Vítězství ducha (1989)

Jediné, čo je na tomto snímku nadpriemerné, sú celkom solídne herecké výkony. Čo sa týka dejovej linky je smutné, že to zaujímavejšie tvoria iba tie drsnejšie zábery zo života väzňov. Romanttická časť príbehu a ani tá športovejšia moc nebavili, skôr nuda. Na túto tému sú aj lepšie filmy. Priemer. 60/100

Nahý mezi vlky (2015) (TV film)

Páčilo sa mi to viac ako staršia verzia. Asi to bolo tými hercami. V každom prípade silný príbeh, ktorý rozhodne stojí za pozornosť. Nadpriemer. 75/100

Žena v domě přes ulici od dívky v okně (2022) (seriál)

Taký štandardný thriller s vopred nalinajkovanou dejovou schémou - ženská, ktorej nikto neverí, s osobnými problémami, milý chlap nablízku so vzťahom ako na hojdačke, roztomilé dievčatko na okolí.... Snažilo sa to prísť so šokujúcim rozuzlením, no na mňa to akosi nezaúčinkovalo. Slabší priemer. 55/100

Archive 81 (2022) (seriál)

Konečne nejaký vydarenejší mysteriózny film. Úvod sa príjemne zamotal, pričom dokázal upútať pozornosť takmer okamžite nastolenou záhadou. Žije? Ak áno, tak kde je?.... Aj hlavný herec bol celkom fajn a záver prišiel s rozuzlením presne podľ amôjho gusta, Niečo také som čakal a aj dostal. V podstate to ani inak nemohlo skončiť, všetko ostatné by bolo buď moc cukríkové alebo strelené. Takže spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100

Duna (2021)

Nechytá sa ani verzia od môjho obľúbeného režiséra D. Lyncha. Neskutočné, ako mi toto scifi dokázalo zaliezť pod kožu. Dejová linka nenudí, záporáci vyzerajú rozkošne záporácky, klaďasi to zase nepreháňajú, casting fajn a výprava priam nádherná. Zo všetkého musím vyzdvihnúť najmä hudbu, ktorá ma dokázala dostať až do akéhosi ezoterického tranzu. Silný atmosferický zážitok, Villeneuve je pán. 12 Oscarov prosím.

Kraj světa (2019)

Jediné, čo ma na tomto snímku ako-tak bavilo, boli akčnejšie scény a tí srandovní bubáci z vesmíru. Ale nenudil som sa, takže na slabší priemer to stačí. 55/100

Černobyl (2020)

Jedna veľká urážka miniseriálu Černobyľ z dielne HBO. A to by som od Rusov veru čakal viac. No ale čo čakať, keď to dávala aj naša TV Hnoj. To hovorí za všetko. Jedotlivé udalosti iba kusé, pretvorené a zpitvorené, len aby to čo najlepšie dopĺňalo romantickú linku. Atmosféra nudná, odtažitá, dokonca až taká, že je to človeku jedno. Nič mrazivé a ťaživé, len sladká pachuť v ústach. 30/100

Čas (2021) (seriál)

Fantastický Sean Bean, dal tejto konverzačke z väzenského prostredia úplne nový rozmer. Páčila s ami aj jedna z myšlienok filmu - aj v ťažkých situáciách si môže zachovať človek svoju tvár.... Ale je tu dosť aj iných vecí na zamyslenie, ktoré akoby na relax od premýšľania spestrovali realistické bitkárske scény. Silný nadpriemer. 85/100

Friendzone (2021)

Chcel som si pustiť niečo oddychové, ale toto bolo vážne už na mňa moc. Huba zalepená ešte aj druhú deň, klišé a trápnosť treba vylievať kýblami. Miestami sa mi zdalo, že to točilo nejaké osemročné dievča a tvárilo s apritom hrozne múdro, akože je všetko cool podľa najnovších korektných štandardov. Z každého troška troška - LGBT..... No jednoducho hnoj. 15/100

Jak si nepodělat život (2019) (seriál)

Také príbehy zo všedného života, až na ten posledný, to bol celkom úlet., Hoci nehovorím, aj to je reálne. Najviac sa mi páčil ten prvý a posledný, druhý a tretí také o ničom, nudné a zbytočne zdĺhavé s minimálnou dramatizáciou. Priemer. 60/100