Noc na Karlštejně (1973)

Dříve jsem tenhle muzikálový film nesnášela ani nevím proč a teď si ho vždycky ráda pustím nebo zkouknu, když zrovna nic nedávají. Chytlavé písničky a příběh s naprosto bezvadným obsazením herců mě vždycky učaruje. Dneska už by to asi tak slavné nebylo...

Ukradené Vánoce (1993)

Pro příznivce Burtona ten pravý film. Jak na vánoce tak halloween, který se čím dal víc dostává i k nám. A pod nímž téměř všude najdete píseň právě odtud. Příběh je podle mě skvělý i animace, které jsou originální. Pro mě je to jasným favoritem na odreagování. Ani mě neotravují písně, ačkoliv některé mi příjdou lepší a některé bych klidně mohla vypustit. Bez toho by to prostě nebylo ono.

Kruté neřesti (1992) (TV film)

Není to žádný přeborný snímek, ale zaujal mě svým tématem. Poslední dobou jsem se setkala čím dal častěji s tím jak rodiče chtějí dokonalé děti, i za cenu, že by měli děti trpět. Ačkoliv podle rodičů je to jen jejich láska, kterou to myslí dobře, přitom jejich děti pak místo úspěchu jsou na hraně smrti. Něco takového je tu vyobrazeno dvě sice už odrostlé děti, které nikdy nenaplnili očekávaní a třetí na hraně smrti, protože nechce sklamat. Jistě, šlo by to líp natočit méně nudně, lepší konec by se mi možná taky hodil, ale pokud to vezmete z hlediska psychologického příběhu asi to dokáže i splnit očekávání.

Černobylské deníky (2012) odpad!

Absolutní hovadina, s prominutím, od začátku do konce. Zezačátku jsem tomu dávala šanci, ale takových chyb ve filmu jsem ještě neviděla. Zřejmě ten, kdo tento film vymyslel nic o černobylu nevěděl natož o tom jak na člověka může působit radiace. Často sleduji spoustu dá se říct béčkových hororů, ale tohle je blbost na blbost, která aspoň trochu znalého diváka opravdu drásá celý film.

Kocour v botách (2011)

Občas nějáký ten vtipný okamžik jako např. parodie na Klub rváču, ale jinak trochu sklamání, příběh je slabší a určitě se nevyrovná Shrekovi, přesto je to příjemná oddechovka s roztomilým kocourkem v botách.

Vzpomínky Casanovy (2005) (seriál)

Nejvíc mě uchvátil výkon Davida Tennanta, kterého jsem si díky tomuhle filmu oblíbila ještě o špetku víc. Pokud to ještě víc jde. Jedinné, co mi trochu vadí, byl Casanovův syn v druhém díle, který mi prostě nesedl ani obsazením ani jeho působením ve filmu. Přesto to je hravý, nádherný i romantický a zároveň dramatický snímek. S povedenýma oběma díly a ani na chvilku mě nepřestal bavit.

Ken Park (2002) odpad!

Není to šokující a neni to ani dobré. Bylo to nejdelších 96 minut mého života, zbytečně strávených nad něčím, co se na venek tváří zajímavě, ale jakmile se na to podíváte vidíte něco absolutně otřesného. Poslední minuty jsem už jen doufala v brzký konec.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Tenhle seriál mě nikdy neomrzí, hlavně protože má správnou dávku vážnosti a ještě větší dávku vtipu a geniálnosti. Každá postava je skvělá a každý díl něčím jedinečný. Ačkoliv některé poslední díly mě až tolik nebavili tak jako svěží první díly. Nelze nedat plný počet, protože si to tenhle skvělý seriál zaslouží.

Avengers (2012)

Film podle comicsové předlohy, který podle mě neomrzí, ať už po komediální stránce, kde není jen bezduchý humor tak i akčností. Samozřejmě znalost předchozích titulů jako je Iron Man či ještě o trochu více navazující Thor, který po titulkách nabízí menší úvod pro Avengers, je výhodou. A pak také nejvíce oceňuji výkon Toma Hiddlestona v roli sympatického záporáka Lokiho, kterého ztvárnil naprosto dokonale.

Snídaňový klub (1985)

Breakfast club je film do kterého se vcítí každý, kdo měl někdy podobné problémy jako hlavní postavy. Nikdo ač se může na venek zdát bezstarostný, či dokonalý nebo prostě jen dost chytrý se nemusí vůbec cítit tak jak působí. Tento příběh je plný emocí a dočasného přátelství mezi skupinou lidí, která by se běžně těžko jen pozdravila, doplněný skvělou hudbou i kvalitním humorem.