Sama nocí tmou (2014)

No možno predsa len nie najhustejšia režisérka súčasnosti ako tvrdí plagát, ale nejakú hustotu to má. Overené upírske prímesy primiešané s citom a nie najhoršie vypointovanie. Tam sa doslova pýtal ten Lionel Richie.---A na druhý pokus mi to už jednoducho zachutilo úplne.

Rok koně (1997)

Tu sa Jarmusch príliš nenatrápil, ale o to u dobrého režiséra nejde. U mňa maximálny efekt v neposlednom rade aj vďaka charizme a hudbe členov Crazy horse, ale nielen... Na prvý pohľad povrchný hudobný film, ktorý však zámerne chce byť o atmosfére a zvláštnej mystike, nepotrebuje encyklopedické informácie o kapele ani prehlboké životné múdrosti.

Dvojí život Veroniky (1991)

Pri žiadnom filme som sa toľko nenanudil a nenatrápil, kým som prišiel na konci na to, o čo mu vlastne v jadre ide, či skôr kým som ho nezapojil do svojho kontextu.

Já, truchlivý Bůh (1969)

Aj Boh je asi tak trochu samotár alebo aké svinstvá jeden neurobí kvôli sliepke, až kým nezistí, že najlepším životným partnerom je pes?

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Blbý a blbší v krvavom prevedení a proti nim blbí a ešte blbší "študenti". No proste horor. Kto vyhrá princeznú a zvyšnú polovicu chaty?

Zvuk hluku (2010)

Hej tá ľúbostná zápletka tam vtrhla so svojim ambicióznym a neokrôchaným finále, ale budiž.

Životy těch druhých (2006)

Diplomacia nadovšetko a diplomacia na hovno, rovnako tak dobro. S uveriteľnosťou som mal problém aj ja, ale dobrovoľne som sa rozhodol spolupracovať.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Mierne americky gýčovité a slizké, ale na druhej strane celkom príjemný ventil.

Dějiny násilí (2005)

Amerika ako krajina nových začiatkov a Amerika ako krajina násilných koncov. Čo bolo na záver silnejšie film takticky, ale zároveň múdro, nechá nedopovedané.

Přelud (2014)

Nápad za milión. K tomu na doplnenie zopár vypožičaných, ale vylepšených. A pod nimi svieži a inšpiratívny príbeh.