Čarodějnice (2015)

Keď som už myslel, že film fakt nemá čím prekvapiť, celkom ma potešil zaujímavý záver. Inak pobehujúci a hovoriaci cap dosť bizarný a náboženský charakter postáv trochu odfláknutý.

Zvláštní let (2011)

Aj pod fasádou bohatej neutrálnej krajiny sa skrýva Kocúrkovo. A platí to viacmenej paušálne. Len by to mal niekto vysvetliť dotyčným, ktorí tak veľmi túžia stať sa jeho súčasťou. Drásavý dokument miestami pripomínajúci postupy absurdnej drámy.

Ve jménu Krista (2016)

Z pohľadu neveriaceho...trochu namotávka, lebo ide zjavne o príbeh veriacich tvorcov, čo dosť metie a míňa sa účinku. Ináč jednoduchý a pomerne svieži príbeh.

Rudý kapitán (2016)

Jedna hviezdička za snahu o zreálnenie žánru pomocou vulgarizmov. Mne sa "cicina" tiež v očakávaní postavila, ale v tom zmätku to dlho netrvalo.

Dánská dívka (2015)

Filmy na podobnú tému vždy krívajú na niektorú stranu, ale tu to nie je na škodu. Silno liberálne a silno úprimné, čiže predsa len nejaká schizofrénia.

Černé duše (2014)

Farebné, plastické, drásavé, plné emócií, moralitu som ja osobne ani nezaregistroval.

Osm hrozných (2015)

Tarantino opäť vo veľkom štýle a opäť (možno len) na prvé pozretie na hrane únosnej miery samoľúbosti.

Room (2015)

Trošku som sa zasekol, keď nedošlo k "krvavej pomste za zradu", ale pri tomto čarovnom snímku to znamená zhruba mínus jedna hviezdička z ôsmich.