The Devil's Candy (2015)

Pokud nejste metalista, ani se na to nedívejte, rovnou na to zapomeňte. Já sám miluju metal a tohle mě vůbec nebavilo. Zatraceně mě to zklamalo. Prvních dvacet minut bylo jakžtakž dobrých, ale jinak samá nuda. Vůbec mi nevadí filmy bez akce, ale tady se opravdu vůbec nic neděje. Přitom je to vážně škoda. Podobný horor se satanismem bychom potřebovali. Jenomže ne tohle. Dobrý na tom leda tak je, že to má aspoň jiný příběh než klasický horory s prokletými baráky. Herectví je taky fajn, obzvlášť na konci filmu se hezky předvedli. Každopádně kdyby nešlo o metal, tak bych stejně nejradši hodil celý film do odpadu…

The Loved Ones (2009)

Koukalo se na to docela dobře, jenomže všechna mučení jsou bohužel zakrytá. Tady si to musíte sami představit. Naštěstí se to dá, protože rozvařenej mozek by mít nikdo nechtěl. Příběh je dost dobrý. Prostě rozmazlená holka a její tatík co pro ni udělá cokoliv. No jo, ale kolikrát jsme to už někde viděli, že? Aspoň tu atmosféru to má fajn, pěkně krvelačnou. Nechtěl bych být mezi nimi. Ovšem musím hlavně pochválit tu metalistku, to byla fakt rošťanda. I když její děj v tom byl úplně zbytečný. Každopádně by tenhle snímek byl výborný, kdyby to mučení prostě nebylo za kamerou. 7.5/10

Apostle (2018)

Ačkoli tahle téma moc nemusím, tak se na to koukalo moc pěkně. První polovina sice mohla být víc rozjetá, ale ta druhá hnedka všechno vynahradila. Především brutálnějšími scénky. Akorát když už to chtějí nazývat hororem, tak si s tím mohli pohrát o něco víc.

Neuvěřitelný zmenšující se muž (1957)

Je to vážně super. Strašně zajímavý se na to dneska koukat, hrozně mě to bavilo. Škoda jenom toho konce, z těch biblických keců jsem skoro usnul, ale jinak fakt paráda.

Hon (2012)

Tady je přesně vidět, jaké jsou děti svině a jejich drazí rodiče nechápaví dementi. Miluju, když se ve filmech vraždí, mučí, ale tentokrát jsem já měl chuť celou dobu povraždit všechny v tom jejich nechutném městečku. Což je skvělý, protože to účel splnilo dokonale. Odtrhnout jsem se od toho fakt nemohl. Výborně natočené, ještě lépe zahrané a soundtrack taky paráda. Jenomže na jednu stranu to tak špičkový snímek není, protože je to vlastně až moc vymyšlené. Doopravdy by to takhle určitě nefungovalo a pátrání by bylo úplně jiné. Jinak závěr je moc dobrý, sice jsem čekal naprosto jiný, ale tahle by to v reálu nejspíš dopadlo.

Vinyl (2016) (seriál)

Přesně takový seriál každý rocker potřebuje, tohle je naprostý nářez! Takhle má vypadat seriál/film o hudbě ze sedmdesátých let. Jenom píchání, drogy a rock ´n´ roll. Parádní na tom je, že to není úplně vymyšlený. V několika dílech se objeví i nějaká ta osobnost, třeba hned v tom prvním Led Zeppelin. Největší plus má určitě herectví. Hlavní postava může být pro někoho dost nesympatická, je to takový zfetovaný zmrd, ale na druhou stranu bez něj bych si to nemohl představit. A ty jeho panický záchvaty, šňůpání koksu, prostě super. Jeho žena to taky zachraňuje, Olivia Wilde je neuvěřitelná kočka. Objeví se i scénka se satanstvím, ta je úplně luxusní. Příběh je tady taky zajímavý, dokonce trochu o propletený. Ani by mi nevadilo, kdyby to bylo doslova jenom o hudbě. Jinak zatraceně velká škoda, že je to ukončený. Okamžitě bych chtěl vidět další sérii.

Zuřící býk (1980)

První polovina filmu mě osobně moc nesedla, ale ta druhá je maximálně výborná. Je v tom opravdu celkem dost surovosti, taková reálná se v moc filmech nevidí. Což je super.

Pán much (1990)

Čekal jsem to o něco lepší. Je to spíš taková zajímavost, protože takových filmů moc není. V první polovině se skoro nic neděje, jenom kluci chodí džunglí a snaží se ulovit divočáka. Potom už to začne být lepší. Trochu ten film zachraňuje ta menší brutalita mezi dětmi. Pár scének bylo suprových. Pak je ještě výborná hudba, ale to je všechno. Tomuhle filmu hrozně chybí ženská.

Prvních 100 - Série 6 (2019) (série)

Šestá série měla stovku posunout o několik levelů výš. Je tu nová planeta nespočet světelných let daleko. Tuna nových možností, dalších sci-fi prvků. Jenomže nakonec nic moc. Prvních pár dílů bylo nadprůměrných, ale potom to začalo být čím dál tím víc nudnější a nezajímavý. Hodně se mi líbilo, že ta planeta není úplně obyčejná. No jo, ale tuhle neobyčejnost ukázali v prvním díle a toť vše. Hrozná škoda, že té atmosféry nevyužili víc. Potom tady jsou ti bohové, kteří by mohli být fajn. Jenomže znovu je to strašně zbytečně dramatické. Protože už od samého začátku zatraceně víte, jak to nakonec dopadne. Co tuhle řadu zachraňuje jsou asi jenom postavy. Murphy je z nich asi nejlepší, chová se furt stejně skvěle jako předtím. Potom je tu Octavia s Diyozou, ze kterých se stala suprová dvojka. Pak tu jsou ty nové, které to docela zachraňují. Nejparádnější bude Josephine, na tu se těšte. Vládce Sanctum je taky v pohodě, ale občas trochu blbec. Pokud jste se těšili na Jordana, moc si na něj nezvykejte. Na začátku se v pár dílech objeví ale potom jako by se úplně vypařil (není to spoiler, prostě se tam jenom neobjevuje), což je vlastně stejně dobře, protože je to ňouma. Jinak bohužel docela zmrvili Bellamyho. To jeho chování vůči O mě štvalo nejvíc, přišlo mi to už úplně odporné. Tahle série je bohužel nejhorší ze všech. Kdyby to mělo minimálně o pět dílů méně, bylo by to super. Tentokrát to ani závěr moc nezachrání. Poslední díl je z jedné poloviny dobrý, ale z té druhé hrozně obyčejný.

Stůj při mně (1986)

Nádherně prožitý film. Jako já sám, kdybych se vrátil do dvanácti let. Nehledejte v tom moc příběh, ta mrtvola fakt není důležitá, hlavní věcí je tady prostě ta nostalgie. Největší škoda jenom je ta, že si mohli trochu víc pohrát se závěrem. Není to prostě zase nic zázračného, pokud nepočítám příběh s tlustou kýtou. Kdyby to skončilo jako v knížce, tak by to byl majstrštyk.