Fighter (2010)

Pěknej film o rodině a opravdu vynikající výkona Balea. Stejně jako se Walhberg fyzicky připravoval na box několik let, tak i Bale filmu hodně obětoval ( V rapidních změnách váhy opravdu vyniká) .A ta část s boxem? Pro mě dost nezáživná. Nedá se tu přijít s něčím novým, co by opravdu nadchlo

Králova řeč (2010)

Pěkný film. Mohl by být klidně o něco kratší, ale to je jen detail. Přeci jen ale nechápu tolik nominací. A nejvíc nechápu nominaci za hudbu, kterou naštěstí neproměnil. Na druhou stranu, nominace za herecké výkony jsou opravdu na místě

Opravdová kuráž (2010)

Nejvíc oceňuju perfektní výběr herců. Především hlavní role, ale třeba i Josh Brolin nebo Barry Pepper. Na exteriérech by se dalo vytěžit ještě dost (třeba by stačilo vykrást Jesseho Jamese) , ale jinak to pro mě byla lahůdka

Střelec (2009)

Když tu zatím smrdím sám, tak přidám obsah filmu: Charismatický doktor West (Terence Hill) přijíždí do uprostřed pouště ležícího městečka Holysands po boku místního šerifa a jeho přítele (Paul Sorvino). Nechtěně se připlete do rvačky v baru. Poté co je bitka u konce, je nutné aby někdo ošetřil pochroumané kosti a místní se obracejí právě na Westa. Ten po odvedené práci potkává místní půvabnou učitelku Denise, a zalíbí se mu její plán pro vystavení nemocnice. Je zde pouze jeden problém - peníze. West ale neváhá a vyhlašuje velkolepý turnaj v pokeru a doufá, že mu jeho hráčské schopnosti vynesou vytoužený obnos pro vystavení nemocnice. Do městečka se sjíždějí pokerové legendy z celé ameriky, včetně Westova dávného rivala, jehož přítomnost vyvolá v malém městě řadu problémů…

Město (2010)

Je to sice dlouhý, ale podobné filmy opravdu miluju. Reálistická akce i děj, klišé jen málo, napětí až do konce. Sice to není nový koncept (Heat), ale i tak je to prostě skvost. A Jeremy Renner by si už konečně zasloužil Oscárka (když mu to nevyšlo s The Hurt locker)

127 hodin (2010)

Franco je výbornej, hraje fakt hodně dobře (komedie mu ale pořád sednou líp). Co se mi nelíbilo, tak to byl samotnej Danny Boyle , a jeho přehnanej styl "dejtemizasoscaraprosímpěkně". Některé scény byly opravdu přehnané. Nemyslím realističností, ale tím zkreslením. Místy mi to připomínalo zpravodajství tv Nova. Když špatná zpráva, tak jí nejlépe podkreslit něčím supersmutným, aby to vyznělo dojemněji. Ve 127 hodin mi ani tak nevadila hudba, jako spíš kompozice záběru a jejich cílený efekt na diváka...

Na doraz (2010)

Nebýt místy opravdu trapného tělnotekutinového humoru, mohlo to být opravdu dobrý. Galifanakis a Downey si docela sedli... Hezký road trip to mohl být. No, škoda že to sklouzlo do kiksů, které opravdu nešli strávit.

Zelený sršeň (2011)

Film baví především ukecaností Rogena a vtipnými zvraty, u kterých se člověk opravdu s chutí zasměje.Akční scény jsou ale dost o ničem a těžko se zde najde něco, co překvapí. Naopak. Laciné záběry které budou vypadat "cool" ve 3D (třeba takové letící zátky - zbytečný) akorát naštvou... Ohledně herců: Rogenův nejlepší počin, Cameron Diaz naprosto zbytečná, Christopher Waltz hrál tak akorát a nakonec slušivé camou Franca. Vše ostatní - kamera, střih, hudba - pouhopouhý průměr

Buffalo Soldiers: Odvaha a přátelství (2008)

Špatná práce. Dlouhý a špatně udělaný. V 21. století by člověk čekal, že už se nebudou požívat laciné triky a do očí bijící blbosti jako střílení od boku apod. Akční scény byly jedny z nejhorších, co jsem kdy viděl. V některých místech ani nedávaly smysl a i laikovi se lehce řekne - WTF?! Vyzbrojte pár děti praky a tito "vojáci" nemají šanci... Příběh ucházel, ale to zpracování ho dokonale pohřbilo.

Sociální síť (2010)

Ukecaný film. Hodně ukecaný. Tak ukecaný, že si nemůžete dovolit ani na chvíli přestat sledovat děj. A není divu, po všech těch zprávách o obsáhlém scénáři... Co se samotného děje týče, je to pro mne takový americký Kajínek. Nevidím do toho co je a co není reálné krom absolutního základu - jména. Všechno ostatní už může být zkresleno pro něčí prospěch a nejde to hodnotit. Po stránce filmařské se ale jedná o vyjímečně dobrý film. Natočit totiž ukecaný film tak že je dramatický a ještě k tomu akční (Trent Reznor z NIN hudbou velice podpořil) , to už je kumšt