• Western

Souboj u El Diablo (1966)

Tak nevím... Na úvod blondýnka, která běhá mezi indiány a osadníky. Vypadalo to, jako by si nemohla vybrat mezi Velkým Buvolem a velkým volem. Potom chlap, co sedí v hospodě a kouká na skalp. Své ženy! Pro mě dost šílené panoptikum. I další události vyznívaly podivně. Celé se to táhlo, jako ty šachy mezi skalami a konec v nedohlednu.

John Wick (2014)

Revenge "biják" s Keanu Reevesem, něco v ponurém stylu Max Payne. Tak na to jsem slyšel! Dopadlo to ale jinak. Nic navíc, vše tu už mnohokrát bylo a to v podstatně lepším provedení. OK, Baba Jaga má být drsňák, ale co z něj zbude bez všech těch přihrávačů sypajících jednu legendu za druhou, "ruských" keců místní mafie a jiných kravin? Kolikrát toto ještě! Pro mě úplně zbytečný film.

Pot a krev (2013)

OK, Marky Mark nám dává na vědomí, že se snaží nacpat mezi Hardcore Bodybuilders. Jo, beru na vědomí. Ale pokud mě tato informace nijak zvlášť nezajímá, musím už jen koukat na jeho oteklou tvář a poslouchat opravdu neskutečnou snůšku kravin. Jinak, "The Rock" je neskutečný úkaz, pro akční filmy nesporná veličina, MM to trochu neodhadl, vypadá vedle něj jako kupka hnoje.

Kurýr 3 (2008)

Až někdy uváznu v zácpě na dálnici, asi vypustím ventilky a vyrobím si z auta vzducholoď:-D Luc Besson je výborný režisér, ale dodnes jsem netušil, jak velký talent má i na fyziku;-)

Wyatt Earp (1994)

Tři hodiny je velký risk. Pokud je film tak dobrý, že nikoho ani nenapadne koukat na hodinky, může vzniknou něco mimořádného. U mě se tak nestalo.

Legenda 17 (2013)

Tak si to pro jednou ti "hodní" a "zlí" prohodili. Ale ve výsledku je to vlastně úplně jedno. Pořád stejná sračka, stejné žvásty. Když tam ale vrazili metaforickou alegorii s býky v Pamploně, hledal jsem sílu to dokoukat. Ale stejně, jako se blahosklonně usmívám nad primitivy, co řvou "Kdo neskáče, není ...", tak věřím, že i tento počin si své nadšené obdivovatele najde:)

Vinnetou - Vinnetou: Tajemství Stříbrného jezera (2016) (epizoda)

Pěkné okamžiky střídají chvíle žánrové parodie. Autoři nevěděli, co natočit? Jsme v druhém díle ze tří a legenda jménem Old Shatterhand se ještě nezrodila. Stále vypadá jako ten původní naivní zeměměřič a i Vinnetou má do indiánské autority hodně daleko. Je zvláštní, když herecky vedou Nšo-či a pološílený Sam, potom padouši, prostitutka, dokonce občas i někdo z komparzu:)

Harper (1966)

Pro mě hodně nepřesvědčivý film. Zápletka mi přišla hloupá, dokonce i herectví filmové legendy mi tady připomínalo spíš pózování. Nebavilo mě to.

Mistr a Markétka (2005) (seriál)

Román jsem nečetl, moje chyba. Těžko potom něco psát k filmu. Příběh mě opravdu zaujal, deset dílů uteklo hodně rychle. Výborná byla hudba.