Insidious: Červené dveře (2023)

Číre pokračovanie jednotky a dvojky po nejakých rokoch. Jednotka bola top, dvojka už mierne zostávala a päťka je asi na rovnakej úrovni ako dvojka. Tretí a štvrtý diel do toho nezapočítavam. Každopádne nič sa tam nezmenilo. Je to ducharina s množstvom ľakačiek... nič sa tam nepokazilo, ale ani to neprinieslo nič nové. Bolo fajn si opäť pozrieť kompletne celú rodinku po rokoch. Dávam 4 hviezdičky. 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

Metanol (2018) (TV film)

Česi, máte moju poklonu. Vynikajúco natočený film... Už dlho som čakal na poriadny film a netrebalo loviť v amerických vodách... hneď vedľa v susedstve vznikol film natočený podľa skutočných udalostí... Je tam napätie, skvelé dialógy, vynikajúca pohyblivá kamera, skvelé herecké výkony... atď... atď... Dávam 5 hviezd...

Sluneční hrozba (1990)

Podarené sci-fi z 90. rokov. Áno, mohlo to byť aj lepšie, ale aj horšie. Trochu zapracovala aj nostalgia, ale keď som si to nedávno pozrel po 20 rokov, tak potešilo... Určite to stojí za to pozretie. Dávam 4 hviezdičky.

Smrtonosná past 3 (1995)

Tak u mňa jednoznačne najlepšia časť z celej série Smrtonostných pascí. Vynikajúce herecké obsadenie Willis, Irons, S. L Jackson, ktoré to potiahli na 100%. Filmu nechýba tempo, humor a kvalitný scenár... Dávam plných 5 hviezdičiek... Aj po dlhšej dobe sa dá na tento film vždy pozrieť. Veľmi kvalitná práca celého týmu, ktorý tento film vytvoril.

Flintstoneovi (1994)

Podľa mňa ide o dokonale sfilmovanú verziu Flintstoneovcov... Viacerí tu spomínajú jednoduchosť scenára. S tým súhlasím aj ja. Preto uberám 1 hviezdičku. Ale treba uznať, že sa filmári výborne "vyšperkovali" s detailami, keď počítačové triky neboli tak rozvinuté, ako v dnešnej dobe. A aj v tom je čaro daného filmu. Film pôsobí autentickejšie a až na ten mierne slabší scenár, je v ostatných aspektoch veľmi kompatibilný s kreslenou verziou. Herci boli perfektne dosadení do svojich rolí a zvládli to na jednotku... Film je na rozdiel od svojich pokračovateľov vynikajúci a dávam 4 hviezdičky.

Záškodníci (2016)

Podľa mňa to až také zle nie je. Ak čakáte Bruca Willisa v akcii a točenie deja okolo jeho osoby, tak na to zabudnite. Ak čakáte veľa akcie a streľby vo filme, tak na to tiež zabudnite. Vyšetrovací film z prostredia FBI má niečo do seba. Ja neočakávam v dnešnej dobe veľa veľa streľby, naháňačiek, zabíjania a pod. Uvítam vždy aj trochu konverzácie a nejakého normálneho deja, ktorý má svoje tempo a toto tento film ponúka. Najviac ma zaujala hlavná postava Montgomeryho a jeho priamočiara komunikácia s každou osobou, ktorá mu vošla do cesty. Aj keď to nie je prevratný snímok, za pozretie to určite stojí. Dávam 4 hviezdičky. Jednu hviezdičku som ubral za príliš jednoduché a pádne ukončenie filmu. Každopádne fajnšmekrom vyšetrovacích filmov s prvkami akčnosti odporúčam pozrieť.

Temnota přichází (2016)

Napíšem úprimne. Nedošiel som ani do polovice filmu. Vypol som to a išiel som spať.

Ostrov hrdlořezů (1995)

Náhodou je to celkom fajn film. Určite to nie je prevratné dielo s nomináciou na oskara, ale ako taká akčná oddychovka úplne stačí.

Skála (1996)

Prvýkrát som film videl v 96-tom, keď vznikol. Už vtedy by som mu dal 5 hviezd. Po dlhej dobe som si ho pozrel znovu a stále má tento film u mňa plné hodnotenie. Výkony hercov, hudba, napätý dej. Všetko je TOP. Tento film je nadčasový a ešte dlho bude.

Vetřelec (1979)

Neskutočná atmosféra, miestami až beznádejne depresívna pre hrdinov, čo sa prenáša aj na diváka, hudba dokonale zladená, napätie. Klobúk dole. Tu nemám čo dodať. Plný počet hviezd. Za dej, herecké obsadenie, hudba, efekty, masky... proste všetko.