Lolita (1997)

Film som si pozrela hneď, ako som dočítala knihu a musím povedať, že išlo o takmer presnú kópiu a ťažko sa mi hľadali rozdiely. Jediné, čo film nemá a čo je jeho najväčší problém je, že chýba emócia, akýsi odtlačok, ktorý Nabokov v knihe zanecháva. Taký pocit, akým vie Nabokov vykresliť, že toto celé vlastne nie je pedofília a ešte Vám Lolita príde byť tá, ktorá za to celé môže. Ale za naozaj vernú kópiu knihe 4*

Kopačky (2008)

Jason Segel a Mila Kunis sa k sebe nehodia, čo je možno základný bod filmu. A vôbec tam nie je žiadna romantika, teda okrem sexu a penisu Jasona Segela. A napriek tomu to funguje. Možno to bol zámer a možno nie, ale podaril sa tu veľmi príjemný a neokukaný vtipný príbeh, ktorý sa nehrá na klišé a je taký prirodzene trápny. 4*

Úžasná paní Maiselová - Série 1 (2017) (série)

Musím povedať, že som pani Maiselovú začala pozerat skôr z masového donútenia, že - to si pozri, to je dobré, zasmeješ sa. Prvé dva diely som sa moc nesmiala, skôr som obdivovala scénu. Potom sa to však zlomilo a keď pochopíte humor, celé dobové prevedenie a hlavne najlepšieho a najvtipnejšieho Monka a ešte k tomu žida Tonyho Shalouba, budete sa často chechtať. Nie je to najvtipnejší ani najlepší seriál sveta, ale Amy Sherman Palladino urobila dobrý krok vpred, keď sa vymanila spod Gilmoriek do ďalšieho úspešného seriálu. 4,3*

Tísňové volání (2018)

Asger je celý film v strese, takisto ako aj divák. Škoda, že som vývin filmu trošku predpokladala a pri rozuzlení som nezostala s otvorenými ústami. Naozaj ma bavilo celé prostredie jedného miesta počas celého filmu, čo by niekto mohol považovať za mínus - ja si naopak myslím, že mu to skôr na hodnote pridalo. Jediné, čo som myslela, že bude a nebolo, že na konci ukážu tváre telefonujúcich. Ale rozhodli sa nechať to pod rúškom tajomstva. 4,3

Whitney (2018)

Whitney chcela v podstate ukázať pravú tvár Whitney, pričom ukázala pravú tvár celej jej rodiny a jej chamtivosti a hamživosti. Keď sa niekto stane slávnym, musí vyživovať celú rodinu? Super to tam podprahovo zakomponovali. Netušila som, že jej dcéra dopadla rovnako, avšak ma celkom prekvapilo, že to spomenuli len tak mimochodom. Mohli toto prepojenie dcéra-matka viac využiť. 4*

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Toto bola taká volovina, že sme sa všetci v obývačke museli smiať. Je napínavá scéna, meg útočí na malú ponorku a Jason Staham prvé čo urobí? - roztrhne si ako frajer tričko. Film od začiatku pôsobí lacno (čo som teda nečakala) pretože scény a SGI vyzerajú na kvalitný film. Dej je nedotiahnutý, je to taká zlátanina všetkých možných morských survivalov dokopy. Ale pozerať sa to dá, akcia tam je, ale majstrovský kúsok sa to teda nazvať nedá. 3,2*

Barevný závoj (2006)

Veľmi pomalá romantika s celkom prekvapivým koncom, ale inak nič moc. 3*

Můj týden s Marilyn (2011)

Nie som vôbec fanúšik Marilyn, takže asi nemôžem objektívne hodnotiť šarm alebo podobu. Michelle Williams sa mi však ako Marilyn veľmi páčila a Eddie neskutočne dobre zahral to okúzlenie. Emma ako odstčená švadlenka trošku zostala nedopovedaná. Trošku to bolo zdĺhavé tými zábermi na Marilyn, ktorá aj minútu vedela pozerať do prázdna a prstami si obchytkávať tvár. 3*

Sám mezi všemi (2013) (TV film)

Celkom dobrá nemecká televízna dráma. Mám rada, keď ma trošku popletú a naozaj neviem, či to teda naozaj spravil alebo nie. Oceňujem zavádzanie diváka! 3,5*

Queen ve Wembley (1986) (koncert)

Tento koncert musí vidieť každý pravý fanúšik Queenu. (si nefanúšik? - pri tomto koncerte aj neveriaci uverí)