Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

Recenze (239)

plakát

Pán času (2005) (seriál) 

K tomuto seriálu jsem se dostal přes nově poznané přátele, kteří tenhle seriál milovali. Po zhlédnutí první řady už jsem seriál také miloval. Tenhle kult u mě překonal Star Wars i Star Trek, protože je neskutečně zajímavý svými regeneracemi postav, cestováním v čase, množstvím mimozemských ras. Svůj komentář rozložím podle jednotlivých Doktorů. Devátý Doktor v podání Ecclestona je vcelku dobrý a je i škoda, že se ohřál jen jednu sérii, protože příběhy s ním rozhodně nejsou špatné, zato jeho společnici Rose jsem vážně nemusel. Desátého Doktora většina lidí uctívá jako nejlepšího, ano opravdu je v podání Tennanta fantastický. Bohužel mi opět příliš nesedly jeho společnice. Také o kvalitě dílů bych řekl, že značně kolísá od dobrých až po neskutečně dobré, ze kterých jmenuju epizodu "Ani mrk". Jedenáctého Doktora mám ze všech nejraději a zvlášť pak jeho éru s Amy a Rorym, tato trojice skutečně příběhům hodně přidává. Dvanáctý Doktor = Capaldi se po Smithovi ujal své role více než dobře a na rozdíl od mnoha fanoušků nevidím důvod ho co nejdřív vystřídat.

plakát

Pán času - The Day of the Doctor (2013) (epizoda) 

Za mě absolutně nejlepší epizoda celého seriálu. Hlavně díky ohlédnutím na původní seriál (závěrečná scéna, kde vidíme dvanáct Doktorů je naprosto úžasná). Bitevní scenérie z Galifrey jsou skvělé pozemské scény se Zygony jsou něco, co jsme neviděli od éry Čtvrtého Doktora. Navíc tento díl vysvětluje události Časové války a byla by velká chyba pokračovat do dalších sérií bez zhlédnutí tohoto skvostu.

plakát

Star Wars: Síla se probouzí (2015) 

Následující komentář obsahuje SPOILERY. Kdysi dávno na předalekém webu jsem se dočetl, že knihy z Expanded Universe už nepatří do oficiálního kánonu. Je to rozhodně škoda, tyto příběhy byly výborné a rád bych je viděl formou filmu. Tenhle film není špatný, ale není to Epizoda VII ale remake Epizody IV. Začneme třeba u postav, Rey je dívka z pouštní planety, ze které se v průběhu trilogie stane Jedi, není vám to povědomé? Ženská hrdinka je uvězněná na nepřátelské stanici a Han Solo ji musí zachránit jen s malou skupinkou, není vám to povědomé? Hlavní záporák je borec v masce a černém plášti, řídící se příkazy svého mistra, není vám to povědomé? Finální bitva má za cíl zastavit superzbraň, než ta zničí povstaleckou základnu, není vám to povědomé? Celý film je tak plný odkazů na Epizodu IV, až se sám stává Epizodou IV s modernějšími efekty. Alespoň, že Kylo věděl, že je Han jeho otec, a nedozvěděl se to nám již známým způsobem na lávce nad prázdnotou Já upřednostním originalitu Nové naděje, ale pro člověka který neviděl předchozí filmy, musí být tohle neuvěřitelný zážitek, a tak i já tento film náležitě kladně ohodnotím. PS. Kylo Ren je naprosto skvělá postava, propracovaná od vzhledu až po osobnost. První postava v sérii, která překonává Vadera.

plakát

V srdci moře (2015) 

Trailery slibují velkolepou akční podívanou, ta se rozhodně nekoná, jak jsem se dozvěděl již z prvních recenzí. Ale možná je to i lepší, ty momenty, kdy se velryba objeví jsou o to intenzivnější a emotivnější. Ovšem nová spolupráce Howarda a Hemswortha nejsou žádní noví Rivalové, chtělo by to lepší vedlejší role, hudbu a závěr. Možná by bylo lepší držet se fiktivní Bílé velryby než skutečného příběhu.

plakát

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015) 

Na to, jak je třetí knížka hrozná a tvoří vlastně jen nucené uzavření trilogie a tvůrci si jí ještě dovolili rozdělit ji na dvě části, to dopadlo celkem dobře. Je zde celkem dost akčních scén a závěr zde působí spíše dojemně než trapně jako v knize.

plakát

Steve Jobs (2015) 

Konečně film hodný Jobsova génia. Je naprosto odlišný od jOBSe a Pirátů ze Silicon Valley, vůbec nepopisuje začátky firmy, Jobsovo utváření týmu, Jobsův odchod z Applu a prostě jeho celkový životní příběh. Na jednu stranu mě to mrzí, protože já ten příběh mám vážně rád, ale na druhou stranu právě originalita tenhle film zvedá výš. Film se jen minimálně zaobírá nějakou technologií nebo managmentem firmy, místo toho se soustředí na Jobsovu osobnost a vztahy s jeho rodinou a kolegy, což je u takhle složité osobnosti velmi zajímavé. Zvlášť, když hlavní roli hraje někdo jako Fassbender. Podle mě má film šanci na několik Oskarů. Nejlepším filmem počínaje a nejlepší kamerou konče.

plakát

Spectre (2015) 

Parádní Bondovka, která v sobě kloubí totální akční destrukci novějších filmů ale i tajemno a krimi atmosféru filmů starších. Pro mě nejlepší Bond, jakého jsem viděl a zde na ČSFD je drasticky podhodnocený. Už intro je první věc, která je nejlepší z celé série. A ať si mají lidi proti Craigovi, co chtějí, role Bonda mu prostě perfektně sedne. Christoph Waltz je v roli záporáka dokonalý, ale vděčí za to také tomu, jak je jeho postava napsaná.

plakát

Rychle a zběsile 7 (2015) 

Neuvěřitelná (doslova, spousta scén je opravdu nereálných) akční jízda. Rozhodně nepředčí pátý díl, ale řekl bych, že jde o druhý nejlepší počin téhle série. Ohromným plusem filmu je závěr, který vzdává poctu Paulovi a vytěží z ní, co se dá.

plakát

Rychle a zběsile 6 (2013) 

O trochu lepší než Rychlí a zběsilí, ale v žádném případě se nevyrovná pětce. Příběh opět není tak zajímavý, zato je přidáno o dost více efektů, místy je dost vidět, že jsou to jen počítačové efekty.

plakát

Rychle a zběsile 5 (2011) 

Jednoznačně nejlepší díl série. Nádherná akce, nádherné efekty, nádherná hudba, nádherné prostředí Ria, skvěle napsaná postava Dwayna The Rock Johnsona, precizní použití všech dobrých postav z předchozích dílů a parádní finále s trezorem. Největší silou filmu je příběh, konečně je o více věcech než jen o závodění a loupení za jízdy. Celkově má příběh takové pomalejší tempo, které umožňuje více se soustředit na postavy, ale i na samotnou zápletku.