Něco jako láska (2005)

Musím povedať, že Amanda Peet je, ako by to povedali moji českí bratia, neokoukaná kráska. Romantická komédia to bola do posledného dychu a bolo to tak nenútene romantické, že sa to muselo páčiť, aj ľuďom, čo nemajú radi klišé. 4*

Moje první láska (1991)

Mladá Anna Chlumsky vyzerá akoby vyrástla na hereckej škole. Naozaj výborný výkon na jej vek. Macaulay Culkin bol zlatý a sympatický od začiatku do konca filmu. Príbeh ako taký ma až tak nezaujal, ale myšlienka bola podaná veľmi solídne a veľmi sa mi páčilo, ako bol príbeh vystavaný. 3,3*

Byl jsem Youtuber (2018)

Film som si pozrela, lebo ho všetci Yutuberi odporúčali. Zaujímavé spracovanie na tri kapitolky tomu dali nádych filmu. Myslím, že keby niektorí rádoby youtuberi skončili takýmto filmom, urobili by mi radosť. Ale na československú tvorbu a úroveň to bolo veľmi dobré. 3*

Na Hromnice o den více (1993)

Príjemná komédia, ktorá možno pred 20 rokmi ešte mala veľký šmrc, dnes už mi pripadala priemerná a určite by som si ju nepozrela znovu. 3*

Apostasy (2017)

Nudnejšie sa to už nedalo? Fakt ma to nebavilo, chýbalo tam dramatično, vystupňované emócie. Dcéra v jednom zábere odpadne (či by malo vyústiť v konečne nejaký dramatický akt) a v ďalšom zábere už je pohreb. Kde sa podnelo podnietenie emócií pre diváka? Koniec, ako sa snažila babička "zachrániť" svoju vnučku, to bolo vončo, za to dávam. 3*

Mejdan v Las Vegas (2008)

Myslím, že ak aj máte radi americké cheesy komédie, tak táto za ani za to pozretie nestojí. Nie je ničím inovatívna, ani vtipná a vlastne mi postavy neboli ani sympatické. Cameron je síce kráska a Ashton je síce fešák, ale tento fllm nie. 2,5*

Zatímco jsi spal (1995)

Atmosféra filmu ju skvelá a podľa mňa je to komédia lepšieho priemeru. Sandra cerí celý film zuby a vzťah s Billom Pullmanom je vytvorený neskutočne prirodzene. 3,5*

Přes noc třicítkou (2004)

Klasická americká zápletka, keď viete čo sa stane, viete to od prvých päť minút. Napriek tomu to podľa mňa nebolo také hrozné a nevidím rozdiel medzi týmto a inými americkými romantickými komédiami, ktoré ponúkajú podobný žáner, len majú možno Jennifer Aniston alebo JLO. 3*

Lví král (1994)

Veľmi pekný príbeh, vôbec žiaden gýč som ta nenašla, pesničiek tam bolo akurát. Nemám čo vytknúť. Malý levík bol zlatý. 4,5*

Sedm životů (2008)

Sedem životov svojím príbehom jasne smerujú k vyuzľujúcemu záveru a nechcú nechať oko suché. Neviem, či to bolo kombináciou zlej nálady na pozeranie tohto filmu alebo tento film proste neosloví každú ženskú dušu, ktorá baží po trochu emóciách. 3,2 za medúzu