• Western

Ve stínu (2012)

Jediný slušný "Ivan" se jmenuje Trojan. Přisluhovači a vlezprdelkové měli tenkrát žně, a kdo vystrčil hlavu, ... Generálové Vojcechovský, Píka, Sochor a další, lidé by na ně neměli zapomínat.

Dobrý Will Hunting (1997)

Kdysi se mi film líbil, ale po letech ho vnímám jako kýčovitou báchorku plnou zbytečností a pózerství. PS. Dostalo mě, když Matt se Stellanem krátili závorky, prostě borci:-)

Lepší už to nebude (1997)

Jednoduchá idea ke komediím patří, ale tady k tomu chybělo to správné koření.

Hon na ponorku (1990)

Pohádka z éry studené války. Dřív si film zasloužil určitě větší vážnost, dnes se člověk už jen stěží ubrání úsměvu...

Pan Nikdo (2009)

Co napsat:-) Snad rozprava o teorii relativity a polemika nad možností, že míra rozpínavosti vesmíru v budoucnu eliminuje gravitaci působící z jeho ohniska ... A křižovatky života? Mě to ve filmu vůbec nevadilo a nic z toho ani není podstatné. Já jsem snímek bral jako intenzivní obrazárnu lidských osudů a emocí, které se prolínají přes jednu originální myšlenku. Užíval jsem si i postřehnutelné detaily, se kterými si tvůrci opravdu vyhráli. Á propos, jízdní kola kolem Marsu, tak to mě dostalo.

Královská aféra (2012)

Když vznešená a kultivovaná Karolina Matylda poprvé viděla toho genetického zázraka dánské šlechty, bylo vlastně řečeno vše. Pěkný film, ale znovu bych se těmi dvěma hodinami prokousávat nechtěl.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Návrat domů, z války zpět do války. Z některých scén se mi dost těžko dýchalo. Dobře natočený film se skvělými herci.

V Bruggách (2008)

Tak to byla neskutečně cool podívaná, až jsem se z toho zpotil... Tupá a podbízivá kasovní sračka.

Prvotní strach (1996)

Nejdřív se Aaron nechá pitomě chytit a potom se všemi rozehraje geniální eskapádu? Tak scénář pro mě nepatří zrovna mezi nejlepší a také to dlouho na nic převratného nevypadalo, ale závěr byl hodně dobrý. Edward Norton se zde uvedl skvěle.

Na dno vášně (1997)

Upřímně, děj tohoto příběhu by mohl klidně pocházet z nějaké telenovely, ale Španělům to prominu:-) Jeden podstatný rozdíl tady ale je. Skvělí herci, ve výsledku to mělo styl.