Oliver a Eňa vedeli podľa mňa dosť dobre vyspovedať politika a občas mu dať do tela. U mňa 4 hviezdičky...

Jake Speed (1986)

Výborný nostalgický film z 80tich rokov. Jake Speed je taký zabudnutý hrdina, ktorý mohol mať podľa mňa aj perspektívu v prípadnom pokračovaní. Hudba mi v tom filme úplne sedí. Samozrejme, že sa prikláňam k názoru, že 100 ľudí = 100 chutí a týmpádom nemusí každý so mnou súhlasiť, ale mne sa proste ten film páči. Na tú dobu je to výborne natočené a rozhodne si myslím, že nie sú v tom filme hluché miesta, kde by sa divák nudil. Ja dávam jednoznačne 5 hviezdičiek... hudba, dej, akčnosť s komediálnymi prvkami, postavy...

Pasáček Matyi (1977)

Tu nie je o čom. Skvelá nostalgia, komický a srandovný príbeh vhodný pre dospelých aj pre deti. Jednoznačne 5 hviezdičiek.

Uprchlík (1993)

Dávam jednoznačne 5 hviezdičiek. Harrison Ford a Tommy Lee Jones podali perfektný výkon vo svojich rolách takým štýlom, že vás vtiahnu do skvelého deja, ktorý vás drží v napätí a neistote až do konca, kde príde k rozuzleniu. Tento film si kedykoľvek pozriem aj po rokoch a stále ma baví. Jedna z mála nostalgií, ktorá len tak ľahko "nezhrdzavie".

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Moc seriály nepozerám a to som dal som mnohým šancu, avšak žiadny ma nikdy nejako nenadchol. Pokiaľ mi priateľka neukazala tento a nepovedala, že toto je presne šité na moju mieru. A pochopil som rýchlo. Jednoduché, humorné a plné srandovných dialógov. Každý si tam nájde nejakú svoju obľúbenú osobu. Charlieho sukničkára, Alana stroskotanca, Jakea nie moc inteligentného syna, Bertu rázovitú domácu atď... Každý jeden z nich je niečím charakteristický, ale všetci sú dobre zohratí a tvoria kvalitnú komédiu, na ktorej sa fakt dá pobaviť. Hlavným kameňom úrazu celej komédie je to, akí sú všetci na seba zákerní a ako si vedia jeden z druhého uťahovať a robiť si zle. V realite by to niekedy mohlo aj uškodiť, ale v tomto seriáli je to tak dobre podané, že sa kvalitne pobavíte. Odporúčam, ale sledovať tento seriál od začiatku a nie od polovičky. Dávam päť hviezdičiek

Terminator Genisys (2015)

Arnold je sám o sebe kapacita a navždy v mojich očiach aj bude.V krátkosti sa vyjadrím k predchádzajúcim titulom a síce, že jednotka a dvojka ostanú kultovky zachované navždy v mojom srdci. Trojka ako nabitá akčnosťou ešte ako tak zaujala a štvorka je v mojích očiach len do počtu. Päťka začína ako vždy nejakým sprievodným textom od jedného z hlavných protagonistov. Samozrejme, že si tvorcovia potrpili na vynikajúce efekty, ktoré určite nesklamú. Dej je úplne nanovo zasadený a totálne rozvracia celú tvorbu predošlých častí. Ale úplne a takým štýlom, že si pokojne dovolím nazvať tento diel úplne "CRAZY". Kto nevidel predošlé diely, nech si to ani nepúšťa, lebo mu garantujem, že nepochopí, o čo tam ide, nakoľko celý ten dej tak doprepletali, že sa v tom dá rýchlo stratiť. Viac známych ľudí sa ma opýtalo na dej, keďže oni neboli až takí veľkí fanúšikovia Terminátorovskej ságy ako ja a stratili sa v tom už v polovičke filmu. Ja osobne hodnotím tento film ako priemerný akčný sci-fi film a skutočne jediný element celého filmu, ktorý mu dvíha úroveň, je samotný Arnold. Keby tam nehral, tak ho zaraďujem do kvality štvrtej časti celej ságy. U mňa tri hviezdičky.

Moon (2009)

Vzhľadom k tomu, že pozerám sci-fi žánre, nenechal som si újsť ani túto chuťovku so Samom Rockwellom. Je treba si uvedomiť už pred začatím filmu, že celý film sa odohráva len okolo jedného herca, ktorý ako zamestnanec jednej firmy prebýva na mesiaci v postavenej základni na ťažbu vzácneho plynu. Vo filme nečakajte žiadne rýchle a trhané akčné scény. Je to skôr film psychologickejšieho charakteru a priznám sa, že keď som po určitých chvíľach prestal chápať, o čo ide, mal som chuť to vypnúť. Ale dobre som urobil, že som vydržal až do konca, keď sa všetko odkrylo a na konci vám vysvetlia celú pointu. Zrazu vám všetky tie "divné" veci, ktorým ste nechápali, dajú úplný zmysel. Za zmienku stojí charizmatický robot, ktorého si určite obľúbite. A to vyjadrovanie jeho emócií v podobe smajlíkov nemá chybu a potvrdí staré známe: "V jednoduchosti je krása". Ja osobne si myslím, že veľa ľudí, ktorí zhliadnú toto sci-fi, sa bude deliť na dve kategórie: Buď označia tento film za blbosť, ktorá ich nudila, alebo ho označia za perfektný sci-fi film, ktorý ich nadchol a ukázal aj iný smer tohoto filmového žánru. Dávam päť hviezdičiek.

Na hraně zítřka (2014)

Moderný, akčný sci-fi film, ktorý má všetko, po čom sci-fi fajnšmeker túži. Mňa osobne Tom Cruise opäť nesklamal a potvrdil svoje kvality. Film, v ktorom sa hlavný protagonista prebúdza každý deň dookola, je vždy špecifický. Tentokrát musí Cruise bojovať s mimozemskou inváziou a popri tom aj s okolím, ktoré si musí tzv. "prispôsobiť" aby sa mohol posúvať ďalej a ďalej. Každým dňom je lepší a lepší a stáva sa z neho dokonalý "stroj na zabíjanie" mimozemšťanov, ale nájsť spôsob, ako ich navždy zlikvidovať nie je jednoduché. Vo filme môžeme vidieť aj postaršieho Billa Paxtona, ktorý je tiež známy z rôznych kultových sci-fi filmov. Predsa len nájdem jedno negatívum, ktoré sa mne osobne nepáčilo a tou bola hudba vo filme. Veľa ľudí so mnou nemusí súhlasiť, ale mne osobne sa hudba nepáči a príde mi taká pomalšia.. Tomuto filmu dávam štyri hviezdičky.