• Western

Beowulf: Král barbarů (2005)

Sestříhat to na 10 minut a vznikl by docela vyvedený přírodopisný dokument ... Ne vážně, chtělo by to asi trochu víc, než jen nějak natočit legendu od táborového ohně.

Stud (2011)

Irský imigrant, který udělal za svým dřívějším bytím nebytím hodně tlustou čáru. V NY zapadl, má skvělý "job", super adresu, partu "bílých límečků", ale zůstal mu i cynismus, který ho postupně stravuje. Sex je pro něj dobrý ventil, i když ... Hodně mi to připomnělo rukopis Breta Eastona Ellise.

Wasabi (2001)

Komedie s trochu žoviálnějším "Viktorem čističem". Naštěstí už ty lidi jenom tluče:-)

Polibek draka (2001)

Pretty Woman v akčním podání:-) Jet Li je tady super borec, Bridget Fonda a Tchéky Karyo se mi také líbili.

Brutální Nikita (1990)

Jeden z několika filmů (i od Luc Bessona), které tvoří absolutní klasiku žánru.

Legionář (1998)

Kdyby tuto roli Van Damme dostal dřív, než ve čtyřiceti, mohlo by mu to celkem klidně projít. Nerozvážného mladíka by asi ani moc hrát nemusel. Takto ale už jeho útěk do Cizinecké legie vypadal trochu divně. Každopádně i tak jeden z jeho lepších filmů.

Beze strachu (1993)

Skvělý námět na posttraumatický syndrom zapůsobící "naruby". Minimalisticky natočené scény nechtějí ohromit, o to víc se film obrací na psychiku. Většina postojů ale proběhne jen v Maxově hlavě, vedlejší role ději moc zdatně nepřihrávají a možná proto mě toto drama moc nenadchlo.

Zdrojový kód (2011)

Výborné téma a vážně dobrá podívaná. Hodně jsem se těšil na žánrové balancování na hraně, ale tady někdo dost rychle přepadl přes palubu. A k tomu závěru, prdel si dělejte z plastelíny... :-)

Tři dny ke svobodě (2010)

Recyklovatelné téma, co na stejné šabloně producenty pořád tolik láká... Tak to by našinec neuhodl:-) Uprchlík to sice zrovna není, ale na druhou stranu uznávám, že to je jeden z žánrově vydařenějších kousků. Oteklý Russell Crowe vystřihl parádního taťku, kterého nejdřív trochu proplesknou, aby pak šel se štípačkami a tenisákem vyřídit místní basu:-)

Mechanik (2004)

Mechanika se zdevastovaným Christianem Balem jsem si pustil jako pořádnou "psychárnu" a nijak zvlášť jsem se nechtěl rozptylovat zbytečnými úvahami o racionalitě příběhu. Úplně klidně jsem to nechal na režisérovi:-) I tak ale bylo brzy zřejmé, o co asi půjde. Během projekce mě Mechanik nijak moc nedostával, ale jedno musím uznat, ještě teď mi probíhá hlavou... Jednoduchý, ale moc dobře seskládaný příběh.