Don Camillo monsignore ma non troppo (1961)

Don Camillo e l'onorevole Peppone (1955)

Návrat dona Camilla (1953)

Malý svět dona Camilla (1952)

Don Camillo (1983)

Když čtu zdejší komentáře, nestačím se divit. Tento seriál je pro Talijány něco jako pro nás Švejk. Je to odraz jejich nárdní povahy, střídání silných emocí, napřátelství i přátelství, ale vždy usmíření a ochota si vyjít vstříc. Pro mne je toto lepší národní poselství než kripl co se ze všeho vykroutí, vylže a vypodvádí, pro kterého je i kradení náramná legrace, vše prošpikováno prdelemi homosexuální Haška, toť poselství Švejka.

Pán Domu (2005)

Hodnocení filmu je podle mne podhodnoceno, proto dávám 5 i když bych normálně dal asi 3. Film má vtipný scénář a skvělý výkon T. L. Jonese. Ano je to odychový film, ale perfektně a vtipně zpracované řemeslo kde jsem se mnohokrát nasmál. Herci své jednoduché role nepřehrávají a když se tam objeví, za mlada překrásná (omlouvám se), Anne Archer (hvězda pro mne kultovního filmu Zelený led) nelze hodnotit jinak.

Cizinec (2010) odpad!

Nevěřil bych, že tuto vulgritu někdy napíšu, ale je to strašná sračka. Výkony plastikami vytvořené Jolie jsou často průměrné, ale toto je ještě překonává a dostává na úroveň venkovských ochotníků. Dvojnásob když to člověk srovná s předlohou a v ní opravdovou herečkou...: Hledejte Anthonyho - http://www.csfd.cz/film/195407-hledejte-anthonyho/

Prezident (2015) odpad!

Ruská propaganda. Působení Putina by se dalo popsat jednou větou, ze které je vše jasné. Cena ropy při nástupu Putina k moci 1999 byla 12 USD a v 2014 byla 115 USD v době útoku na Ukrajinu a obsazení "Ruského" Krymu (Krym byl Ruský pouze 171 let, cca 1000 let byl Řecký a cca 1000 let Tatarský, současné obyvatelstvo tam nastěhoval Stalin poté co původní z velké části vyvraždil).

Opustit Las Vegas (1995)

Na film jsem se těšil po předchozích referencích. Elisabeth Shue umí hrát sympatické typy, tak jak to předvedla ve filmu Svatý. Osobně alkoholismus Cageovi nevěřím. V opilosti převrací stoly a ani se u toho nezapotácí, jede vzorně v autě, volant drží absolutně rovně, ruce se mu netřesou, zajíždí přesně k pumpě a přesně parkuje i přesto, že vypil minimálně flašku tvrdého, vystupuje z auta bez známky opilosti, tankuje s přesností, má rovnou chůzy ač v záběrech předtím vychlastal dvě fašky tvrdého, atd. Film je plný trapných chyb a je to pro mne béčko, které uchopilo dobrý příběh, ale postavy jsou špatně vykresleny. Jeden z nejslabších Oskarů co si pamtuji (za Cagevu roli), Shue to moc nezachraňuje. Osobní destruktivita, kterou trpí ve výběrů chlapů, je zde také vykreslana podprůměrně. Jo když hrál Nohavice alkoholika ve filmu Rok ďábla, to byl opravdový koncert, to byl opravdový alkoholik (taky nemusel nic hrát :)), ten prázdný pohled v očích, ta beznaděj spojená v rozkoší alkoholika.

Zack a Miri točí porno (2008)

Škoda, když si odmyslím hlavní představitele (hlavně Rogena), tak to mohl být další parádní kousek od Smitha. Podle mne Rogen film zabil, není to typ pro Smithovy filmy. Také za Robinsona bych si dokázal představit lepšího černocha, co by do Smitovi tvorby lépe pasovali, jako např. Chris Rock. I kamera byla moc profi., kdyby to natočili celé spíše jako Clerks I. mohla by to být ta správna Smithova komedie.