Poslední skotský král (2006)

Má cenu se na to podívat už jenom kvůli hereckým výkonům. Je to parádně vyprávěný. Zpočátku je to super výlet, občas parádní negřině, párty a pak se vše začne hezky postupně zvrtávat. Někdy se objeví i ta menší brutalitka, což je fajn, ale škoda, že kanibalismu nepředvedli víc. Takže nečekejte zase od toho moc.

Přicházejí v noci (2017)

Nečekejte od toho žádné vysvětlení. Musíte se do toho prostě vžít sami, což je v tomhle případě lepší než snůška keců. Místy to má opravdu výbornou atmosféru. Chata v lesích, všude úplná tma, kdo ví kde co číhá a najednou přijdou strašně divné zvuky. Jenomže to je tak všechno. Celou dobu jsem čekal aspoň na nějaký pěkný zvrat, ale dopadlo to asi tak, jak to dopadnout má. Na jedno podívání dobrý, dalo by se říct víc než zajímavý, ale víckrát ne-e. 6/10

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Strašně jsem se těšil až se na to podívám, ale nakonec zklamání. Většina scének je spíš o klišé utíkání. Když se objeví krvavý zářez tak stejně nejde moc vidět. Měl jsem od toho moc očekávání. Bez toho konce by to možná bylo lepší.

Moucha (1986)

Výborný psycho snímek, kde se týpek postupně mění v hnusnou mouchu. Oscar za masky naprosto zaslouženě. Velká škoda za vystřižené scény…

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Mafiánský seriál v období prohibice přesně takový, jaký ho chcete mít. Každý milovník starých gangsterek tohle musí vidět. Připadalo mi, jako kdyby to bylo opravdu z té doby. Má to snad naprosto vše. Výborná dobová hudba, krásný vraždící scény, ženský na správném místě, pašování chlastu, Ku-klux-klan, černoši jako sluhové a největší zásluhou na tom jsou bezesporu postavy. Nuckyho Thompsona si zamilujete. Jeho neustálé počítání peněz mu budete žrát po celou dobu. Lucky Luciano, Johny Torio, Arnold Rothstein, Mayer Lansky, všechny tyhle budete zbožňovat. Ala Caponeho budete milovat. Jiného herce bych si pro něj nemohl představit. Na ten jeho smích s doutníkem už nezapomenu. Akorát nečekejte, že se motá seriál kolem něj, to bohužel moc ne. Parádní jsou i ostatní charaktery. Kompletně každá postava by si zasloužila vyprávění na celé dny. Frajer s půlkou ksichtu, nejoblíbenější černoch mezi lidmi, nebojácný agent Nelson, sluha Thompsona a tak dále… Teda až na Nuckyho holku, ta jediná se mi hnusila v celém seriálu. Co se týče řad, tak první dvě série jsem až neuvěřitelně hltal scénku za scénkou. Třetí je o krapet horší. Nadobro zmizel Ku-klux-klan (nechápu proč, prostě se už jenom neobjevuje) a málo kdy se objevil Al Capone. Naštěstí na druhou stranu má tahle řada výborného záporáka. Čtvrtá série mi přišla nejslabší. U ní si nejvíc pamatuji záporného negra, kterého kvůli jeho úsměvu budete opravdu nenávidět. No a pátá je výborné rozloučení s celým seriálem. Dokonce má jednu skvělou stránku v příběhu, ale to uvidíte sami. Jinak Zaslouží si to víc dílů. Protože je v tom jednou posun o několik let dopředu, kterého je hrozná škoda.

Zelená kniha (2018)

Strašně jsem se tomuhle snímku vyhýbal, zdál se mi hrozně přeceňovaný a politicky korektní. Docela jsem se mýlil. Kdybych věděl, že je to o hudbě, podíval bych se na něj hned. Je to moc zajímavý film. Nejlepší je, jak se vždycky všichni na bělocha dívají jako na idiota, že vozí černocha. Třeba scénka s polonegrem byla snad nejlepší. Zasmál jsem se občas hezky, ale úplně jako komedii bych to neviděl. Spíš takové odlehčené drama.

Rocketman (2019)

Moc pěkně natočený snímek. Po pravdě jsem nevěděl, že to bude muzikál, takže to na mě zapůsobilo hodně zajímavě. Všechno v tom fungovalo, tak jak má. Zaznělo nespočet jeho skladeb. Nejvíc povedená scénka byla asi s tím prvním velkým bum, kdy se proslavil. Líbilo se mi taky to, že je film vážnější a na nic moc si nehraje (nejsou v tom třeba trapně zničující záběry prvního šňupnutí jako v ostatních snímcích). Na druhou stranu mě to ale i trochu mrzelo. Téměř celou dobu se Elton ukazuje jako alkoholik a že ho všichni nenávidí, především rodiče. Zdálo se mi to přehnané. Chybělo v tom víc té slávy a šťastné párty. Mohli té radosti z hudby ukázat víc. Na druhou stranu to asi ani není mínus, spíš to prostě mohlo být delší. Docela bych vytknul to, že Taron Egerton nevypadal ani nezněl jako Elton John. Zahrál ho dobře, ale neviděl bych ho v tom. Taky mi přišlo, že jsme se toho o něm reálně moc nedozvěděli, což je škoda.

John Wick 3 (2019)

Do třetice všeho dobrého, doslova. První dva díly mi přišly skoro stejně výborné, ale tento se dostal o několik levelů výš. Je tu víc efektivnějších zabití, uvidíme lepší zbroj, samé řezačky a konečně přišli na scénu psi. U nich mě štvalo, že ve dvojce nebyli vůbec využitý, tady se jich dočkáme s plnou parádou. Především oni si zaslouží nejvíc bodů. Téměř při každé scénce jsem si říkal „paráda, nic hustějšího snad už ani neuvidím“, no a ty další scény byly ještě lepší. Hudba se taky poslouchá skvěle, i když zní trochu jako do sci-fi prvku, tak stejně zaujme. Určitě si na tenhle snímek vezměte sluchátka, ten zvuk je přímo božsky drsný. Málo věcí, co bych vytknul jsou, že je tu pořád stejně málo krve. Je tady tolik skvělých řezání a střílení, že si to zaslouží mnohem víc krvavých spršek, aspoň mi to osobně tak přijde. Dokonce ani žádné menší mučení tu neuvidíte. Což je hrozná škoda. Pak mi tu docela vadil ten humor. Já vím, že je dneska strašně trendy cpát do naprosto všech filmů srandu, ale u takových vážných mi to prostě vadí. Kdyby jeden vtípek za půl hodiny tak neřeknu, ale po každé bitce… Dál je tu ten příběh, který ani nechci komentovat. Přece jenom u takových filmů ani nemá být děj to hlavní, takže nevadí. Logiku taky nebudu už hledat. V prvních dvou dílech mě štvala hrozně, ale tady je o něco lepší. Každopádně jestli vám jde o akční film, tohle musíte vidět.

Husk (2011)

Není to špatné. Takový průměrný horůrek především na lekačky. Má to i pěknou atmosféru, kukuřičné pole bylo vždycky všude svým způsobem děsivé. Docela se povedly i ty masky, občas to bylo opravdu psycho. Tady je jenom škoda, že některé ty scénky na leknutí byly přehnané. Klasicky to udělá jenom strašidelný zvuk a toť vše. Pak už mi jenom hodně vadil konec, ale to uvidíte sami.

Dobrý synek (1993)

Macaulay Culkin byl už od pohledu vždycky hrozný spratek a Elijah Wood je po každé v očích takové neviňátko. Tihle dva jsou bohužel jeden z (bohužel) mála důvodů, proč se na film podívat. Příběh je taky hodně zajímavý, jenom je velká škoda, že to není drsnější. Na horor a Rkový rating mi to přišlo strašně slabé. Celkově toho mohli víc využít, místy je to takové chudé.