Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Mě se to moc líbilo. Kamera byla dobrá, herci dobří a ty lodě já prostě miluji. Příběh mi nepřišel jednoduchý a obzvláště se mi potom líbilo to realistické zpracování. Opravdu jsem tomu věřil. A ty galapágy, to je ráj. I ten konec byl výborný. Ta strategie, ta byla dobrá. Děla, pušky, boje, mám na to opravdu hezké vzpomínky. Nevím proč, ale takovýmhle filmům prostě nemohu nic vytknout.

Koncert pro jednoho (2005)

Tenhle je geniální, sice jsem ho před filmem viděl nejmíň sto krát, pořád mě baví. Ta hudba.

Cesta samuraje (2010)

Bylo to hrozné. Nemám rád míchání japonské a americké kultůry na půdě ameriky. Nejvíce jsem asi strhnul za ty souboje. Bojovali jako naprostí začátečníci, kteří poprvé drží meč v ruce. S takovouhle technikou není možné dosáhnout takové rychlosti. A ten starouš, co s ním bojoval před koncem, by měl po souboji tak tupej meč, že by s ním mohl řezat leda tak máslo. Šermířské schopnosti nulové, jak u hl. hrdiny, tak u jeho protivníků, tam byly ještě zhoršeny, aby je mohl snáze zabíjet. Jedná hvězda snad jen za tu smrt toho dustojnickýho hajzla.

Igano Kabamaru (1983) (seriál)

Celkem povedené staré anime o klukovi, co hodně jí, má bystrou a jasonou mysl, nenechá se oklamat. Je to ninja. Jedniné co mi fakt hodně vadilo, s tím že musíte brát velmi v potaz, že miluji staré anime, byl ten hlas toho hrdiny, to mi fakt nesedlo a vytvořilo to ve mě hrozný dojem hlavního hrdiny, možná, že své hodnocení ještě snížím, ale zase některé pasáže nejsou špatné a rok 1983 pro mě jakožto obdivovatele starého anime už něco znamená.

Banzuke - žebříček neporazitelných (2008) (pořad)

Co se mi na tom opravdu líbí, mimo soutěže, jsou ta povolání. Jak se tam proboha dostala třeba řidička cisterny nebo obchodníci s akciemi. Mám rád japonský humor.

Kilari (2006) (seriál)

Asi jsem blázen. Já, součást elity národa, ohodnotím tohle ***. Cožé?!! Už to tak bude. Považuji se celkem za dost inteligentního. Sám jsem se ohrazoval proti anime dílkům, které dělají anime tvorbě velice špatnou pověst, ale tady jsem neodolal. Už kvůli tomu černovlasímu frajerovi, co je takovej ten realistickej sexsouš. Já vím, že je to asi blbost, ale po díle 206 a 203 nejsem schopen racionálně myslet. Na tohle anime byste se neměli koukat a to píši na vrcholu sebeovládání, jinak bych tu hned napsal: To je fakt boží! Nemohu tomu uvěřit! atd. Tohle anime a ještě jedno nejmenované ve mě vyvolalo mocenskou bouří mezi rozumem a srdcem. Mozek, přestože pro mě hodně znamená, dokázal srazit jen dvě hvězdy. Na závěr mohu jen zvolat Tasukette kudasai! (Doufám, že mi nikdo neodpoví gambatte, to bych ho asi zab... ehm neměl rád)

Mugen no Ryvius (1999) (seriál)

Ještě předtím než začnu, ti co to neviděli, nečtěte SPOILERY, tohle anime skrývá neskutečná překvapení a já bych moc nerad, abych neco omylem prozradil (kdyby se tak stalo omlouvám se). Naprosto senzační sci-fi. Asi prvních sedm dílů jsem si neustále říkal, hezké to je, ale žádné moc velké psycho tady nevidím, a co teprve změna charakterů, pche. Jak velké bylo mé ohromení, když jsem viděl, jak se všechny ty náznaky v prvních sedmi dílech logicky seskupili a skutečně děsivě a hlavně PRAVDIVĚ změnili postavy. Mugen no ryvius vyuívá krásy a štěství z prvních dílů, aby je děsivě proměnil. Z toho všeho mi naskakovala husí kůže. Víc a víc se to zhoršovalo. Lidé se chovali jako lide, ne jako banda superchytrých Budhů, kteří si vymyslí všichni dohromady systém a pravidla, která se budou dodržovat, a když je někdo poruší, ihned si to uvědomí, s pláčem se přizná a všichni mu rádi odpustí. Tady ne, tady nastupuje tvrdá realita lidí pod tlakem. Nechybí snad ani jedna ze základních emocí: žárlivost, nenávist, láska, STRACH (SPOILER nikde jsem neviděl, že by se hlavní hrdina rozbrečel strachy a to nemyslím jen pofňukávání, ale ryzou hrůzu o vlastní život. Mimochodem skvěle napsaný hlavní hrdina, ostatně jako všichni ostatní :) KONEC SPOILERU) a další. Nejvíce jsem měl rád asi Airsu Blua- SPOILER jediný se snad po celou dobu choval racionálně SPOILER KONEC. Dalo by se toho říct daleko víc. Jo a ještě zakončení bylo naprosto famózní. Tohle se mi přímo brutálně líbilo. CO NEJVŘELEJI DOPORUČUJI!

Kakumeiki Valvrave - Season 1 (2013) (série)

Už né, ty samé charaktery, tenhle typ hrdiny i téhle "animace". To je hrůza. Pořád to samé. Krom prostředí a celkem zajímavé dějové linky nic nového. Možná jenom to , že se tady víc zabíjí, než v tomuhle anime podobných. Celkem ztráta času.

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Velice originální, animačně velice dobře zpracované, napjatá atmosféra, nekdy trochu moc křičí. Původně jsem myslel, že to bude jen další bojová akčnost, tisíckrát ohranná, ale moje překvapení ani větší nemohlo být. Nádherně mi to sedlo. Postavy celkem dobré, naštěstí mají logické monology. Je tam pár nepřesností či nelogičností, ale jinak nemám moc, co bych tomu vytkl. PS: naprosto boží openning, já je moc nemusím, takže se mi líbí jenom tak tři a tenhle mezi ně na sto procent patří.

Date a Live (2013) (seriál) odpad!

Bylo to opravdu hrozné. Takovéhle snímky dělají anime velice dobrou pověst. Příšerně ohrané a neoriginální postavy, hloupé. Příběh snad o ničem. Můžu tak jen zavolat: "Pomoc!" a utéct.