Kořist (2019)

Taková marná snaha napodobit Čelisti a Jurský park dohromady. Nemuselo by to být vůbec špatné. Naopak to mohl být skvělý film o lovu na lidi. Nejvíc mi tady chybí trhání končetin. Sakra vždyť tenhle film k němu přímo vybízí. Taky tu mohlo pro můj vkus přibýt pár kapek krve, ale to se dá ještě v pohodě odpustit. Nejhorší, co na celém filmu bylo, že je opravdu vidět, jak je všechno nechutně nakreslené. Je mi jasný, že to není žádný Spielberg, ale tohle mi kazilo celý zážitek z filmu. Ono i po pravdě první setkání s aligátorem nebylo úplně nejlepší. Jako kdyby ta holčina naprosto běžně utíkala před takovou zrůdou. No abych to furt špatně nekritizoval, tak tu bylo i pár dobrých míst. Na některých lidech si smlsli mňamózně, jako že jsem to sledoval se skvělým napětím. Občas jsem se i trochu lekl bouřky. A nakonec i hudba byla pěkná. Jenomže to je tak vše. Každopádně za naprostou ztrátu času bych to neviděl. Až budete chtít zabít necelých 90 minut, tak to na poslední chvíli zkuste. 3/10 Spoiler -- nečíst dál Nehorázně mi bylo strašně na blití z té jejich a hlavně její (spoiler) nesmrtelnosti, to je největší důvod k tak nízkému hodnocení. 3/10

Vražedná terapie (2001)

Není to špatný, ale je v tom až moc kecání (a to nemyslím nahrávky, ty byly super) a málo psycho okamžiků. Toho strašení mohlo být opravdu víc.

Prokletý klaun (2014)

Má to neskutečný potenciál, ale je to bohužel strašně slabě natočené. Kouká se na to pěkně, jenom to není tak brutální a ani strašidelný. Některé scénky jsou sice fajn, ale jenom na oko. Celková maska taky není špatná. Možná je jenom trochu škoda, že je strašně brzy „hnusná“. Každopádně to stoprocentně patří mezi ty lepší filmy o klaunech, kterých vlastně ani moc není. Takže to rozhodně doporučuji. 7/10

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Mafiánský seriál v moderním období, který musí každý povinně vidět. Není to jako většina gangsterských filmů nebo seriálů. Přišlo mi, že tady nejsou byznys a války tou nejvíc nejzákladnější věcí. Nesmírně zajímavé jsou ty příběhy osobních problémů úplně všech postav. Často jsem se reálně cítil, jako kdybych byl opravdu u toho, jako kdybych byl součástí celé famílie. Anthonyho Soprana jako bosse si užijete s největší parádou. Pupkáč s doutníkem, humorista, nezná slitování a milovaný otec. Herec Gandolfini jeho roli zvládl tak dokonale, že když se pořádně naštval, tak i já jsem (beze srandy) měl z něho opravdu strach. Ty jeho hádky s rodinou nebo někdy dělat radost dětem je opravdu nádherná záležitost. Takový to, že v něm vidíte největší zrůdu, ale uvnitř udělá pro rodinu cokoliv. Ovšem není to jenom o něm. Všechny charaktery kolem něho jsou nesmírně sympatičtí. Lokace jsou taky parádní. Klub Bada Bing má tak nesmírně nádherný svlečny, že nebudete kolikrát věřit vlastním očím. Musím říct, že než se na to budete chtít podívat, rozhodně doporučuji zhlédnout co nejvíc mafiánských filmů. Protože snad v každém třetím díle je narážka na nějaký starší snímek. Černý humor si tady taky nespočetněkrát užijete. Jediné, co mě trochu mrzí, tak po skončení seriálu pár důležitých otázek zůstalo nezodpovězené. Sedmou řadu bych uvítal s otevřenou náručí.

Slunovrat (2019)

Příběh s bizarním náboženstvím, který by se v klidu mohl dít. Celý snímek má sice trochu pomalejší tempo, ale má to tak výbornou atmosféru, že se do toho lehce vžijete. A to ani nemusíte být pod zfetovaný. Má to naprosto přenádherné lokace, které mají největší plusko. Potom je tady ta bizarnost, která se bohužel nejvíc objeví spíš až ke konci. Nejradši bych tomu dal plné hodnocení, ale něco mi přece jen na tom chybělo. Takové maličkosti. Trochu uspěchaný konec, málo brutality, herci mohli být taky krapet sympatičtější a nakonec toho hororu tam bylo bohužel minimálně. 8.5/10

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Netflix si koupil seriál Breaking Bad, tak proč si neudělat vlastní film na tak výborné téma, kdo by to nechtěl? Navazuje to doslova tam, kde to skončilo. Jesse je na útěku, takže se celou dobu bude snažit nějakým způsobem navždy zdrhnout. Díky tomu narazíme na staré známé tváře a lokace. Což je na snímku nejlepší. Protože ten styl, jak chce Jesse uniknout, tak by se mu to bez flashbacků nepodařilo. Je jich tu bohužel hodně. Na jednu stranu je to super. Uvidíme další (hodně) oblíbené postavy, ale na tu druhou je to krapet zbytečný. Občas jsem měl už pocit, že jsou natahovaný. Mohli z toho celkově vymáčknout o dost víc. Přece jenom, je to celé pouze o hledání prachů. Bylo vidět, že sám Aaron Paul se snažil zapůsobit, ale Jesse byl posera jako vždy. Opravdu od toho nečekejte žádný geniální zázrak. Trošku mi i přišlo, že to Vince Gilligan udělal prostě z donucení. Každopádně aspoň pro ten nostalgický zážitek to za to stojí. 7/10

Zažít Woodstock (2009)

Čekal jsem, že to bude jenom o drogách, prcání a hippies. No a je v tom o něco víc. Moc pěkně natočený snímek, hezky si s tím poradili ve scénáři. V první polovině sledujeme, jak festival vůbec vytvořit a ve druhé už v něm doslova žijeme. Akorát od toho moc nečekejte, není to bohužel žádný zázrak. Opravdový Woodstock byl tisíckrát větší. Je to jenom pro diváky, které tohle téma čistě zajímá. Tady jde hlavně o to prostředí a o ten dav pohodových lidí. Atmosféru to taky nějakou má, ale především díky kameře. Protože koncertování tady téměř žádný není. Což je vlastně největší škoda. Taky mi přijde, že je v tom docela slabý výběr hudby. Na tu dobu do snímku mohli dát víc pecek. Hlavně u toho nefetujte.

U Zlaté rukavice (2019)

Takový klasický příběh o dědulovi, který je úchyl a dají mu jenom (bohužel) staré babky. Je to moc pěkně natočený. Hezký herecký výkony, parádně postavěný lokace (byt a hospoda) a ani hudba Gotťáka nechybí. Vadila mi jenom jedna zásadní věc. Všechny brutální scénky se odehrávaly za kamerou. Ono by to ani nebyl takový problém, ale jelikož je snímek krapet zdlouhavý, tak mi to opravdu chybí. Jako bych z toho nic neměl.

Experiment (2010)

Velmi zajímavý film. Je to jako hra na kočku a myš. Strážci najednou zjistí, jakou můžou mít moc, a tak si okamžitě začnou dělat co chtějí. Dostala mě scénka se chcaním, ale to je tak vše. Měli to trochu víc podusit. Pravidla se zvrtla docela brzo, mohlo to být ještě delší. Nejlepší na snímku je téma a hlubší myšlenka. Jinak to na mě působí nějak obyčejně. Není to ani moc psycho, to bylo spíš jenom na začátku.

Yesterday (2019)

„Tohle je „Let It Be“, jste první lidi na světě, kteří tuhle písničku uslyší. Je to jako sledovat naživo Da Vinciho malovat Mona Lisu“. Především je nutno říct, že to je film pro milovníky The Beatles. Každá konverzace ve filmu má narážku na nějakou písničku, což je strašně super. Není to žádný pořádný rockový snímek. Je to spíš pro všechny věkové kategorie. Takže žádnej sex, drogy a rock ´n´ roll bohužel nečekejte. Tady jde hlavně o ty písničky a menší zopakování Beatlemánie. Nejlepší asi bylo to, jak si Jack musel připomínat texty. Nutno dodat, že je to hlavně z pohledu McCartneyho. Písně od ostatních moc neuslyšíme. Po příběhové stránce je to pěkný, ale nic, co by vás ohromilo. Po pravdě jsem si to představoval trochu jinak, ten závěr mohli vymyslet lépe, takhle je to klišé. Bez romantiky by to bylo mnohem lepší, ta to celé pokazila (jako vždy :D). A to jsem si myslel, že to nejvíc bude mrvit Sheeran, ale naštěstí jako hrající sám sebe se do toho hodil parádně. Hodně mě zklamala scénka ze show Jamese Cordena, mohla mít ten nejlepší potenciál. Jako milovníka Brouků mě to trhá srdce, že tomu nemůžu dát plný počet :( 7.5/10