Tranzit (2012)

Tak trochu ohratá pesnička, nič nové v žánri. Jednoduchý dej, ničím výnimočné herecké výkony. Zopár mierne napínavejších scén, dosť katastrofálna kamera, vizuálne nepríťažlivé a bohužiaľ nejaké tie nelogickosti. Stopáž našťastie nie je prepísknutá, takže to celkom rýchlo odsýpa. Inak v podstate film ničím nedisponuje, nemá výraznejšie miesta, ale zase ani extra hluché miesta. Ku priemeru ešte chýba dosť. 40%

Pravidla moštárny (1999)

Veľmi dobrá a citlivá dráma, kvalitne natočená a tiež aj dobre zahratá. Skvelé obsadenie, fajn príbeh. Pomalšie tempo, ale aj napriek tomu žiadna nuda. Výborná kamera, pekné zábery a celkový dojem dosť dobrý. 80%

Bílá velryba (1956)

Miestami trocha naťahované, teda hlavne zo začiatku, ale ku koncu to bola poriadna jazda a film mal svoje kúzlo aj v tejto dobe. Kapitán Achab je skvelý, skvelo zahratý a z jeho postavy až mrazí. Na svoju dobu slušné vizuálne spracovanie. Film môžem doporučiť. Slušný zážitok. 75%

Piráti! (2012)

Nevedel som čo očakávať, ale nakoniec milé prekvapenie a vcelku dobrá zábava. Animácia ušla, postavičky boli vcelku milé. Dej obstojný a hlavne bavil. Môžem odporučiť, je to nenáročná zábava pre malých aj väčších. Vlastne ani neviem prečo hodnotím tak nízko, ale ešte mi tam niečo máličko chýbalo. 70%

Muž z Acapulca (1973)

Obsahovo veľmi priemerný film, priemerne natočený. Komédia vtipná asi ako osraté slipy. Nesmial som sa takmer vôbec, nebolo totiž čomu. Belmondov prejav bol veľmi otravný počas celého filmu. Dlho som nevidel belmondovku, tak som si chcel pripomenúť jedným z jeho najlepších filmov, ale žiadna sláva sa nekonala. Lepších momentov bolo minimum , ale treba uznať že to bolo spravené z nadhľadom a tvorcovia to asi brali s rezervou. Ale aj tak nechápem tie vysoké prepísknuté hodnotenia. Dávam pre to ešte o hviezdičku nižšie. 45%

Netvor (2011)

Silno priemerné až amatérske. Moc americké a komerčné. Je to hlavne pre teen publikum. Slabšie zahraté a ledva priemerne zrežírované. Ale predsa to malo svoje kúzlo. Žmúrim okom a dávam o hviezdičku viac ako by som mal. 45%

Příležitost dělá zloděje (2010)

Trocha pomalší rozbeh aj pomalší film celkovo, ale príbehovo celkom fajn. Pohodovka na jedno poobedie a Keanu Reeves, ktorého som už dlhšie nikde nevidel. Potešil hlavne James Caan. Film považujem za menší úlet. 66%

Jump street 21 (2012)

Konečne som sa dočkal poriadneho prekvapenia. Hill nie je zrovna vysoko v rebríčku obľúbenosti, ale musím uznať, že v 21 Jump street mu úloha pasovala a spolu s Tatumom vytvorili skvelú vyváženú dvojku. Dej vcelku vyťažil koľko sa dalo a podpora slušnej akcie a dosť podareného humoru vyzdvihla film o triedu vyššie. Je to nadupaný film, ktorý nenudí ani na minútu. Akcia sa vydarila a veľa scén bolo podaných veľmi vtipne a nepociťoval som z toho trapas ako som pôvodne očakával. Kráľovsky som sa pobavil a môžem iba doporučiť. V rámci subžánru je to špička. 80%

Radostná událost (2011)

Rozhodne fajn záležitosť. Vkusná odľahčená dráma s veľmi prostým dejom a fajn výkonmi či kamerou. Na francúzov je to viac než OK. 73%

Tohle je ráj (2012)

Nie je to výkvet svetového filmu ani komédie ako žánru, ale pravdupovediac som sa veľmi slušne bavil a Wanderlust mi perfektne sadol. Je to ľahká komédia s prostým dejom a prostými americkými postavami. Nad niektorými scénami človek samozrejme krúti hlavou, ale niektoré ma celkom dostali. A navyše cameo Raya Liottu. 70%