Neutečeš (2014)

Takový potenciál a tak ho zahodit. Chtělo to více promyslet spojitost mezi 'postavami' a vztahy. Scéna z bazénu je vysloveně falešná. No nic naplat, kéž by, kéž by.

American Horror Story - Coven (2013) (série)

S tématem čarodějek se ztotožňuji a tak můj komentář není tak objektivní, jako je u mě zvykem, už jen proto, že jsem po čas s jednou žil :-) Tématické prvky obsažené v příběhu jsou pokryty ve velké míře uspokojivě - krása, zloba, bláznivost, marnivost, zrada, ale i loajálnost ke klanu a ochrana ostatních čarodějek, chtíč po sexu a lítost nad ztrátou nabíječe - no zkrátka tak trochu že života žen ne? Akorát zasazen do prostředí, kde si můžou plnými doušky užívat svých kouzelných sil, často zneužívaných, jak jinak. Kamerové, výpravou skvělé zvládnuté, režie místy neví jak by danou situaci originálnějš vyřešila, ale budiž. Herecké výkony jsou, jak předpovídá herecké obsazení na jedničku. Trochu mě irituje Evan Peters, jehož mračák pubescentálního znechucence životem nás celým seriálem doprovází až moc často. Oproti Jessica Lange, která se myslím v této roli našla dokonale (obdivuji ji ale nejvíc ve Freak show s jejími muzikálními vystoupeními). Na můj vkus se mohlo čarovat více, místy jsem si připadal jak v Harry Potterovi, kde po usilovném modlení po hodině přišlo Lumos a 'židle zvedejte se'. Moc telekinesis, málo přírodních sil, ale co já vím co čarodějnice dokážou. Celkové hodnocení nejlepší, protože mám pro ty hezké ksichtíčcky prostě slabost, ještě když vím, že mě chtějí po sexu nejradši zabít.

V zajetí démonů 2 (2016)

Mě se na těch Wanovo filmech líbí hodně věcí: 1) kamera - záběry mají dynamiku a vtáhnou vás do děje, 2) detektivka v hororovém podání, výborná kombinace 3) lekačky - už jsem viděl toho dost na to, aby mě něco jen tak nevylekalo... jenže tady u toho asijského pána jsem se v kině málem ocitl pod sedačkama tak pětkrát, vim že to přijde ale stejně mě vyděsí, že si říkam nahlas no do pr.... fu*k, do pí.. atd... opět kroutim hlavou kam na ty nápady chodí

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

nechápu komentáře typu 'nudný a naivní děj, nedomyšlený příběh atd... ' je to Alenka v Říši divů takže přemýšlet nad ničím nemá moc cenu... to není seriál 24... graficky dobře zpracováno a není to přeplácané, což se od sequelu dalo čekat.. mě to nadchlo víc než jednička... závěrečná písnička od Pink pecka... sice hrozná komerce ale dá se to poslouchat... už se nemůžu dočkat až se to povalí ze všech rádií...

V zajetí démonů (2013)

James Wan to prostě umí točit, myslím tyhle lekačky a scény plné lidí a světel a kamer a přesto se děsíte. Škoda, že nedokončil sérii Insidious sám. Nemůžu se dočkat dvojky, bude to opět pecka věřím. Miluju kameru a příběh a tudíž atmosféru.

Komando (1985)

I po stém shlédnutí opět chytám výtlemy smíchu z našeho nestárnoucího dabingu Pavla Soukupa a změtí akčních scén, prostě jako ze života :-))) fakt bych to zařadil do kategorie dobrých komedií, bohužel autor filmu tento žánr v plánu neměl. 'Zelený barety si dávám k snídani.'

Smlouva s ďáblem (2000)

taková docela normální komedie s dobrými momenty... zajímavost: v úvodu filmu s titulky je záběr z pražského metra, ze stanice Náměstí republiky, je zajímavé, že tam je ještě starý ruský vlak... v zajímavostech o filmu jsem našel, že úvodní a konečné zrychlené záběry jsou z filmu Baraka, který je z roku 1992 tak asi proto...

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Hodně dlouhou dobu očekávané pokračování jedinečné sci-fi ságy má to, co za Lucase chybělo a nemá to, co za Lucase bylo. Jaká škoda, že neproběhla nějaká větší spolupráce mezi starými a novými tvůrci, ale co se dá dělat. Tak hezky po pořádku. Statický a místy zdlouhavý lucasovský obraz vystřídala živá, výborně střižená a velice upoutávající plejáda sekvencí z válečných střetů nepostrádající dynamičnost a detail. První polovina filmu je vyloženě vynikající a plná otázek. Tam kde stará vojna nedokázala vyždímat z kamery co se dá, nová parta dokázala na výbornou. Jenomže... po sundání masky hlavního záporáka, jde všechno s dějem tak nějak od desíti k pěti. Jo, syn Hana Sola, co se asi mohl jako smrad unudit k smrti, tak zkusil chlast a cigára, ne vlastně ne, temnou stranu jenom. Tento panáček, co by spíš potřeboval svým dlouhým světelným mečem penetrovat jiná těla než ta svých protivníků evidentně neví, kdo jeho děda doopravdy byl. To je další aspekt hvězdných válek, je to vlastně jedna taková famílie a občas si někdo vyhodí z kopýtka a usekne někomu ruku nebo ho prostě oddělá nebo nějak znetvoří... stává se i v lepších rodinách. Tohodle 'sitha' se slzama v očích bych ještě skousnul i jeho obřího holografického pána, který se spíš hodí do nějaké PC hry. Jenomže stormtroopera, který popadne světelnej meč a ohání se jak deset let trénovanej apprentice je opravdu moc. Ten kdo si někdy zkusil něco s mečem sám ví, že hlavní věc, kterou se člověk musí naučit je, aby neublížil hlavně sám sobě a to u světelného meče platí milionkrát víc. No a pak tu máme hlavní ku..u. Se pořád tváří, jak kdyby se musela dívat na partičku Wookieeů co si dávaj gang bang s její mámou. Co nakonec tahle vystreslá drsňačka nesebere? Světelnej meč a bojuje s hlavnim záporákem. Tak to už nemyslíte vážně !!!!? Síla není všechno milé publikum. Jediná záchrana všeho byl herecký výkon Harrisona Forda, který dnes už jako starší neztratil svoji osobitost a za mě zahrál úplně nejlíp ze všech a jeho 'nevinnost' a důvtip aspoň trochu zachránili dost tragický scénář, ale jak jsem zmínil, spíše tu druhou polovinu. Od pravých duelů s mečema jsme asi nemohli očekávat tolik, Jediové přeci nejsou, až na jednoho, co se z nějakýho důvodu nechce ukázat, nicméně, že by si ani trénovaný siťák neposkočil nebo nekopnul? Hm... já už jen mohu konstatovat, že ve mě zbyla jen nová naděje, pardon, poslední naděje, že toto byla příprava na další díly, kde už se teda dočkáme vytoužených a pravých soubojů kompetentních osob. Nemůžu dát pět hvězd, a to jsem si u Star Wars (starých dílů) nikdy nedovolil. Proměna co se týče techniky filmového průmyslu je jednoznačně k lepšímu, scénář jde bohužel opačným směrem. Projevuje se zde i snaha o džendrové a rasové vyrovnání a bohužel to do toho všeho spadlo trochu nešťastně. Nezbývá nic jiného než opět čekat.

Kancl (2005) (seriál)

Steve Carell je prostě mistr herectví a profesionál. Pokud ho lidé vidí jako trapného komika tak vůbec nechápou jeho styl hraní. Pokud chcete odhalit jeho 'vtip' a hloubku humoru, nesmíte se na tento seriál dívat v českém znění. Dubbing, jak to tak normálně bývá, ubírá tomuto seriálu půlku zážitku. Hlavní postava Michael Scott je povrchní, necitlivý, často hrubý a nepřijatelně familiérní šéf firmy Dunder MIfflin, který si myslí, že je nejlepší šéf na světě a je k tomu ještě nejvtipnější. Pointa seriálu je, že pokud jste pozorní a dostanete se přes třetí sezónu, zjistíte, že to tak opravdu je :-) a že má velice daleko k trapnosti. Když seriál ztratil Steva Carella, seriál ztratil mě.

Domek z karet (2013) (seriál)

Je až s podivem jak moc divák hlavnímu 'hrdinovi', který úmyslně lže, manipuluje a dokonce zabíjí v boji o moc, fandí. Je to vlastně antihrdina s v podání absolutně vynikajícího K Spaceyho je tato role dotažena na úroveň mistrovského díla. Někdy se až pozastavuji nad tím, že tento seriál nebyl bojkotován ze strany politického vlivu. Seriál poodkrývá prohnilou teatrální sféru americké politiky což vlastně je jedna taková velká žumpa plná intrik, lží, zastrašování a konstatního stresu. Život vysoce postavených politiků může z venčí vypadat atraktivně - nehorázné platy, luxusní auta, domy, časté cestování. Seriál nám podává obrázek takového života i ze vnitř a není to nic lehkého. Není to seriál pro každého ovšem - hodně dialogů, politických keců a zbytečně protahovaných scén. Na druhou stranu se může divák dočkat nečekaných zvratů napínavých konců epizod takže se chcete dívat hned na další. Pozn.: další americký seriál v kterém je zmíněna ČR.