Mlčení jehňátek (1991)

Jeden z mála filmů podle knižní předlohy, který se jí opravdu drží a v kterém jsou jen malé odlišnosti, kdy tomu tak není a to velmi oceňuji. Kdokoliv četl knihu Thomase Harrise jistě s chutí zhlédne tento snímek plný napětí i akce. S Anthony Hopkinsem naprosto dokonale ztvárňujícím Hannibala a s Jodie Foster v roli agentky Starlingové. Skvělá kombinace.

Top Gear (1978) (pořad)

Auto-moto magazín, který mě nikdy nepřestane bavit, kvalitní britský humor, který je často kontroverzní v podaní Jeremy Clarksona, Jamese Maye a Richarda Hammonda je naprosto nezapomenutelný zážitek. Hlavně jejich závody či výpravy přes celé státy v autech za co nejnižší cenu či v různých dopravních prostředcích, prokládané povětšinou zajímavým hostem nebo novinkou v oblasti aut.

Klub rváčů (1999)

Velmi kvalitně natočený snímek, který ne každý pochopí. Pro někoho může být dost složitý, ale pro mě čím víckrát ho sleduji je stále něčím novým. Ať už něčím, co dříve zůstalo bez povšimnutí či mě neustále překvapují výkony hlavních postav. Příběh podle předlohy Chucka Palahniuka se muže někomu zdát podivný či nesmyslný, ale jeho příběhy se prostě musí pochopit, přečíst a v případě filmu zhlédnout víckrát, aby se přišlo na ten pravý smysl.

Queer as Folk (1999) (seriál)

Jako asi většina jsem tento skvost zhlédla až po americké verzi a musím říct, že nesouhlasím s komentáři, kteří tuto verzi odsuzují. V mnoha věcech se američané inspirovali a zápletky, které tady nebyli tolik rozvedené US verze hravě rozvedla, přesto, nemůžu si pomoct britská verze má svoje kouzlo, každá postava je jedinečná a britský humor mi byl prostě vždy bližší, ačkoliv v tomhle směru jsou obě verze těžko srovnavatelné, obě jsou dokonalé a každá nabízí stejný a přesto trochu jiný příběh, do kterého, když se ponoříte těžko dokážete po pár dílech skončit.