O dívce, která proskočila časem (2006)

Krásný film, teochu smutný, ale to všechny romantiky. Polovinu jsem si řikal, proč získal tolik cen, ale teď už to vím. Na filmu je nebezpečná jen jedna věc. Díky filmu se mění naše gesta a chování dle obrazu dáné kultůry. Anime je tím obzvláště nebezpečné, protoźe nevychází z reality. Nikdo se nechová jako v anime, ale jeho sledováním se postupně v některých situacích začneme chovat podobně, ne-li stejně. Národ by neměl zapomenout na vlastní gesta a chování, ale postupně se tomu nedá zabránit.

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Moc se mi to líbilo, jakoostatně všechny miyazakiho filmy. Supervykreslený svět malých lidiček. Občas mě některé reakce fakt překvapily, takhle bych se nikdny nechoval. Celé mě to vede k zamyšlení. Co kdyby byli všichni lidi takhle malí. Asi bychom nedoletěli do vesmíru, asi bychom se nepotopili až na dno moře, asi by nám všechno trvalo pomaleji, ale na druhou stranu bychom měli víc věcí, stačilo by nám míň jídla a všeho, bohužel bychom museli vyhubit vic druhů. Ale otázka je, přežili bychm vůbec? Já si myslím, že určitě. Upřímě věřím v člověka a jeho sílu a chytrost. A co kdyby nás polovina byla malých a druhá velkých. Museli bychom si dávat veliký pozor, aby jedni ty druhé nevyhladili a přežili oba národy do nových dní. Vlastně tahle situace tu, při vzniku lidstva, už byla. Zjednodušeně existovali dva druhy opic: velcí a malí. Z koho myslíte, že jsme se vyvinuli?..............................................(mezera pro přemýšleni)............................................... Ti z vás, co tipovali nebo věděli, byli to ti malí. To oni se zvládli adaptovat a vyvinout se. No zkrátka tenhle film je něco víc než jenom pohádka.

Noisy Birth (2000) odpad!

Tak to byla blbost, jako asi jsem to nepochopil, ale i animace byla k ničemu, hudba no dobrý takových je. Ani vlastně nevím na co to tady je.

Něco jako komedie (2010)

Výtvarně je to moc hezké, hlavně ty jeho obrázky. Celkem dobře se jim dařilo tlumit smutný podtext, za což jim děkuji. Docela jsem se zasmál, hlavně některým postavám jako třeba příběhu toho zdrogovaného žida, to bylo fakt super. Můžu doporučit, není to vůbec špatné.

Výměna manželek (2005) (pořad) odpad!

Je to tak pathetický. Všichni furt brečej jako by byl konec světa. Tady museli zpotřebovat spoustu cibule. Mimo to, že i nápad je naprosto na hovno, je to hrozně vymyšlený a maskují se za falešní účel, aby to donutilo manželi víc spolu komunikovat, přitom se všichni kolem mě těšej až se pohádají.

Robot Chicken: Star Wars (2007) (TV film)

Je to vtipné a hezky vyrobené, či ztvárněné. Nejlepší je Darth Sidius :D a Impérium na ledě :D :D.

Hvězdné války podle Turka (1982)

Fakt divný film, celý je to blbost, jediné, co mě donutilo dát tomu 3* byl ten tréning, to jsem se fakt zasmál, to musím uznat. Nelíbilo se mi hlavně ta zmatečnost, jak ve filmu, tak v hudbě (to bylo to nejhorší, hudba si hrála jak se jí zachtělo). Scény se míchaly bez jakéhokoliv logického uspořádání až mi z toho oči přecházeli. Věta, která tenhle film charakterizuje "atomová válka přišla, protože byli lidé moc vážní" padla v samotném filmu.

Profesor Layton a věčná pěvkyně (2009)

Bylo to takové hezké, pro děti dobré. Hádanky nebyly až tak lehké, ale ne nevyřešitelné, během těch pár sekund, co na ně měli jsem vyřešil jednu a k dalším dvěma jsem byl blízko. Celkem doporučuji. Hudba je tam celkem dost dobrá.

10 000 př. n. l. (2008)

Mě o nepřišlo špatný. Pěkně ztvárněn. Ten tygrrrr! Ale jinak mi příběh zhodně nevadil. Dokoukal jsem o bez pocitu nudy a manosti. Celkem doporučuji.

Hyper Police (1997) (seriál)

Mě se to dost líbilo. Neřekl bych, že to bylo nějak příliš perverzní. Zasmál jsem se, nejlepší byli ty obličeje. Co se mi ale opravdu zamlouvalo je, že hlavní postavu nepovažují za nic víc než čím je. Není to takové to, ona vypadá jako blbá, ale ve skutečnosti je velice vychytralá, ne to tam nebylo. Hlavní postava příjemnou povahu. Co mě celkem zaujalo byli i hlasy těch postav, byly pro mě dost netradiční. Třeba postava, co má takový chraplavý hlas. V dnešním novém anime není místo pro takovéhle realné hlasy, teď je nutno mít vytříbený hlas bez jakékoliv chyby. Mám rád staré anime a tohle rozhodně doporučuji, i když si dokáži představit, že se to mnohým nemusí líbit.