Sbohem, baby (2007)

Většinou nemám moc rád, když je to ve filmu strašně moc zamotaný. Ale tady mě snímek docela dostal závěrem, bez kterého by to byla další průměrná detektivka. Ještě k tomu Affleck je v tom bravurní.

Always Shine (2016)

Sám ani nevím proč jsem se na tohle díval. Je to spíš film čistě jenom o dvou kámoškách, které mají mezi sebou dobré dialogy a především chtějí ukázat svoje herecké výkony. Snímek si hraje na něco, co není.

You're Next (2011)

Moc pěkná vyvražďovačka. Na jedno zkouknutí víc než dobré, ale víckrát asi ne. Nemá to nic moc špatného, ale je v tom jenom zabíjení. Některé smrti jsou i vkusné, hlavně ke konci. Jinak v tom téměř není žádný příběh ani napětí. Spíš mě docela štvala kamera, pořád se debilně cukala už od začátku snímku, skoro jsem se zeblil. Pozor spoiler hláška, nečíst dát: „Chci abys mě opíchal v téhle posteli vedle tvojí mrtvý mamky“

Would You Rather (2012)

Je to takový nadprůměrný snímek. Díky parádní hudbě to bylo občas pěkně napínavé. Hezky v tom všichni trpěli. Toho hlavního záporáka jsem si hned oblíbil, jenom ten jeho blonďatý syn je pořádný spratek. Závěr je naštěstí taky celkem dobrý. Akorát je velká škoda, že ty brutálnější věci nebyly vidět. Ještě k tomu někteří umřeli hrozně rychle, až jich byla prozatím škoda. Nebo ten pomatený černoch, co utíkal lesem, ten tam byl naprosto zbytečný. A taky to není žádný horor. 8/10

The Collection (2012)

Všechno špatné, co bylo v jedničce, je tady mnohem lepší. Masakr začne hned na začátku, nejsou žádné vtipně prudké kamery, o postavách jsme se dozvěděli o něco víc a napětí tu taky nechybělo. Opravdu mě to překvapilo. Na druhou stranu ty pasti byly v prvním díle krapet brutálnější, ale ve druhém jich je zase víc. Jenom škoda toho konce, který mi přišel horší.

The Collector (2009)

Pokud vám stačí jenom brutalita, tak je to pro vás, v tomhle jediném je to super. Jinak mi to přijde takový nic moc natočený. Kamera dělá debilní pohyby a než se dostane snímek ke krutým scénkám (na které si musíte počkat polovinu filmu), tak mi to místy přijde i komické. Například ta jehla v telefonu, to jsem se skoro popadal za břicho. Závěr je taky divný, zbytečně natahovaný, ale zase není úplně špatný. Každopádně kvůli těm pastičkám za to určitě stojí se kouknout, ty jsou na jedničku. Žádné scénky za kamerou.

Funny Games USA (2007)

První polovina je naprosto výborná. Pořádné psycho, kdy se ti dva blbečci smějí nad tím, jak celou rodinku mají v hrsti. Jenomže od té druhé části to najednou začala být velká nuda. Není to vůbec brutální (myslím tím, že se vše odehrává za kamerou). Od doby, kdy se začne střílet to prostě začíná být o ničem a taky celkem nesmyslné. Tenhle film zachraňuje především herectví a nápad. Jinak vše ostatní ztraceno. Je to opravdu velká škoda, protože tu hodinku jsem se bavil mimořádně. 7.5/10

Veřejný dům hrůzy (2012)

Docela pěkně natočený film. Má to nepříjemně příjemnou atmosféru. Je v tom hezky vidět, jak se vojáčci chovají k holkám. Jenom jsem toho znásilňování čekal o něco víc. Spíš se v tom docela šikovně střílí hlavy, i když ten zvuk je jak z kuličkovky. Jinak ten pohled na šťastná prasátka byl excelentní.

My (2019)

Je pravda, že to má originální příběh, ale to je tak všechno. Vypadá to spíš jako klasický horor, kde vrazi nahání svoje oběti, akorát tady jsou ti vrazi „us“. Na takový horor je to docela i přehnaně dlouhé. I když mi pomalejší tempa opravdu nevadí, tak tady bych tu půl hodinku smáznul. Kdyby to aspoň bylo víc brutálnější, víc smrtí, nebo víc hororových prvků, ale bohužel nic moc. Aspoň jsem se občas i hezky zasmál. Ještě musím pochválit soundtrack, ten je hodně dobrý. Pointa taky neurazí, ale je spíš taková, že nad ní jen mávnete rukou a vůbec vás neohromí. Režisérovi víc bodlo, když točil opičky tak, jak mají být.

Skleněný zámek (2017)

Moc pěkně natočený snímek o šestičlenné rodince, která žije ze dne na den. Většinou nemám rád, když se děj odehrává pořád v jiných časech, ale tady mi to vůbec výjimečně nevadilo, ba naopak. Snaží se nám to hlavně ukázat, jak by měla rodina držet pospolu. V tomhle případě spíš jenom sourozenci. Stojí to za to už jenom kvůli Woodymu. Koukalo se na to prostě dobře, ono k tomu moc dodávat ani není třeba. Akorát z té úchylné báby jsem se skoro zeblil. Každopádně jde hezky vidět, že rodinka potřebovala asi i prachy z tohohle filmu.